NRL 2021: Cronulla Sharks pokonał North Queensland Cowboys

Cronulla z North Queensland wskoczył na siódme miejsce po tym, jak przeżył późną wspinaczkę i wygrał 26-24 na QCB Stadium w piątek wieczorem.

Na 14 minut przed końcem Sharks byli na krawędzi czwartej wygranej z rzędu, dopóki skrzydłowy Cowboys, Kyle Feldt, nie zdobył szybkiego podwójnego.

Ale powietrze wciągnęło się po powrocie do North Queensland, gdy Reese Robson został odparty przez potężny atak na Aidena Tolmana na dwie minuty przed końcem.

Obrońca Will Kennedy był świetny ze 165 metrami dla rekinów, Shawn Johnson zapewniał kilka cichych chwil i bezbłędnych kopnięć, ale kowboje często byli ich najgorszymi wrogami.

Gospodarze kilka razy w drugiej połowie prowadzili piłkę bez celu podczas ostatniego wślizgu i nawet późna błyskotliwość Felta nie miała wiele do zaoferowania z przodu.

Para rekinów, Ronaldo Mulitalo i Will Chambers, ukrywający się jako kandydaci w Queensland Center na drugą edycję w najbliższą niedzielę, zdobyła punkty w próbach rekinów w końcowych testach.

Jednak Chambers, 13-krotny weteran Maroons, pojawił się z pewnymi wątpliwymi odczytami defensywnymi pod koniec utworu, kiedy strzelił w polu na lewym brzegu.

Hamisu Tabwai-Fido był również rozpowszechniany w centrum selekcji North Queensland Maroons, ale 19-latek nie przeszedł testu międzynarodowego lotniska Hamad po trafieniu w 22. minucie.

To był wspaniały wynik dla trenera Cronulli Josha Hannaya, długoletniego zawodnika Cowboys, który w zeszłym sezonie odniósł niewielki sukces jako tymczasowy mentor.

Johnson kładzie to na talerzu dla Tracy

Scott Drinkwater śpiewał wcześnie ze swoją krótką grą w kopnięcia, a centrum North Queensland prawie ustanowiło punkty otwarcia, tylko Tapway Fido dotknął linii martwej piłki.

Po kilku minutach Johnson wytworzył podobny dowcipny zgrzyt, obracając go w stronę Conora Tracy’ego, aby spróbować na prawej krawędzi, a następnie wygładzając przesunięcie, aby uzyskać dobry wskaźnik.

READ  Czy All Blacks mogą wyciągnąć wnioski z bolesnych potknięć pod wodzą Iana Fostera przed testem Wellingtona?

Znakomity występ Johnsona poza kontraktem umocnił jego argumenty za podpisaniem kontraktu przez inny zespół w przyszłym roku i zainspirował innego niechcianego partnera do podążenia za jego prowadzeniem, osiągając 12-0 po 11 minutach.

Prop Aaron Woods przebił poprzeczkę, zdobywając trzecią czteropunktową bramkę w tym sezonie po tym, jak Feldt sprawdził presję, wykonując pełny kick-off.

North Queensland szybko zakwalifikował się na obrońcę, gdy Tom Durden, w swoim drugim meczu dla klubu, pokonał Syosivę Talakay na zewnątrz, aby zdobyć bramkę.

Cronola umocnił swoją przewagę rzutem karnym Johnsona, ale po błędzie Feldta przegapił okazję do awansu do prostej grupy atakującej.

Narzędzie do ramienia Go Go firmy Feldt

W tle napastnik Cowboys, Lachlan Burr, został wywalczony przez regularne wślizgi Talakay i Blake’a Braille’a i chociaż został ściągnięty kilka centymetrów od linii bramkowej, wioślarz Francis Mollo okazał się niezwykle potężny w późniejszej grze.

Ale goście mieli ostatnie słowo w pierwszej połowie jedwabistym ruchem.

Po tym, jak Holmes odkaszlnął pigułkę, aby spowodować zatrzymanie, Johnson okrążył krótszą stronę, aby utworzyć dodatkową liczbę, a następnie Kennedy stanął z Bowenem w i z dala od niego i przywiązał go do Mulitalo, aby go wykończyć.

Kennedy oznacza Bowen, aby zapewnić Mulitalo

Radzenie sobie z faulami i zaskakujące opcje ostatniego ataku nękały obie strony w drugiej połowie, dopóki Chambers nie położył meczu do łóżka, kiedy rzucił swoją 83. próbę w NRL – i pierwszą jako grosz – w 66. minucie.

Feldt w jakiś sposób rozciągnął piłkę, by chwycić linię, aby spróbować tego, zanim bezczelnie szturchnął na pół-makietę z bliskiej odległości po ciemnej stronie, ale to nie wystarczyło dla Cowboys.