Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy telefon Sharp ma gigantyczny 1-calowy czujnik aparatu marki Leica

Nowy telefon Sharp ma gigantyczny 1-calowy czujnik aparatu marki Leica

Wygląda na to, że Leica znalazła nowego partnera w zakresie aparatów mobilnych po wycofaniu się Huawei z powodu sankcji z międzynarodowego rynku smartfonów. Sharp właśnie ogłosił wydanie Aquos R6 W Japonii obiektyw marki Leica znajduje się przed największym obecnie czujnikiem aparatu w każdym telefonie.

20-megapikselowy 1-calowy czujnik jest podobny w specyfikacjach do tego, co można znaleźć w wysokiej klasy kompaktowych aparatach Sony RX100. To dopiero drugi 1-calowy czujnik, który trafił do smartfona i pierwszy, który trafił do telefonu od konwencjonalnego producenta telefonów – wypuścił Panasonic CM1 działa pod kontrolą Androida w 2014 rokuAle to nie było do końca popularne urządzenie. Bieżący telefon najbliżej 1-calowego czujnika to Nowy Mi 11 Ultra Xiaomi, Który ma element 1 / 1,12 cala za soczewką.

Obiektyw Summicron f / 1.9 jest również znacznie szerszy niż podstawowe aparaty innych telefonów, z równoważną ogniskową 19 mm – to jest bardzo szeroki obszar. Co dziwne, tak jest Właśnie Aparat R6 jest skierowany na zewnątrz, więc musisz używać cyfrowego zoomu dla konwencjonalnych ogniskowych. Występ aparatu zawiera również lampę błyskową LED i czujnik czasu przelotu.

Inną dużą cechą Aquos R6 jest jego ekran, który Sharp Pro nazywa IGZO OLED. To 6,6-calowy panel o wymiarach 2730 x 1260 ze szczytową jasnością 2000 nitów i zmienną częstotliwością odświeżania od 1 do 240 Hz. Większość telefonów z Androidem nie była jeszcze w stanie zaoferować ekranów OLED z naprawdę zmiennymi częstotliwościami odświeżania, które dostosowują się do treści w czasie rzeczywistym – ten panel wygląda obecnie na najbardziej zaawansowany na każdym telefonie.

Gdzie indziej specyfikacje R6 są standardowe dla flagowca 2021: Snapdragon 888, 12 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci i bateria o pojemności 5000 mAh. W czerwcu trafi do sprzedaży w Japonii przez przewoźników NTT Docomo i SoftBank. Ceny nie są jeszcze dostępne.

READ  Funkcja „Circle to Search” firm Google i Samsung może pojawić się na innych telefonach z systemem Android jeszcze w tym roku