Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy królewski jacht nazwany na cześć księcia Filipa zostanie oddany do użytku w ciągu kilku tygodni, a jego koszt to nawet 200 mln funtów UK News

Raporty stwierdzały, że nowy jacht królewski zostanie zamówiony przez rząd i nazwany imieniem księcia Filipa.

Byłby następcą HMY Britannia, który został wycofany ze służby w 1997 roku.

Plik książę Edynburga Był lordem admirałem od 2011 r. Aż do śmierci na początku tego roku i służył w Royal Navy podczas II wojny światowej.

obrazek:
Królewski jacht był używany w misjach komercyjnych, takich jak ten w Indiach na początku 1997 roku

Daily Telegraph podał, że premier Boris Johnson ogłosi nowy jacht „w ciągu kilku tygodni”.

Koszt budowy statku może sięgać nawet 200 milionów funtów, a posłowie wzywają do zbudowania statku w Wielkiej Brytanii.

Downing Street nie zaprzeczył doniesieniom, a rzecznik powiedział: „Premier ma ekscytującą wizję przemysłu stoczniowego w tym kraju i jest zaangażowany w uczynienie Wielkiej Brytanii supermocarstwem w przemyśle stoczniowym.

„Zawsze szukamy nowych sposobów promowania globalnej Wielkiej Brytanii na całym świecie, ponownego inwestowania w Wielkiej Brytanii i oferowania Brytyjczykom wartości za pieniądze”.

Więcej od księcia Edynburga

Oczekuje się, że jacht opłynie świat i będzie używany do promowania brytyjskiego handlu i interesów za granicą – w tym poprzez organizowanie spotkań.

Konserwatywny przedstawiciel Craig McKinlay prowadził kampanię na rzecz nowego jachtu.

Powiedział: Dumnie nowy patriota z imieniem Książę Filip Nie może być lepszym pomnikiem tego ukochanego i pełnego szacunku człowieka.

„Bardzo się cieszę, że lata starań, aby udowodnić ministrom wartość tego statku dla globalnej marki naszego kraju, są teraz na skraju urzeczywistnienia.

„Mój ostatni wspólny list podpisany przez moich kolegów w Parlamencie i rówieśników mógł pomóc w realizacji tego projektu. Jestem bardzo szczęśliwy.

Jake Perry, przewodniczący Northern Research Group posłów do Parlamentu, wezwał do budowy HMY Prince Philip przez Cammell Laird w Merseyside.

Są wezwania do budowy jachtu w stoczni Cammell Laird
obrazek:
Są wezwania do budowy jachtu w stoczni Cammell Laird

Od momentu wycofania z eksploatacji w grudniu 1997 r. HMY Britannia zacumował w Edynburgu i jest wykorzystywany jako atrakcja turystyczna.

READ  Widzowie byli oburzeni, gdy ekspert objazdowych pokazów antyków zasugerował dwóm gościom rozważenie zwrotu artefaktów podarowanych ich przodkom przez cesarza Etiopii Haile Selassie.

Był to lotniskowiec Queen Elizabeth Wysłane po pierwszym spreadzie w zeszłym tygodniu.