Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe dopalacze Covid-19, więcej osób może otrzymać bezpłatne szczepionki przeciw grypie: co musisz wiedzieć

Nowe dopalacze Covid-19, więcej osób może otrzymać bezpłatne szczepionki przeciw grypie: co musisz wiedzieć

Nowe dawki przypominające Covid-19 i rozszerzone uprawnienia wolne od grypy rozpoczną się 1 kwietnia, ponieważ system przygotowuje się do miesięcy zimowych.  Oto, co musisz wiedzieć.

Katherine George/personel

Nowe dawki przypominające Covid-19 i rozszerzone uprawnienia wolne od grypy rozpoczną się 1 kwietnia, ponieważ system przygotowuje się do miesięcy zimowych. Oto, co musisz wiedzieć.

Po najbardziej mokrym lecie w historii wielu kiwi, dni stają się coraz zimniejsze, a zima jest tuż za rogiem — niosąc ze sobą dolegliwości i dreszcze.

Przeczytaj tę historię w te reo maoryskim i angielskim tutaj. / Pānuitia tēnei i te reo Maorysi mi te reo Pākehā ki konei.

Urzędnicy ds. zdrowia nazwali zeszłoroczny sezon grypowy „Jeden z najtrudniejszych Widzieliśmy to w ostatnich latach”.

Zgodnie z oczekiwaniami system opieki zdrowotnej „będzie nadal taki, jaki jest”. pod presją” Zarządzając Covid-19 i grypą w szpitalach tej zimy, więcej osób będzie kwalifikować się do finansowanej szczepionki przeciw grypie w miarę wprowadzania nowych dawek przypominających Omicron.

Więc co się stało? Kto jest uprawniony i kiedy?

Czytaj więcej:
* Bezpłatna szczepionka przeciw grypie jest dostępna dla dzieci i dla większej liczby Maorysów i Pasifika
* Covid-19: Dwuwartościowy wzmacniacz firmy Pfizer jest dostępny na ponad 30 sekund przed zimą
Szczepionki przeciwko odrze warte miliony dolarów wśród przeterminowanych dawek w ciągu ostatniego roku

grypa

Sezon szczepień przeciw grypie Zaczyna się 1 kwietnia.

Szczepienie przeciw grypie jest już bezpłatne dla osób powyżej 65 roku życia, osób z chorobami przewlekłymi (takimi jak astma i cukrzyca), kobiet w ciąży i osób o specjalnych potrzebach. Problemy ze zdrowiem psychicznym lub uzależnienie.

W tym roku sfinansowane zostaną również szczepienia przeciwko grypie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 12 lat oraz dorosłych Maorysów i Pacyfiku w wieku od 55 do 64 lat.

Rzeczy

Grypa powraca tej zimy. Ale to tylko grypa – chyba nie ma się czym martwić? Nie tak szybko. (Pierwsze opublikowanie 2 czerwca 2022 r.)

READ  Covid-19: Jak prowadzić rozmowę z kimś, kto nie chce się szczepić?

Departament Zdrowia powiedział, że coroczne szczepienie się przeciw grypie jest Najlepszy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się grypy. Około 4 na 5 osób, które zachorują na grypę, nie ma objawów i nie wie, że może rozprzestrzeniać wirusa.

Grypa atakuje cały organizm. Objawy pojawiają się nagle i mogą obejmować gorączkę, dreszcze, bóle mięśni, katar, kaszel, duszność i rozstrój żołądka.

W cięższych przypadkach grypa może oznaczać pobyt w szpitalu, zwłaszcza jeśli należysz do grupy wysokiego ryzyka; Albo może to być śmiertelne. Rocznie na grypę umiera około 500 osób, a setki innych wymagają opieki szpitalnej.

Większość ludzi potrzebuje jednej szczepionki przeciw grypie każdego roku. Dzieci poniżej 9 lat Możesz potrzebować jednej lub dwóch dawekw zależności od tego, czy wcześniej szczepili się na grypę.

Jeśli nie kwalifikujesz się do bezpłatnej szczepionki przeciw grypie i nie jesteś objęty programem finansowanym przez pracodawcę, szczepionka przeciw grypie może Kosztują od 25 do 45 dolarów (W zależności od szczepionki i dostawcy), mówi ministerstwo.

W tym roku dostawcy zrobią 1,8 miliona dawek Dostępna szczepionka przeciw grypieFarmacja mówi.

Dopalacze COVID-19

Istnieją również zmiany w programie przypominającym Covid-19 przed zimą.

Od 1 marca był to booster firmy Pfizer wymiana wzmacniacza biwalentnego, Również przez firmę Pfizer.

Szczepionki biwalentne zawierają składnik pierwotnego szczepu Sars-CoV-2 oraz szczepu Omicron – w przypadku Nowej Zelandii szczep BA.4/5.

Od marca każda osoba, która obecnie kwalifikuje się do pierwszej lub drugiej szczepionki (która miała ostatnie szczepienie sześć miesięcy lub więcej temu i która ostatnio uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 co najmniej trzy miesiące temu) otrzyma podwójną szczepionkę.

Nowa szczepionka przypominająca, która obejmuje zarówno wariant Omicron BA.4/5, jak i oryginalny szczep Sars-CoV-2, jest teraz dostępna dla osób, które już kwalifikują się do otrzymania pierwszej lub drugiej dawki przypominającej, i będzie szerzej dostępna od kwietnia 1.

Katherine George/Personel

Nowa szczepionka przypominająca, która obejmuje zarówno wariant Omicron BA.4/5, jak i oryginalny szczep Sars-CoV-2, jest teraz dostępna dla osób, które już kwalifikują się do otrzymania pierwszej lub drugiej dawki przypominającej, i będzie szerzej dostępna od kwietnia 1.

Od 1 kwietnia Dodatkowa dawka przypominająca Będzie dostępny dla:

  • Każdy, kto ukończył 30 i więcej którzy ukończyli kurs podstawowy (dwie dawki); O ile minęło co najmniej sześć miesięcy od ostatniego testu na Covid-19 lub pozytywnego testu na Covid-19
  • ktokolwiek w Zwiększone ryzyko poważnej choroby z powodu Covid-19 którzy ukończyli kurs podstawowy, jeśli minęło co najmniej sześć miesięcy od ostatniej dawki przypominającej lub pozytywnego testu.
READ  Czy aplikacje do dostarczania żywności powinny promować opcje o niższej kaloryczności?

Ministerstwo Zdrowia informuje Osoby z grup wysokiego ryzyka Obejmuje:

  • Osoby w wieku 65 lat i starsze
  • Maorysi i mieszkańcy Pacyfiku w wieku 50 lat lub starsi
  • Mieszkańcy domów opieki i placówek opieki nad osobami niepełnosprawnymi
  • Osoby z ciężkim niedoborem odporności
  • Osoby w wieku powyżej 16 lat ze stanem chorobowym, który zwiększa ryzyko wysoce penetrującej choroby Covid-19
  • Osoby w wieku powyżej 16 lat z niepełnosprawnością, poważnymi lub złożonymi potrzebami zdrowotnymi lub wieloma chorobami współistniejącymi.

Osoby w wieku od 16 do 29 lat nie zostały uwzględnione Zwiększone ryzyko poważnej choroby z powodu Covid-19Nie kwalifikują się do nowego sponsora.

Istnieje możliwość zarezerwowania szczepionki przeciw grypie, Covid-19 lub obu Korzystanie z Zarezerwuj moją szczepionkę.

Możesz otrzymać dowolną szczepionkę Covid-19 W tym samym czasie co szczepionka przeciw grypie – Nie ma potrzeby pozostawiania luki.

Niedawne zwiększenie funduszy na szczepionkę meningokokową B spowodowało zmianę w krajowym harmonogramie szczepień dziecięcych.

NIEPRZECISK

Niedawne zwiększenie funduszy na szczepionkę meningokokową B spowodowało zmianę w krajowym harmonogramie szczepień dziecięcych.

Szczepienia w dzieciństwie

Po niedawnym przypadku odry i dwóch zgonach z powodu krztuśca urzędnicy służby zdrowia radzą również ludziom, aby upewnili się, że są na bieżąco z rutynowym pakietem szczepień oferowanym w Aotearoa, Ponieważ stawki są „niebezpiecznie niskie”.

Kryteria kwalifikacji dla szczepionki przeciw meningokokom B (Bexsero) Rozszerzył się również 1 marcadla dzieci do 12 miesiąca życia – podawany w ramach Harmonogram szczepień dzieci.

Od marca jest również finansowany dla osób w wieku od 13 do 25 lat, które rozpoczynają lub są na pierwszym roku studiów. Konkretne bliskie sytuacje życiowe.

programy nadrabiania zaległości Te grupy, w tym Tamaryjczycy w wieku od 13 do 59 miesięcy (poniżej 5 lat), również otrzymają finansowanie. Do 31 sierpnia 2025 r.

Te Whatu Ora (Health New Zealand) proaktywnie dociera do osób urodzonych w latach 1989-2004, które mogły nie otrzymać dwóch dawek szczepionki MMR (odra, świnka i różyczka), w celu zwiększenia wychwytu.

READ  Wysokobiałkowe diety wszystkożerne lub wegetariańskie wspomagają syntezę białek miofibrylarnych i przerost mięśni szkieletowych u młodych mężczyzn