Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NSW zgłasza 22 577 nowych przypadków Covid-19 i cztery zgony

Nowa Południowa Walia rozpoczęła nowy rok od nieznacznego wzrostu liczby przypadków Covid-19, przy czym stan zgłosił 22 577 nowych infekcji i cztery zgony.

Klinika testowania pojazdów PCR w Saint Vincent, Bondi Beach
Zdjęcie: AFP lub licencjodawcy

Liczba hospitalizacji wzrosła do 901 – w porównaniu do 832 w poprzednim okresie sprawozdawczym – z 79 pacjentami na oddziale intensywnej terapii.

Dzisiejsza liczba to największa liczba codziennych spraw zarejestrowanych w jakiejkolwiek australijskiej jurysdykcji.

Wczoraj NSW zgłosiło 21 151 nowych przypadków, który był tuż poniżej łącznej liczby infekcji odnotowanych dzień wcześniej w całym kraju.

Premier Nowej Południowej Walii, Dominic Beirut, wielokrotnie deklarował, że państwo znajduje się w „silnej pozycji” pośród rosnącej liczby infekcji i chaosu spowodowanego nadętymi prośbami o testy.

„Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby przypadków, ale satysfakcjonujące jest to, że nasz system opieki zdrowotnej pozostaje silny” – powiedział w piątek.

Na obecnym torze liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid w NSW może przekroczyć rekord z 21 września wynoszący 1268 w ciągu tygodnia.

Jednak liczba przyjęć na intensywną opiekę podczas obecnej epidemii nie wzrosła w takim samym tempie, jak przyjęć do szpitali.

Na początku tego tygodnia rząd Nowej Południowej Walii znacznie skrócił okres izolacji pracowników służby zdrowia sklasyfikowanych jako osoby z bliskimi kontaktami do jednego tygodnia.

Późnym piątkiem NSW Health wydała oświadczenie, w którym stwierdziło, że obecnie istnieją wyjątki dla bezobjawowych pracowników, którzy są w bliskim kontakcie, aby opuścić samoizolację – ale tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Powiedziała jednak, że jeśli u tych pracowników wystąpią jakiekolwiek objawy, powinni natychmiast zgłosić się do testu PCR i nie przychodzić do pracy, dopóki nie otrzymają wyniku negatywnego.

Nowe zwolnienie, podpisane przez sekretarza zdrowia Brada Hazzarda, dotyczy pracowników zarówno w systemie prywatnym, jak i publicznym i ma na celu „zmniejszenie potencjalnego wpływu na usługi zdrowotne w całym stanie”.

READ  Covid-19: Podróżnym, którzy odwiedzili witrynę w Sydney, kazano się przetestować

„Zwolnienie pozwala osobom pozostającym w bliskich kontaktach na opuszczenie samoizolacji w celu uczęszczania do swojego miejsca pracy, pod warunkiem, że zostali zidentyfikowani przez pracodawcę jako ważni dla usług i nie mogą pracować z domu” – powiedział NSW Health.

Związki zawodowe i pracownicy pierwszej linii w NSW twierdzą, że poważny niedobór personelu w okresie wakacyjnym wzbudził obawy o jakość opieki nad pacjentami.

E-mail wysłany w czwartek przez Kevina Longa, dyrektora generalnego St. Vincent’s Hospital i otrzymany przez ABC, nakreślił, jak niski poziom personelu może się rozegrać w ciągu najbliższych kilku dni.

„Nadal doświadczamy poważnych braków kadrowych w całej organizacji, szczególnie w pielęgniarstwie” – powiedział dr Long.

„Chociaż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby to obejść, zaczyna nam brakować możliwości utrzymania poziomów bezpiecznego personelu pielęgniarskiego”.

W ciągu ostatnich 24 godzin pobrano 119 278 wymazów na COVID-19, w porównaniu z 148 410 testami wykonanymi w poprzednim okresie sprawozdawczym.

Victoria ma 7442 nowe infekcje i dziewięć zgonów

Victoria odnotowała 7442 nowe lokalne przypadki COVID-19 i dziewięć zgonów.

Obecnie w Wiktorii jest 24 161 aktywnych przypadków wirusa, a 712 osób zmarło podczas obecnej epidemii.

W szpitalu z Covid-19 przebywa 451 osób, z których 51 znajduje się na oddziale intensywnej terapii, a 21 jest podłączonych do respiratora.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że kolejne 47 osób było na oddziale intensywnej terapii, ale ich infekcje nie były już aktywne.

Średnia siedmiodniowa hospitalizacja z powodu Covid-19 wzrosła nieznacznie w okresie świątecznym, z 381 w dniu 26 grudnia do 406 dzisiaj.

Nowe przypadki zostały wykryte z 63 026 wyników testów otrzymanych wczoraj.

Szef Covid-19 Jeroen Weimar potwierdził wczoraj, że kilka zewnętrznych ośrodków testowych w stanie zostało zamkniętych z powodu upałów.

– ABC