Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niepodnoszenie ciężarów może być tak szkodliwe jak palenie

Starzenie się jest często postrzegane jako coś całkowicie poza naszą kontrolą. błędny.

Wszyscy mamy dwa różne okresy: chronologiczny i biologiczny. Wiek chronologiczny jest tym, co znamy najlepiej. To rzeczywisty czas w latach, miesiącach i dniach od twoich narodzin. Wiek biologiczny to wiek, w którym twoje ciało zachowuje się lub funkcjonuje.

„Chronologicznie wszyscy starzejemy się w tym samym tempie” – mówi dr Stephanie MaevesLekarz rodzinny w Opieka zdrowotna Aurora w Port Washington, Wisconsin. Ale z biologicznego punktu widzenia każda osoba starzeje się w innym tempie, w zależności od wyborów stylu życia. Na przykład, jeśli nie palisz, dobrze się odżywiasz i ćwiczysz, możesz mieć ciało lub zdolności osoby młodszej niż 15 lat. Z drugiej strony, jeśli paliłeś, jadłeś dużo wysokotłuszczowych fast foodów i nie byłeś aktywny fizycznie, twój wiek biologiczny mógł być o 15 lat starszy niż wiek chronologiczny”.

Palenie, niezdrowa dieta i inne wybory związane ze stylem życia mogą przyczynić się do zwiększonego ryzyka chorób i przedwczesnej śmierci. Lekarze często wykorzystują te czynniki do określenia wieku biologicznego.

Teraz naukowcy odkryli, że siła chwytu może być kolejnym ważnym wyznacznikiem wieku biologicznego.

w ostatnich dniach Praca badawczaNaukowcy donoszą, że przyspieszenie starzenia może być związane ze spadkiem siły chwytu i utratą siły w czasie. Na podstawie biomarkerów określających wiek biologiczny naukowcy zebrali dane od ponad 1250 mężczyzn i kobiet w średnim i starszym wieku w wieku od ośmiu do dziesięciu lat. Okazało się, że im słabszy chwyt uczestników, tym starszy wiek biologiczny.

chwila Inne badania Sugerując, że siła chwytu może być predyktorem śmiertelności ogólnej i sercowo-naczyniowej, wyniki tego badania są jednymi z pierwszych dowodów na biologiczny związek między siłą mięśni a przyspieszoną długością życia.

„To badanie — podobnie jak wiele innych — dostarcza dodatkowych danych na temat tego, że budowanie i utrzymywanie siły mięśniowej jest ważne dla dobrego zdrowia i długowieczności” — mówi dr Meaves. „Bez względu na wiek chronologiczny, zachęcam do włączenia podnoszenia ciężarów do swojej rutyny, aby pomóc chronić się przed dolegliwościami związanymi z wiekiem i innymi. Dodatkowo, im więcej kroków robisz dziennie, tym lepiej. 10 000 kroków to świetny cel. Zacznij od sprawdzenia, jak wiele kroków, które robisz.” i staraj się zwiększać o 1000 kroków dziennie mniej więcej co tydzień, aż osiągniesz 10 000. Ale zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego schematu ćwiczeń.

READ  Ryzyko poronienia jest około 9 razy wyższe u kobiet z zespołem Sjögrena: badanie | Metaanaliza łączy Sjögren z wyższym ryzykiem problemów z ciążą

Oto cztery wskazówki dotyczące podnoszenia ciężarów.

Szukasz lekarza? Znajdź taki, który Ci pasuje Illinois Lub WisconsinI Albo zrób Wirtualna wizyta od domu.