Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo: Black Caps kontra Sri Lanka — pierwszy test w Christchurch, dzień pierwszy

Pierwszy test: Blackcaps kontra Sri Lanka. Gdzie: Hagley Oval, Christchurch. Kiedy: 11 rano Czwartek, 9 marca (1 dzień 5 marca). zasięg: Na żywo w Spark Sport i Today FM, aktualizacje na żywo w Stuff od 10:30

Zaledwie tydzień po euforii rezerwatu Basin, Czarne Czapki stoją teraz przed wyzwaniem, jakim jest jego wsparcie.

Epickie zwycięstwo gospodarzy nad Anglią w jednej rundzie było przełomem dla gospodarzy: Tim Southee był pierwszym kapitanem i pierwszym testowym zwycięstwem Czarnych Czapek od roku, od zwycięstwa nad Republiką Południowej Afryki w Hagley Oval.

Tim Southee z Nowej Zelandii, po prawej, świętuje bramkę dla Zacka Crowleya z Anglii.

Andrew Kornja/Photosport

Tim Southee z Nowej Zelandii, po prawej, świętuje bramkę dla Zacka Crowleya z Anglii.

Po tym zwycięstwie nastąpiła rozczarowująca porażka w drugim teście w tym samym miejscu, uzyskując drugi z rzędu wynik 1-1 zeszłego lata. Pierwszy był jeszcze większym szokiem: porażka u siebie z Bangladeszem.

Czytaj więcej:
* Aukcja czarnych czapek obejmuje sprzedaż historycznych koszulek testowych Basin Reserve z autografami dla ofiar huraganu Gabriel
* Fizjoterapeuta Niewidzialnego Człowieka uratował dzień dla Black Cap Matta Henry’ego w epickim rezerwacie Basin
* Blackcaps przeciwko Sri Lance: Kane Williamson spóźniła się na pierwszy test po śmierci swojej babci
* Euforia Czarnych Czapek sprawdza karty pod kątem zwycięstwa nad niektórymi irytującymi pęknięciami

Ta niezłomna atmosfera w domu z pewnością zniknęła z mistrzów świata Testów i nadal otwierają serię dwóch testów przeciwko Sri Lance jako dominujący faworyci – nawet jeśli drużyna Dimutha Karunaratne jest w świetnej formie i ma sportowe szanse na dotarcie do tegorocznego World Tennis Finał mistrzostw z Australią.

Aby tak się stało, Sri Lanka musi wygrać serię 2: 0, a Australia wyeliminuje Indie w czwartym teście, który również rozpocznie się w czwartek. Jest to więc mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Statystyka

Ostatnim razem, gdy obie drużyny spotkały się w teście, Nowa Zelandia pokonała Sri Lankę w Kolombo w 2019 roku, odnosząc decydujące zwycięstwo i dając im ostatnie szanse na mistrzostwa świata w tenisie, aby zremisować w tej serii 1-1.

W Nowej Zelandii obie drużyny spotkały się w 19 testach, a Sri Lanka wygrała tylko dwa razy: w 1995 i 2006 roku. The Black Caps wygrali pięć z ostatnich sześciu i łącznie 11 u siebie ze Sri Lanką.

Krykiet z Nowej Zelandii

Założyciel Black Caps, Mitchell Santner, tworzy historię dzięki swojej rzadkiej tarczy Double Plunket.

Ostatni raz na Hagley Oval, w teście Boxing Day Test 2018, Nowa Zelandia wygrała bieg 423 z Trentem Boultem, który miał dziewięć bramek, ale Tim Southee dał graczowi meczu pięć bramek i 68 przebiegów kijem.

Oczekiwania

Oczekuje się, że pierwszego dnia w czwartek będzie częściowo pochmurno z możliwymi przelotnymi opadami deszczu po obu stronach w porze lunchu i maksymalnie 25°C. Piątek podobnie, głównie dobry z przelotnymi opadami deszczu i maksymalnie 22 stopniami Celsjusza, a sobota zapowiada się pięknie i bezchmurnie.

Boisko prawie na pewno zachęci zwycięskiego kapitana do rzucenia piłki jako pierwszy.

szanse

Według bukmacherów jest to ruch w jedną stronę. Black Caps wygrali test w środę po południu za 1,18 $, a Sri Lanka hojnie wyceniła 8,30 $ i zremisowała 7,60 $.

Biorąc pod uwagę perspektywę minimalnej ingerencji pogody i rzut melonika przynajmniej pierwszego dnia, remis wydawał się mało prawdopodobny.

Neil Wagner i Blackcaps świętują ostatnią furtkę Anglii w Basin Reserve.

Phila Waltera/Getty Images

Neil Wagner i Blackcaps świętują ostatnią furtkę Anglii w Basin Reserve.

różnica

Seamer Blair Techner prawdopodobnie zostanie powołany przez Nową Zelandię, a Will Young lub Michael Bracewell wycofają się w zależności od warunków na boisku.

czarne kapelusze (Kto): Tom Latham, Devon Conway, Kane Williamson, Will Young, Henry Nichols, Darrell Mitchell, Tom Blundell, Michael Bracewell, Tim South (kapitan), Matt Henry, Neil Wagner, Blair Techner, Scott Coughlin.

Śrilanka (Kto): Dimuth Karunaratne (kapitan), Nirushan Dhikiwila, Dinesh Chandimal, Nishan Madushka, Kosal Mendis, Asitha Fernando, Angelo Mathews, Kason Rajitha, Dhananjaya De Silva, Ramesh Mendis, Vishwa Fernando, Kamendu Mendis, Lahiru Kino Prapath Jayasuriya, Uchada Fernando.

READ  NRL: Nowozelandzcy wojownicy po raz kolejny rozczarowują, miażdżąc Manley Sea Eagles