NPC Wrap: Otago i Waikato odnieśli swoją pierwszą porażkę w sezonie, aby podtrzymać nadzieje na finały

Pomocnik Otago Josh Timo skazał Waikato na swoją pierwszą porażkę w tym sezonie decydującą próbą przechwycenia, która podtrzymywała nadzieje jego drużyny na kwalifikacje.

Z punktami zamykającymi się na 20-20 na około 10 minut przed końcem Timu wybiegł z linii defensywnej i złapał podanie od Waikato nr 10 Taha Kemary,

Timu miał jeszcze dużo pracy, ale wykazał się dobrą szybkością, by przechytrzyć Mosese Dawai i strzelić gola w rzucie rożnym w decydującej próbie meczu.

Zwycięstwo było kluczowe dla Otago, ponieważ utrzymywał kontakt z Bay of Plenty i Hawke’s Bay w wyścigu o ostatnie miejsce w Konferencji Szans zaledwie dwa mecze dalej.

Porażka Waikato nadchodzi na tydzień przed tym, jak dostaną szansę na Wellington za Tarczę Ranfurly, ale będą potrzebować znacznej poprawy.

D’Angelo Leuila wykonał dwie błyskotliwe próby kopnięcia nad obronę pomocy Otago, a Bailyn Sullivan posłał decydujące podanie do Damiana McKenzie, a następnie sam strzelił.

Te pięć punktów odzwierciedla wczesną różnicę poziomów zaufania między obiema stronami, ponieważ Otago nie był w stanie wykorzystać Góry Nabytków i Terytorium.

Josh Timo goni piłkę przed Danielem Cinkinsonem i Pailin Sullivanem z Waikato w Forsyth Bar w Dunedin w niedzielę.

Joe Allison / Getty Images

Josh Timo goni piłkę obok Daniela Cinkinsona i Pailina Sullivana z Waikato w Forsyth Bar w Dunedin w niedzielę.

Duży zamek Fabian Holland dał się odczuć po powrocie z wstrząsu mózgu, ale linia obrony Otago nie strzelała konsekwentnie w tym roku, zwłaszcza bez kontuzjowanych Juny Nariki i Thomasa Omaja-Jensena.

Przejście Josha Ewana na koszulkę z numerem 12 dało kolejną możliwość gry po stronie gospodarzy, ale został naznaczony przez twardą Leuilę w chaotycznym starciu.

READ  Henry Nicholls jest pod presją, aby utrzymać Blackcaps na miejscu w serii testów przeciwko Anglii

Jednak pod koniec „Tygodnia Burzy” Mollus nie był w najlepszej formie, pomimo usilnych wysiłków Sullivana, prostytutki Reese Marshall i ślusarza Hamiltona Burra.

To otworzyło drzwi Otago, który strzelił dwie próby w czwartej kwarcie przez Timo i blokadę Willa Tuckera, i otrzymał duży wpływ na ławkę rezerwową od debiutanta Kierana McClea i przegranego napastnika Seana Withy’ego.

Pomocnik Northland Tamati Tua gra w obronie North Harbor na stadionie Semenov w Whangarei.

Fiona Goodall / Getty Images

W Tauranga dwie próby eleganckiego skrzydłowego Bay of Plenty Emoni Narawa pomogły walczącemu Southlandowi przegrać po raz ósmy z rzędu.

The Steamers wpadli w zamieszki w wygranym 54-21, które wyniosło go na trzecie miejsce w mocno kontestowanej Konferencji Szans.

North Harbor pokazał swoją niesamowitą siłę, by zapewnić sobie zwycięstwo 48-21 nad Northland w Whangarei w ostatnim meczu weekendu, z trzema próbami w formie linebackera Seana Stephensona.

Jednak jego drugi pięciopunkt został przyznany w kontrowersyjnych okolicznościach, gdy nr 10 Brian Gatland wydawał się uderzyć piłkę we wzmocnieniu.

Ale próba została zatrzymana po kilku powtórkach wideo, a Harbour rzucił się do zwycięstwa, które wysłało ich na trzecie miejsce w Konferencji Ivins, nad Tasmanem i Northland.

Szybki przegląd

NPC, 7. runda

Taranaki 34 (Vereniki Tikoisolomone 5 min, Kini Naholo 15 min, Naholo 23 min, Ricky Riccitelli 40 min prób; Daniel Waite 4 con, 2 długopisy) Manawat 24 (Siua Maile 11 min, Luke Campbell 29 min, Ben Strang 54 min, Tima Fainga’anuku 81 min prób; Brett Cameron 2 con) HT: 28-12.

Canterbury 44 (Brodie McAlister 2, Isaiah Punivai, Ngane Punivai, Tom Christie, Dallas McLeod spróbuj; Fergus Burke 3 con, 2 długopisy, Chay Fihaki con) Prowincje Manukau 39 (Sam Tuifua, Alex McRobbie, Tevita Ofa, AJ Alatimu, Esau Filimoehala próbuje; Riley Hohepa 4 con, 2 pióra). HT: 23-18

READ  Co Tamiti Williams myśli o swoim debiucie All Black

Auckland 30 (AJ Lam, Roger Tuivasa-Sheck, Blake Gibson próbuje; Harry Plummer con, 3 długopisy, Taufa Funaki con, Simon Hickey con) Tasmański 27 (Maca Springer 2, Sioni Haveli Talitui, Vituli Paya próbuje; William Haveli 2 con, pióro). HT: 17-15

Wellington 19 (TJ Perenara spróbuj; Aidan Morgan con, 4 pióra) Zatoka Jastrzębia 12 (Pióro Lincoln McCulucci 4). HT: 9-9

Zatoka Obfitości 54 (Kohan Herbert 8 min, Tevita Mafileo 16 min, Emoni Narawa (2) 22 min, 34 min, Inga Finau 38 min, Lalamilo Lalamilo 50 min, Justin Snagster 67 min prób, Veveni Lasaqa 82 min; Lucas Cashmore 6 kont, Manaaki Selby-Rickit przeciwko) Południe 21 (Michael Manson (2) 5 minut, 71 minut, próby Solomona Alaimalo 43 minuty; Marty Banks 2 przeciw, Robbie Robinson przeciw). HT: 7-33

Otago 27 (Josh Dixon 20 minut, Will Tucker 68 minut, Josh Timo próbuje 72 minuty; Cam Millar con 3, długopisy) Waikato 20 (Damien Mackenzie 12 minut, Pailin Sullivan próbuje 15 minut; MacKenzie 2 con, 2 długopisy), HT: 10-14

Port Północny 48 (Tamarau McGahan 6 min, Isoa Nasilasila 12 min, Shaun Stevenson (3) 26 min, 53 min, 82 min, Jamie Booth 61 min prób; Bryn Gatland 6 minut, 2 długopisy) Północ 21 (Sam Nock 9 min, Josh Goodhue 22 min, Tamati Tua 31 min próba; Rivez Reihana 3 con). HT: 27-21