Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Monety w tym tygodniu: Liderzy rynku wycofują się, gdy Bitcoin walczy o utrzymanie 40 000

Monety w tym tygodniu: Liderzy rynku wycofują się, gdy Bitcoin walczy o utrzymanie 40 000

W tym tygodniu w monetach. Ilustracja autorstwa Mitchella Prevera do odszyfrowania.

Ogólnie rzecz biorąc, większość wiodących kryptowalut spadła w ciągu ostatnich siedmiu dni, ale straty nie były tak poważne jak zeszły tydzień.

Wiodąca kryptowaluta Bitcoin spadła o 5% w ciągu ostatniego tygodnia, a na dzień pisania tego tekstu notowana jest na 40 205 USD. Tymczasem cena konkurencyjnego Ethereum spadła o 5,8% w ciągu tygodnia i obecnie wynosi 3 040 USD.

Solana, Cardano i Avalanche – trzej liderzy inteligentnych kontraktów „zabójczego Ethereum” – ponieśli siedmiodniowe straty w wysokości około 8%. W chwili pisania tego tekstu Solana kosztuje 102 USD, Cardano 0,9536 USD, a Avalanche 77,58 USD.

LUNA Terra odnotowała największą stratę wśród 30 najlepszych monet tygodnia, spadając o 15% do 81,31 USD.

Gdzie indziej Cosmos i Ethereum Classic spadły w tym tygodniu o nieco ponad 10%, wyceniając odpowiednio 24,32 i 39,99 USD.

Nowości tygodnia

W poniedziałek największa na świecie giełda kryptowalut Binance, Przyjęte w zasadzie Jeden z regulatorów finansowych w Abu Zabi. Daje to Binance zielone światło do ubiegania się o licencję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na działalność jako broker handlu wirtualnymi aktywami. Jeśli wniosek się powiedzie, giełda może obsługiwać klientów za pośrednictwem od niego Region według spółki zależnej, per Bloomberg.

We wtorek firma Circle zajmująca się płatnościami kryptograficznymi ogłosiła wydanie 400 milionów dolarów rundy finansowania Kierowany przez zarządzającego aktywami BlackRock. Największy na świecie zarządzający aktywami z ponad 10 bilionów dolarów w zarządzanych aktywachBlackRock został wykorzystany do zarządzania rezerwami fiducjarnymi, które wspierają stablecoin USDC obwodu.

W środę dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao ogłosił, że firma: Powierzchnia podłogi jest uzyskana W największym na świecie inkubatorze startupów Studio F w Paryżu. Posunięcie to jest częścią 100-milionowej akcji inwestycyjnej Binance we Francji, która została po raz pierwszy ogłoszona w listopadzie.

Umowa oznacza, że ​​wybrane startupy kryptograficzne otrzymają bezpłatną rezydencję i dostęp do różnych zasobów na stacji F podczas okresu inkubacji, a także dostęp do wsparcia ze strony zespołu i partnerów Binance.

W innym miejscu CoinSwitch Kuber stał się drugą co do wielkości indyjską kryptowalutą, która zakłóca wpłaty gotówkowe za pośrednictwem popularnej platformy płatniczej United Payments Interface (UPI). Regulowany przez bank centralny UPI wcześniej umożliwiał indyjskim użytkownikom deponowanie gotówki na zakup kryptowalut na giełdach CoinSwitch i WazirX. CoinSwitch podał „niepewność regulacyjną” jako powód zawieszenia depozytów UPI.

W piątek były doradca Ripple i profesor prawa Michael Barr został wybrany przez prezydenta Joe Bidena na stanowisko wiceprezesa ds. nadzoru w Rezerwie Federalnej. Od ujawnienia rozkaz wykonawczy Na początku marca Biden zajął umiarkowane i przychylne stanowisko w sprawie kryptowalut, starając się zintegrować je i uregulować w amerykańskim systemie finansowym.

Wreszcie tego samego dnia portugalscy regulatorzy Licencjonowany Bank Żubrów Służyć jako pierwszy bank kryptograficzny w kraju. Bank jest upoważniony do uruchomienia Bison Digital Assets, spółki zależnej, która będzie prowadzić usługi powiernicze i giełdy kryptowalut.

Najlepsze z odszyfrowywania prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Otrzymuj codziennie i co tydzień najciekawsze artykuły bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej.

READ  Akcjonariusze zatwierdzają połączenie WarnerMedia i Discovery