NRL, raport z meczu, Cronulla Sharks, Sydney Roosters

Błyskotliwość Nicho Hynesa w późnej końcówce pomogła Sharks w ciężkim zwycięstwie 22:12 nad Roosters na stadionie PointsBet w piątek wieczorem.

Świeżo po podpisaniu dożywotniej umowy z Sharks do końca 2029 roku, Hynes przyspieszył, gdy liczyło się wysłanie Blayke’a Braileya przez linię, aby przełamać impas 12-12 na 10 minut przed końcem.

Następnie pomógł Sharks nabrać większego rozpędu, aby Braden Hamlin-Oyley przerwał środek, zanim Brailey wysłał brytyjską Nikorę za linię w następnej grze.

To było ważne zwycięstwo dla Hynesa i gospodarzy, którzy przegrali z Warriors w piątej rundzie.

Mecz nie mógł się źle skończyć dla Roosters, którzy stracili Brandona Smitha i Victora Radleya z powodu słabej dyscypliny.

Haynes awansuje

Cronulla wykorzystał 12-osobową drużynę Roosters, aby objąć prowadzenie 8: 0, kiedy Nat Butcher znalazł się na szczycie i został wykluczony za rzekomy atak biodrem na Britton Nicora Sharks.

Rzut karny dał Sharksowi dwa gole przewagi, zanim Matt Moylan przeciął grę w środku gry i dośrodkował tuż za słupkiem.

Chociaż kogut ponownie uderzył jako mężczyzna, a Luke Keary wysłał Egana Butchera z lewej krawędzi. Następnie przejęli prowadzenie przez Brandona Smitha, kiedy dotarł do linii ze zmianą impetu w pierwszej połowie.

Cronulla zdobył bramkę po przerwie, gdy Ronaldo Mulitalo wykończył strzał Nekoury w poprzek boiska, tworząc miejsce dla skrzydłowego Sharks, by rzucił się w róg.

Ten artykuł zawiera treści dostępne tylko na NRL.com

Zobacz na NRL.com

Strzał z meczu

• Napastnik Roosters, Nat Butcher, został umieszczony w raporcie i stracony za rzekomy atak biodrem na brytyjską Nikurę w 14. minucie.
  • Zwycięstwo Cronulli nad Roosters było ich pierwszym zwycięstwem na stadionie PointsBet od 2016 roku. Przełamali też serię siedmiu porażek z Tricolors.
  • Skrzydłowy Sharks, Ronaldo Mulitalo, strzelił 17 przyłożeń w 17 występach w Points Bit.
  • Sharks zakończyli 39 z 50 setów z siedmioma przerwami z rzędu i 43 złapania w wygranej.
  • Weteran Sharks Wade Graham (zawieszenie) i Oregon Kaufusi (wstrząs mózgu) odnieśli sukces, podobnie jak James Tedesco (wstrząs mózgu) i Matt Lodge (złamanie twarzy).
  • Brandon Smith (wysoki wślizg) i Victor Radley (zawodowy faul) zostali znokautowani w późnej fazie meczu.
  • Było to pierwsze zwycięstwo Cronulli u siebie w 2023 roku po ich poprzednich porażkach z Rabbitohs i Warriors.
  • Blayke Brailey był fenomenalny dla gospodarzy z próbą i asystą, 93 metrami i 45 wślizgami.
READ  Mecz został zmieniony, aby dać Hurricanem więcej czasu na przygotowania po wybuchu Covid-19

Grać w grę

W meczu, w którym przez co najmniej trzy próby była tylko warstwa farby, wysiłek Ronaldo Mulitalo, by utrzymać stopę w białym pasie, pomógł rozpędzić się w drugiej połowie.

Ronaldo leci

Co powiedzieli

„Na koniec były trzy obelgi za grzechy, ale nie sądzę, że byliśmy aż tak źli. Przy 12-12 myślałem, że walczymy. Byliśmy w tyle po pierwszym grzechu i próbowaliśmy dotrzeć do 8-6 Myślałem, że zdobycie prowadzenia było dobre. Naprawdę. Mieliśmy dwie dobre okazje, a potem wykorzystali krótką przewagę z Nicho. To rozczarowujące… Próba Lindsay była rozczarowaniem. Był w 100% pewien, że go zdobył. – Trener Roosters Trent Robinson.

„To było święto wysiłku. Mieliśmy dwa tygodnie na przygotowania do dzisiejszego wieczoru. Przygotowaliśmy się mocno i mocno. To było uczucie i nagroda za wysiłek. Okazanie wiary ze strony klubu poprzez zdobycie [Nicho Hynes] Rozszerzenie w klatce jest oznaką tego, co myślimy i jak bardzo w to wierzymy. Każdego dnia, kiedy wchodzi do drzwi, ciężko pracuje. Dobrze, że klub ma taką możliwość. „- Trener rekinów Craig Fitzgibbon.

Konferencja prasowa NRL: Rekiny kontra Koguty – Runda 7, 2023 r

Co wtedy

Rekiny przygotują się do Canterbury z ośmiodniową zmianą dla ludzi Craiga Fitzgibbona.

Koguty mają jeszcze większy zwrot akcji przed corocznym meczem ANZAC ze Smokami. Wszystkie oczy będą zwrócone na powrót Angusa Crichtona i Nathana Browna do klasy rezerwowej w ten weekend, gdy zbliżają się do powrotu do NRL.