Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe badanie ma na celu poprawę leczenia pacjentów otrzymujących opiekę u schyłku życia

To przełomowe badanie ma na celu poprawę leczenia pacjentów otrzymujących opiekę u schyłku życia i prowadzi do bardziej spójnego podejścia i spójnego postępowania w ramach NHS.

Badanie oceni ogólną skuteczność i opłacalność klinicznie wspomaganego odwodnienia w zmniejszaniu częstości majaczenia i jego wpływ na częstotliwość bólu i innych objawów, takich jak duszność, nudności i wymioty.

Badaniem zarządza Dział Badań Klinicznych Surrey (CTU); Badanie będzie największym tego typu w historii i obejmie 1600 pacjentów w 80 schroniskach i szpitalach w całej Wielkiej Brytanii.

Zespół badawczy wcześniej zakończył udane badanie pilotażowe, w którym w latach 2015-2016 wzięło udział 200 pacjentów z rakiem z domów opieki i szpitali w Anglii i Walii.

Cieszymy się z otrzymania dofinansowania z Narodowego Instytutu Badań nad Zdrowiem. To ważne badanie ma na celu dostarczenie ostatecznych dowodów na to, czy ukierunkowany klinicznie wspomagany program nawadniania pod koniec życia jest skuteczny i potencjalnie poprawia opiekę otrzymywaną przez tych pacjentów”.

Simon Skene, profesor statystyki medycznej na Uniwersytecie Surrey i dyrektor działu badań klinicznych w Surrey

Andrew Davies, profesor medycyny paliatywnej w Trinity College Dublin i główny badacz projektu, powiedział:

„Badania finansowe, które patrzą na opiekę u schyłku życia z nowych perspektyw, są niezbędne, aby pomóc personelowi zapewnić najlepszą możliwą opiekę pacjentom. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ten projekt będzie postępował w ciągu najbliższych trzech i pół roku i znaleźć sposoby, aby pomóc złagodzić trudną sytuację pacjentów, rodzin i pracowników służby zdrowia w ostatnich dniach życia”.

READ  Ukryte galaktyki, wyczerpany Mars i mnóstwo supernowych prowadzą tydzień w nauce