Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni – Dzień 5

Napisane przez International 29er Class, 8 lipca, 15:54 GMT
1-8 lipca 2024 r

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni – Dzień 5 © International 29er Class

Niedziela była przedostatnim dniem Mistrzostw Europy w kategorii 29er, odbywających się w ramach 25. edycji Dni Żeglarstwa w Gdyni. To był najcięższy i najbardziej stresujący dzień w historii wszystkich zespołów. Wiatr był słaby i zmienny i niestety dla żeglarzy prognoza pogody na jutro była bardzo podobna.

Po sobotę w grupie zwyciężyły dwie polskie grupy. Pierwsze miejsca zarówno w kategorii ogólnej, jak i mieszanej zajęli Eva Lewandowska i Krzysztof Królik. Zaledwie 15 punktów za nimi znajdują się liderzy kategorii U17 – Bartosz Żmudziński i August Sobczak. Brytyjskie załogi Finian Morris z Charliem Granem i James Crossley z Samem Webbem zajęły czwarte i piąte miejsce. Różnica punktów między nimi wynosi tylko siedem punktów, więc walka jest bardzo zacięta. Bardzo podobna sytuacja jest w przypadku niepokonanego wcześniej włoskiego duetu Alex Demortas i Giovanni Santi, którzy pomimo spadku na piąte miejsce do Brytyjczyków tracą zaledwie osiem punktów. Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i piąte wśród mężczyzn zajmują Francuzi Nolan Huet d’Unay i Titoine Grisset.

„Dzisiejsze warunki były bardzo trudne, ale już nas nie zaskoczyły. Niestety w połączeniu z tym wiatr był najsłabszy, jaki do tej pory widzieliśmy, co sprawiło, że dzisiejszy dzień był jeszcze trudniejszy pracowałem i udało mi się zapewnić czwarte i pierwsze miejsce. Przy wietrze i poziomie pola Złotej Floty wszystko może się jutro wydarzyć, więc damy z siebie wszystko i zobaczymy, co się stanie” – powiedzieli James Crossley i Sam Webb.

Kategorię do lat 17 również charakteryzowała silna rywalizacja pomiędzy zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca, a różnica między nimi wynosiła zaledwie siedem punktów, gdyż Francuzi Alexandre Mustaini i Raphael Allen oraz Niemcy Lucas i Moritz Hammowie byli w stanie zająć siódme i ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. kategoria otwarta. Rywalizacja jest mniej stresująca dla polskich liderów Bartosza Żmudzińskiego i Augusta Sobczaka, którzy mają 40 punktów przewagi nad francuską drużyną.

READ  Linnet decyduje o zwycięstwie Polski nad Kazachstanem w Brisbane

„Dzisiejszy wyścig rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie, bo o godzinie 9:00, bo wtedy miał wiać najsilniejszy wiatr. Naszym głównym celem w tym wyścigu było zdobycie medalu w klasyfikacji generalnej, a nie tylko w kategorii U17. podczas zawodów staramy się nie skupiać na wynikach i po prostu płynąć tak dobrze i konsekwentnie, jak to możliwe. Dzisiejszy dzień był znacznie lepszy niż wczoraj, ponieważ nasz start był taki, jak chcieliśmy. Dwukrotnie udało nam się zapewnić sobie drugie miejsce i raz ósme dużo nad naszą strategią i techniką żeglowania i to się bardzo opłaciło. Big. Plan na jutro jest taki, żeby po prostu kontynuować i niczego nie zmieniać” – podsumowali Bartosz Żmudziński i August Sobczak.

W kategorii kobiet nadal prowadzą Alicia Tutkowska i Alicia Dambeck, choć ich 45-punktowa przewaga nad brytyjską drużyną Annabelle Vince i Amelie Hiscox zmniejszyła się do zaledwie 12 punktów. Na ostatnim miejscu na podium, z różnicą 31 punktów, znalazła się fińska drużyna w składzie Onna Heinila i Silja Sophie Laukkanen.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź 29ereuropeans.org