Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie jestem konkurentem, Ru Temumo wyraża swoje rozczarowanie – FBC News

Nie jestem konkurentem, Ru Temumo wyraża swoje rozczarowanie – FBC News

Na marama bil na ruku toi drikiti ru temomo kepa

Na Marama Bale na Roko Tui Dreketi Ro Teimumu Kepa oczyściła dziś po południu swoje imię, mówiąc, że nie jest kandydatką na stanowisko prezydenta.

Szefowa Rewa Paramount oświadczyła w oświadczeniu, że jeśli sugerowano jej nazwisko, stało się to bez jej wiedzy i zgody.

Ro Teimumu nawiązuje do raportu, w którym sekretarz generalny SDP Willem Takayawa powiedział FBC News, że SODELPA proponuje Ro Teimumu na kolejnego prezydenta.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Ro Teimumu wyraża rozczarowanie faktem, że Takayawa złożyła oświadczenia bez pytania jej o opinię ani omówienia z nią tej kwestii przed złożeniem oświadczenia.

Dodaje, że pamięta jedynie, że Sojusz Ludowy zaproponował to stanowisko w tygodniu negocjacyjnym w grudniu 2022 r.; Od tego czasu nie było jednak dalszych rozmów.

Podkreśliła, że ​​stanowisko prezydenta jest ważne, ponieważ symbolizuje jedność narodową i osobistą i należy je traktować z szacunkiem, na jaki zasługuje.

Podobnie jak Roko Tui Dreketi, Ro Teimumu wyraża obawę, że jej nazwisko i tytuł zostaną promowane jako rywalka urzędującego prezydenta Ratu Wiliame Katonivere.

Dodaje, że Tui Makwata od chwili nominacji radzi sobie bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o umiejętne przeprowadzenie przekazania władzy po zmianie rządu.

Ro Teimumu również wyraził swoje pełne poparcie dla Ratu Williama i jego prezydentury.

READ  Coronavirus Covid 19: Blokada Sydney może zostać przedłużona wraz z rozwojem epidemii