NFL: bezpieczeństwo Buffalo Bills Damar Hamlin upada na boisku podczas meczu z Cincinnati Bengals, w stanie krytycznym w szpitalu

Gracze Buffalo Bills patrzą, jak Damar Hamlin otrzymuje pomoc medyczną na boisku. zdjęcie/AP

Bezpieczeństwo Buffalo Bills Damar Hamlin upadł na boisku i otrzymał resuscytację przed zabraniem do szpitala, gdzie według NFL był w stanie krytycznym, a mecz Buffalo z Cincinnati Bengals został zawieszony na noc.

NFL ogłosiło nieco ponad godzinę po kontuzji, że gra nie zostanie wznowiona. Nie było od razu jasne, kiedy i czy zespoły wrócą na boisko.

„Nasze myśli są z Damarem i Buffalo Bills. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko staną się dostępne. NFL jest w stałym kontakcie ze Stowarzyszeniem Graczy NFL, zgadzając się na przełożenie gry. ”

Hamlin zderzył się z odbiorcą Bengals, Tee Higginsem, po wykonaniu czegoś, co wydawało się być rutynowym, aczkolwiek brutalnym atakiem. Wstał, zdawał się poprawiać prawą ręką maskę, po czym po około trzech sekundach upadł do tyłu i leżał nieruchomo.

NFL powiedział, że Hamlin był leczony na boisku przez zespół, niezależny personel medyczny i lokalnych ratowników medycznych. Otaczali go oszołomieni zawodnicy obu drużyn.

Karetka była na boisku cztery minuty po upadku Hamlina, a kilku graczy płakało, w tym obrońca Tre’Davious White. Przygarnął rozgrywających – Josha Allena z Buffalo i Joe Borougha z Cincinnati.

Hamlin upadł o 20:55, a kiedy 16 minut później został wywieziony z boiska, Bills zebrali się w modlitwie. Został przewieziony do Centrum Medycznego Uniwersytetu Cincinnati. Pięć minut po odjeździe karetki mecz został przerwany, a zawodnicy powoli schodzili z boiska do swoich szatni.

Mundur Hamlina był przecięty i wydawało się, że personel medyczny przeprowadza resuscytację. ESPN poinformował w swoim programie telewizyjnym, że Hamlin również otrzymał tlen.

To była „najstraszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem”, powiedział reporter podczas meczu.

„Nikt tego nie przeszedł” – powiedział długoletni rozgrywający NFL Troy Aikman w programie telewizyjnym ESPN. – Ja też nie widziałem czegoś takiego.

READ  All Black Centurion Owen Franks pragnie pomóc młodym krzyżowcom

Bengals prowadzili 7:3 w pierwszej kwarcie pojedynku między zespołami w fazie play-off w AFC. Cincinnati wszedł z wynikiem 11-4 i poprowadził AFC North o jeden mecz nad Baltimore, podczas gdy Buffalo był mistrzem AFC East z wynikiem 12-3.

Następstwa kontuzji przypomniały Kevina Everetta z ostrej końcówki Billsa, który utknął nieruchomo na boisku po tym, jak został powalony na początku drugiej połowy meczu otwierającego sezon Buffalo przeciwko Denver Broncos w 2007 roku.

Everett doznał urazu rdzenia kręgowego, w wyniku którego został częściowo sparaliżowany.

24-letni Hamlin spędził pięć lat na studiach w Pitt — swoim rodzinnym mieście — iw tym czasie wystąpił w 48 meczach dla Panthers. Był zawodnikiem drugiej drużyny All-ACC jako senior, został wybrany kapitanem drużyny i wybrany do gry w Senior Bowl.

Wybrany w szóstej rundzie przez Bills w 2021 roku, zagrał w 14 meczach jako starter, a następnie został starterem roku, gdy Micah Hyde przegrał sezon z powodu kontuzji.

Wchodząc do gry, 6-stopowy i 200-funtowy Hamlin miał 91 wślizgów, w tym 63 wślizgi solo i 1 1/2 worka.

Tweet z piłkarskiego konta Pitta był prosty i jasny: „Damar Hamlin jest najlepszy z nas” – napisano w tweecie, odnosząc się do Hamlina numerem jego koszulki z college’u. „Modlę się za ciebie”.