Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy ostrzegają, że wirusy można znaleźć „gdzie indziej we wszechświecie” jako choroby zakaźne

ten Koronawirus choroba Pandemia już wywróciła życie, jakie znamy, do góry nogami – i bez wątpienia skłoniła niektórych ludzi do opuszczenia planety.

Teraz wybitny naukowiec ostrzegł, że wirusy mogą nie tylko istnieć na Ziemi, ale mogą pojawić się – jeśli życie istnieje – gdzie indziej we wszechświecie.

Profesor Paul DaviesIdea kosmitów, od życia drobnoustrojów po ultra zaawansowane cywilizacje, może odnosić się do nas, powiedział astrobiolog, kosmolog i dyrektor Beyond Center for Basic Concepts in Science na Arizona State University.

Ale Davis popierał pomysł, że do podtrzymania życia jako całości prawdopodobnie będzie potrzebna szeroka gama drobnoustrojów i innych mikroskopijnych czynników, niezależnie od jej formy. I wydaje się, że wirusy – lub coś, co odgrywa podobną rolę – mogą być częścią równania.

„Wirusy są w rzeczywistości częścią sieci życia” – powiedział Davies. „Przewiduję, że jeśli masz życie mikrobiologiczne na innej planecie, musi ono mieć – jeśli jest zrównoważone i zrównoważone – pełną złożoność i moc, które będą towarzyszyć zdolności do wymiany informacji genetycznej”.

Wirusy można uważać za ruchome elementy genetyczne, powiedział Davis. W rzeczywistości nie. studiów Zaproponowano materiał genetyczny wirusów osadzone w ludzkich genomach i inne zwierzęta w procesie zwanym horyzontalnym transferem genów.

Davis powiedział, czyja nowa książka, Co zjada wszechświat, została opublikowana?

Według Davisa, podczas gdy Znaczenie drobnoustrojów w życiu jest dobrze znaneRola wirusów nie jest powszechnie doceniana. Powiedział jednak, że gdyby istniało życie komórkowe na innych światach, wirusy lub coś podobnego prawdopodobnie przekazywałyby między nimi informację genetyczną.

Co więcej, powiedział, obce życie raczej nie będzie monolityczne.

“Nie sądzę, że chodzi o to, abyś udał się na inną planetę, a będzie jeden rodzaj mikroba i będzie doskonale szczęśliwy. Myślę, że musi to być cały ekosystem.”

READ  Badanie mówi, że ogromny meteoryt nie odegrał roli w śmierci dinozaurów

Chociaż myśl o pozaziemskich wirusach może wydawać się niepokojąca, Davis wskazuje, że ludzie nie muszą panikować.

„Niebezpieczne wirusy to te, które ściśle dostosowują się do swoich gospodarzy” – powiedział. „Gdyby naprawdę istniał wirus kosmiczny, prawdopodobnie nie byłby ani trochę niebezpieczny”.

Komentarze Davisa pochodzą po badaniu opublikowanym pod koniec sierpnia: Zasugerowałem Oznaki życia poza naszym Układem Słonecznym można wykryć w ciągu dwóch do trzech lat.

Ale potrzeba rozważenia całych ekosystemów nie dotyczy tylko myślenia o życiu obcych.

Davis – którego rozmowa jest wypełniona ukłonami w stronę jego byłych kolegów z drużyny i współpracowników od Stephena Hawkinga do Fred HoyleWspaniały były dyrektor Instytutu Astronomii Uniwersytetu Cambridge, choć nieortodoksyjny, powiedział, że ważne jest również, aby ludzie próbowali skolonizować inną planetę.

„Większość ludzi myśli: OK, będziemy potrzebować naprawdę dużego statku kosmicznego, a następnie poddać recyklingowi rzeczy na naprawdę długi lot, a następnie całą technologię, którą trzeba wziąć”, powiedział.

„Właściwie najtrudniejszą częścią tego problemu jest to, co może być mikrobiologią, którą musisz podjąć – nie jest dobrze po prostu wziąć kilka świń i ziemniaków i tym podobnych rzeczy i mieć nadzieję, że kiedy dojdziesz do drugiego końca, będziesz niesamowity i samowystarczalny ”.

Podczas gdy Covid pozostawił większość z nas z ponurym spojrzeniem na wirusy, Davis powiedział, że nie jest tak źle. „Właściwie w większości są dobre” – powiedział.

Wśród pozytywnych ról wirusów zakażających bakterie – znanych jako fagi – jest pomoc w utrzymaniu populacji bakterii pod kontrolą, Chociaż wirusy są również powiązane z wieloma innymi ważnymi procesami, od pomocy roślinom Przetrwanie w ekstremalnie gorącej glebie Dla mnie Wpływ na cykle biogeochemiczne. Jak zauważa Davies, duża część ludzkiego genomu może być pozostałością starożytnych wirusów.

„Słyszymy o mikrobiomie, który jest w nas, i istnieje mikrobiom planetarny” – powiedział Davies. Twierdzi jednak, że istnieje również komórka ludzka i planetarna, w której wirusy odgrywają zasadniczą rolę w przyrodzie.

„Myślę, że bez wirusów może nie istnieć zrównoważone życie na planecie Ziemia” – powiedział.