Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA opóźnia start SpaceX z powodu tajemniczego problemu medycznego nowości naukowe i technologiczne

NASA odłożyła start rakiety SpaceX, która ma przetransportować czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną z nieokreślonych przyczyn medycznych.

Agencja kosmiczna powiedziała, że ​​opóźnienie nie było COVID-19 istotne i nie był to nagły wypadek medyczny, ale nie precyzował dalej sprawy ani omawianego astronauty.

To pierwszy raz, kiedy NASA Start został przełożony ze względów medycznych od 1990 roku, kiedy astronauta John Creighton zachorował przed lotem wahadłowca kosmicznego.

zdjęcie:
(LR) Matthias Maurer, Thomas Marchborn, Raja Shari i Kayla Barron

NASA wyjaśniła, że ​​„agencja robi wszystko, co w jej mocy, aby chronić załogę przed startem poprzez plan stabilizacji zdrowia”, dodając, że „astronauci pozostaną w kwarantannie w NASA Kennedy Space Center na Florydzie podczas przygotowań do startu”.

„Zespoły będą nadal monitorować stan załogi, oceniając potencjalne możliwości startu pod koniec tygodnia” – podała agencja.

To drugie opóźnienie dla SpaceX Misja, która miała wystartować wstępnie w niedzielę, zanim pogoda wstrzymała ją do środy.

NASA twierdzi, że lot został przełożony na sobotę, kiedy trzej amerykańscy astronauci i jeden z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wystartują z Florydy.

Załoga lotnicza to 44-letni dowódca lotów NASA Raja Chari, 61-letni pilot Tom Marshburn i 34-letni specjalista ds. misji Kayla Baron – wraz z 51-letnim niemieckim astronautą Matthiasem Maurerem jako specjalistą od misji.

Astronauci przybędą na Międzynarodową Stację Kosmiczną około 22 godzin po starcie i pozostaną na pokładzie przez sześć miesięcy misji.

Zapisz się do codziennego podcastu naPodcast AppleIpodcast googleIspotifyIGłośnik

Będzie to pierwszy lot kosmiczny zrealizowany przez SpaceX od tego czasu Misja turystyki kosmicznej we wrześniu, który widział pierwszą cywilną załogę orbitującą wokół planety.

NASA i SpaceX zakończone w maju 2020 r. Pierwszy załogowy start w kosmos z ziemi USA od prawie dekady, zdolność, którą utracił w 2011 roku, kiedy program promu kosmicznego przeszedł na emeryturę.

READ  Naukowcy będą szukać „cywilizacji technologicznych poza Ziemią” za pomocą sztucznej inteligencji