Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa nadzieja na ceny benzyny, ponieważ ceny ropy spadają do mniej niż 100 USD

Nowa nadzieja na ceny benzyny, ponieważ ceny ropy spadają do mniej niż 100 USD

Jdzień dobry. Oficjalne dane ujawniły, że presja płacowa na pracowników nasiliła się na początku 2022 r. wraz ze wzrostem cen przed płacami.

Realne wynagrodzenie spadło o 1% w ciągu trzech miesięcy poprzedzających styczeń, co jest największym spadkiem od 2014 r., według Urzędu Statystyk Narodowych.

Płace realne spadły w ostatnich miesiącach, ponieważ pakiety wynagrodzeń mają trudności z nadążaniem za najwyższą stopą inflacji od 30 lat. Jednak bezrobocie spadło do najniższego poziomu po pandemii na początku roku, spadając z 4,1 proc. do 3,9 proc.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Władimir Putin szykuje węgiel do powrotu Wojna z Rosją zaostrzyła wysokie ceny gazu, zmuszając Wielką Brytanię do ponownego rozważenia źródła brudnej energii, z którego chce zrezygnować

2) Michael Gove zezłomował podstawę „menedżerów bezpieczeństwa” wieży w okładzinie w kształcie litery U Najemcy twierdzą, że wymagania będą kosztować mieszkańców wieżowców 60 000 funtów rocznie

3) Niemcy kupują myśliwce F-35 zdolne do przenoszenia broni jądrowej w szaleństwie wydatków na obronę Dowódca Sił Powietrznych powiedział, że rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała konieczność wybrania Lockheed Martins

4) Brytyjska firma technologiczna Arm zwalnia setki miejsc pracy Giant Chip planuje obciąć nawet 15% swojej globalnej siły roboczej w następstwie nieudanego przejęcia Nvidii.

5) Nick Clegg idzie po linie wolności słowa na Facebooku Były wicepremier przypisał sobie szybkie reakcje właściciela Facebooka na kwestie wywołane rosyjską inwazją na Ukrainę

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie były we wtorek na minusie, ponieważ przypadki COVID-19 w Chinach osłabiły zaufanie inwestorów już zaniepokojonych wojną na Ukrainie i pierwszą od trzech lat podwyżką stóp procentowych w USA, która może nastąpić w tym tygodniu.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 1,91%, na czele z chińskimi akcjami. Jak dotąd indeks spadł w tym miesiącu o 8,2 części.

READ  Oto, po co będą żyć rynki: Odliczanie do świąt

Indeks Hang Seng w Hongkongu pozostaje pogrążony w ujemnym terytorium, spadając o 3,8 procent na początku wtorku, po sprzedaży blisko 5 procent dzień wcześniej. Zarząd główny Hongkongu spadł jak dotąd o 17 procent w marcu.

Indeks CSI300 w Chinach spadł o 2,3%.

Już dzisiaj

  • główna firma: Informa, Genuette, Petrofac, TI Fluid Systems, TPI Cap, Ultra Electronics (cały rok); Najbliżsi bracia, Ferguson (tymczasowy)
  • Ekonomia: Stopa bezrobocia, zmiana liczby wnioskodawców, średni dochód (Zjednoczone Królestwo); Produkcja przemysłowa (Unia Europejska i Chiny); Nastroje gospodarcze (Unia Europejska); Indeks cen producentów (my)Sprzedaż detaliczna (Chiny)