Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigeria i Polska podpisują protokół ustaleń w celu zwiększenia możliwości handlowych i inwestycyjnych – The Sun Nigeria

Autor: Juliana Taiwo Obaloni, Abudża

Nigeryjska Izba Handlowa Zatoki Arabskiej (NAGCC) podpisała Memorandum of Understanding z Krajową Narodową Arabską Izbą Gospodarczą w celu ułatwienia handlu i inwestycji.

Przewodniczący NAGCC Mahmoud Ahmadu podpisał w imieniu swojej organizacji, a Robert Jreissati w imieniu Krajowej Polsko-Arabskiej Izby Gospodarczej.

Zgodnie z oświadczeniem asystentki wykonawczej przewodniczącej NAGCC Susan Ogi, umowa została podpisana w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na marginesie Expo 2020, w którym uczestniczył prezydent Muhammadu Buhari i inni światowi przywódcy.

W oświadczeniu zapowiedziano, że spółka uruchomi wiele komercyjnych inwestycji, które zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach.

Od Expo 2020 Dubai, które zakończą się w marcu 2022 r., w NAGCC cieszymy się, że wiele firm z Bliskiego Wschodu jest zainteresowanych rynkiem nigeryjskim, a podpisanie tego protokołu ustaleń sygnalizuje nowy początek nowych inwestycji w największej gospodarce Afryki.

„Już Rada Międzynarodowych Inwestorów, która ma kapitał inwestycyjny o wartości biliona dolarów, rozmawia z nami i kiedy już dobrze się zrozumiemy, są gotowi przenieść swoją inwestycję do Nigerii” – powiedział Ahmadu.

W 100% naturalne zioła na przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji i męskość. Kliknij Tu teraz .

Przewodniczący pochwalił również prezydenta Buhariego za ogromne postępy, jakie jego administracja poczyniła w repozycjonowaniu nigeryjskiej gospodarki oraz usilne wysiłki na rzecz ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju, w tym wydanie zarządzenia wykonawczego w sprawie zwiększenia przejrzystości i wydajności w środowisku biznesowym .

W niedawno uruchomionym Narodowym Planie Rozwoju na lata 2021-2025 Ahmadu z zadowoleniem przyjął decyzję administracji pod przewodnictwem Buhari o zmianie przepisów, które uniemożliwiają sektorowi prywatnemu bycie głównym motorem gospodarki.

Wyraził przekonanie, że realizacja Narodowego Planu Rozwoju 2021-2025, który ma na celu poprawę inwestycji w kraju z udziałem sektora prywatnego jako głównego motoru napędowego, poprawi bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

Nigeryjska Izba Handlowa Zatoki Arabskiej (NAGCC) jest dwustronnym i wielostronnym narzędziem handlu i inwestycji dla sektora prywatnego, zaangażowanym w rozwijanie i wzmacnianie stosunków handlowych, ułatwianie handlu i inwestycji oraz platformą powiązań finansowych i wsparcia technicznego między Nigerią a Państwa Zatoki Arabskiej.

READ  Bezpieczne dostawy gazu w Wielkiej Brytanii są bez znaczenia, panie ministrze, jeśli nikt nie może zapłacić rachunków| Gaz