Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najczęstsze skutki uboczne Covid Booster to ból głowy – jak go złagodzić

Szczepionka Covid jest nadal wprowadzana w Wielkiej Brytanii, a dodatkowa szczepionka została wprowadzona ponad 65 lat temu. Szczepionka wiąże się z wieloma korzyściami, od zmniejszenia ryzyka zarażenia koronawirusem po zapobieganie śmierci z powodu wirusa. Ale tak jak każdy lek, szczepionki Covid wiążą się również z pewnymi potencjalnymi skutkami ubocznymi. Na szczęście ekspert powiedział, jak to złagodzić.

Obecnie Covid Booster jest oferowany osobom w wieku powyżej 65 lat, osobom z obniżoną odpornością oraz pracownikom pierwszej linii opieki zdrowotnej.

Apteka2UNadzorujący farmaceuta, Phil Day, powiedział: „Chociaż w dużej mierze wróciliśmy do normalnego życia, nadal istnieje szansa, że ​​najbardziej bezbronni poważnie zachorują na COVID-19.

„Oczekuje się, że wiele infekcji dróg oddechowych, w tym COVID-19 i grypa, rozprzestrzeni się na wysokim poziomie tej zimy”.

Dlatego eksperci podkreślają, że zaszczepienie się jest niezbędne, jeśli się kwalifikujesz. Ale możesz się zastanawiać nad skutkami ubocznymi, które mogą pojawić się po tym.

Czytaj więcej: Pierwszy zauważalny znak, że cholesterol poważnie zatyka tętnice

Chociaż szczepionki przeciw Covid mogą powodować pewne skutki uboczne, nie wszyscy odczują te niepożądane objawy, zgodnie z NHS.

Farmaceuta podzielił się najczęstszymi problemami, które mogą wystąpić po jesiennej dawce. Obejmują one:

  • Ból i tkliwość w ramieniu, w które wstrzyknięto zastrzyk, zwykle nasila się około 1 do 2 dni po otrzymaniu szczepionki.
  • Zmęczony
  • ból głowy
  • Ból lub objawy grypopodobne.

„Częste skutki uboczne są takie same dla wszystkich szczepionek przeciw COVID-19 stosowanych w Wielkiej Brytanii, w tym nowej szczepionki skojarzonej, ale nie wszyscy je otrzymują” – powiedział Day.

Chociaż u większości pacjentów objawy te są łagodne, nadal są nieprzyjemne, dlatego farmaceuta udzielił porady, jak je złagodzić.

„W razie potrzeby możesz odpocząć i zażyć paracetamol (postępuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu), aby poczuć się lepiej” – powiedział Day.

READ  Naukowcy odkryli toksynę, która zabija bakterie w niespotykany dotąd sposób

„Chociaż gorączka (wysoka temperatura) może wystąpić przez dzień lub dwa po szczepieniu, jeśli masz jakiekolwiek inne objawy COVID-19 lub jeśli gorączka utrzymuje się dłużej, zostań w domu i poddaj się testom.

„Żadne skutki uboczne po szczepieniu zwykle trwają krócej niż tydzień.

Czytaj więcej: Złote mleko może „skrócić” czas zasypiania i wydłużyć sen

Jak zarezerwować lek na Covid Booster

Kwalifikujący się pacjenci mogą dokonywać rezerwacji online przez Narodowy System Rezerwacji NHSdzwoniąc pod numer 119 lub udać się do lokalnej przychodni.

Nie zapomnij sprawdzić, czy Twoja lokalna witryna jest nadal otwarta przed wizytą, ponieważ wiele wizyt zostało zamkniętych od czasu rozpoczęcia pierwszego szczepienia.

Pamiętaj, że między ostatnią dawką a dawką przypominającą należy pozostawić co najmniej 12 tygodni.

Ekspert dodał również, że można bezpiecznie otrzymać szczepionkę przeciw grypie w tym samym czasie, co wkład Covid.