Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od „Sephora Kids” po trendy w mediach społecznościowych – jakich produktów do pielęgnacji skóry powinny używać nastolatki?

Nastolatki chcą zaopatrzyć się w produkty do pielęgnacji skóry, które cieszą się popularnością na TikTok, ale wiele składników nie jest odpowiednich dla młodej skóry. Zdjęcia/Getty Images

Dzieci w wieku już 9 lat odwiedzały sklepy kosmetyczne, takie jak Mekka i Sephora, w poszukiwaniu produktów, które widziały w mediach społecznościowych, co doprowadziło do powstania terminu „dzieci Sephora” i rodziców martwiących się o aktywne składniki na młodej skórze. Chociaż przekonanie nastolatka, że ​​wiele z tych produktów jest niepotrzebnych, może być trudne, rozmowa jest ważna. Oferujemy również gamę przyjaznych nastolatkom produktów do pielęgnacji skóry, które spełniają wszystkie wymagania estetyczne i nie zawierają składników przeciwdziałających starzeniu się, aby pomóc nastolatkom w stworzeniu spójnej, dopasowanej pielęgnacji.

Krople Drunk Elephant D-Bronzi, The Ordinary Glycolic Acid Toner i Rhode Peptide Lip Treatment to jedne z najczęściej omawianych produktów do pielęgnacji skóry na TikTok w 2023 r., ale jeśli te nazwy nie są Ci znane, to prawie na pewno będą Być. Twojemu nastolatkowi, a nawet nastolatkowi.

Chociaż wielu konsumentów z pokolenia Z i pokolenia Millenialsów zaczęło korzystać z mediów społecznościowych w celu uzyskania rekomendacji dotyczących kosmetyków, nie jest zaskoczeniem, że trend ten rozprzestrzenił się także na młodsze pokolenie, prowadząc do zjawiska znanego jako „Dzieci Sephora”.

W styczniu, Herold Nowej Zelandii Poinformowała, że ​​dziewczęta już w wieku 9 lat tłumnie odwiedzają sklepy Sephora i Mecca w poszukiwaniu takich marek, jak Drunk Elephant i wysoce aktywny Glow Recipe, które zawierają składniki odpowiednie dla bardziej dojrzałej skóry, takie jak retinol i peptydy.

Chociaż marki te mogą wydawać się przyjazne nastolatkom ze względu na przyciągające wzrok, kolorowe opakowania i żywe kampanie marketingowe, to ich właściwości przeciwstarzeniowe i modne składniki aktywne zapewniły im popularność w mediach społecznościowych – z których wiele jest niepotrzebnych dla nastolatków. skóra.

READ  Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z Kiwi ostrzegają przed nowymi oszustwami typu phishing

Preparaty zawierające w szczególności retinol nie są generalnie zalecane dla nastolatków i dzieci w wieku przedszkolnym z kilku powodów. Chociaż pochodne witaminy A, takie jak retinol i tretinoina, mogą być przepisywane przez lekarza lub dermatologa w celu leczenia trądziku, składnik ten jest powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry ze względu na jego zdolność do poprawy tekstury skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek i zwiększenia produkcji kolagenu.

Retinol może działać szorstko i drażniąco, prowadząc do zaczerwienienia, wysuszenia i łuszczenia się, zwłaszcza gdy jest stosowany w dużych stężeniach, a ponieważ młodsza skóra jest zwykle delikatniejsza i wrażliwsza w porównaniu ze skórą dorosłych, istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Co więcej, retinol może zwiększać wrażliwość skóry na światło słoneczne, zwiększając ryzyko oparzeń słonecznych i uszkodzeń słonecznych.

Jeśli masz nastolatka, który mówi o stosowaniu produktów do pielęgnacji skóry, dobrym miejscem na rozpoczęcie jest codzienne stosowanie współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF) wynoszącego 30 lub więcej, pozostawiając sam retinol co najmniej do połowy 20. roku życia.

Ważne jest, aby pomóc nastolatkowi zrozumieć rodzaj skóry i typowe problemy związane z pielęgnacją skóry, z którymi może się borykać, takie jak trądzik, suchość i wrażliwość, a także podkreślić znaczenie konsekwencji w codziennej pielęgnacji skóry. Media społecznościowe mogły spowodować, że Twój nastolatek będzie miał pewne błędne przekonania na temat stosowania produktów i składników, dlatego pamiętaj, aby wysłuchać ich obaw i zwrócić się o poradę do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub dermatologa, aby uzyskać dodatkowe wsparcie i pomoc, jeśli to konieczne.

Dla większości nastolatków odpowiednia jest trzyetapowa procedura obejmująca delikatny środek oczyszczający, krem ​​nawilżający i filtr przeciwsłoneczny, z dodatkowymi dodatkami, takimi jak maseczki do twarzy i produkty na trądzik, które można stosować w razie potrzeby i w zależności od rodzaju skóry.

READ  Covid-19: dziewięć zgonów związanych z wirusem; 2706 nowych przypadków 432 przypadki w szpitalu

Przyjazna nastolatkom pielęgnacja skóry za mniej niż 45 dolarów

Detergenty

Szukaj delikatnych środków czyszczących, które usuwają makijaż, filtry przeciwsłoneczne i zanieczyszczenia powstałe na skutek dnia, nie pozbawiając skóry naturalnych olejków, co może prowadzić do osłabienia bariery ochronnej i wrażliwości skóry. Żelowy środek czyszczący zapewni głębokie oczyszczenie i pomoże uniknąć zatykania porów.

Idź do Juice Gel, 44 USD.

Żel do mycia tkanin Esano Happy Skin Clean w formie galaretki 27 USD .

Bufet

Jeśli Twoja nastolatka szuka wartościowych składników do pielęgnacji skóry, takich jak kwas hialuronowy i skwalan, zamiast wybierać serum, które będzie uzupełnieniem Twojego koszyka, wybierz zamiast tego bogate w korzyści produkty nawilżające. Kwas hialuronowy jest świetny dla skóry nastolatków, ponieważ zapewnia intensywne nawilżenie i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet tej z trądzikiem.

Frola Beauty Hialuronowy, supernawilżający krem ​​nawilżający 22 USD.

Nawilżający krem ​​na noc Bondi Sands Sweet Dreams, 21,49 USD.

Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF).

Wyrobienie w nastolatkach nawyku stosowania filtrów przeciwsłonecznych każdego ranka dobrze im posłuży, ale osoby z podrażnioną skórą prawdopodobnie będą chciały unikać filtrów przeciwsłonecznych, które wydają się zbyt ciężkie lub powodują, że skóra wygląda na błyszczącą. Do wyboru jest wiele lekkich filtrów SPF, a wiele z nich zawiera również składniki odżywcze, takie jak niacynamid, które pomagają chronić barierę skóry po ekspozycji na promienie UVA i UVB.

Ultrafioletowy lekki duet SPF, 43 USD.

La Roche-Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50+, 36,99 USD.

Urocze dodatki

Częścią atrakcyjności pielęgnacji skóry dla nastolatków jest możliwość wypróbowania wirusowych trendów i produktów, które „niezbędne” są, takie jak maseczki do twarzy, plastry na pryszcze i seksowne balsamy do ust. Te małe dodatki są dość przyjazne dla portfela i stanowią zabawną wisienkę na szczycie prostej, trzyetapowej rutyny pielęgnacji skóry.

READ  Pandemia koronawirusa: antarktyczna placówka dotknięta epidemią COVID-19

Patchology Get Dewy z Megan Moisture Mask, 10 dolarów.

Balsam do ust MCo Beauty Glow Watermelon, 15,99 USD .

Plaster na pryszcze, kontrola skóry rano i wieczorem, 9,99 USD.

Ever Treat You Self Very Berry Hialuronowa maseczka nawilżająca w żelu, 32 USD.