Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miliarder Bitcoin wydaje ostre ostrzeżenie przed błędem „biliona dolarów” w obliczu skrajnej zmienności cen kryptowalut

Miliarder Bitcoin wydaje ostre ostrzeżenie przed błędem „biliona dolarów” w obliczu skrajnej zmienności cen kryptowalut

Ceny bitcoinów i kryptowalut kołysać się tam iz powrotem W ciągu ostatniego miesiąca Bitcoin spadł o około 50% w porównaniu z kwietniowym szczytem.

Porażka ceny Bitcoina Wywołało to ostatnią w Chinach rozprawę z górnikami bitcoinów i kryptowalut, którzy używają komputerów o dużej mocy do zabezpieczania krypto-blockchainów i walidacji transakcji z nowo utworzonymi tokenami.

Teraz Michael Saylor, dyrektor generalny firmy zajmującej się oprogramowaniem do wywiadu biznesowego, która zmieniła akumulator bitcoinów Microstrategy, ostrzegł, że wydalenie przez Chiny górników bitcoinów i kryptowalut może być błędem „bilionów dolarów”.

Zapisz się teraz do KodeksBezpłatny codzienny biuletyn, który pokrótce wyjaśnia świat Bitcoina. Docieraj do skrzynki odbiorczej o 7 rano EST każdego dnia tygodnia

Więcej od ForbesaCzy to zaskakujące rozwiązanie koszmaru bitcoinów miliardera Tesli Elona Muska?

„Myślę, że biorąc pod uwagę tempo wzrostu bitcoinów, okaże się, że dla Chin będzie to bilion dolarów złego”, powiedział Saylor, przemawiając na stronie. Telewizja Bloomberg, powołując się na „50% udziału w chińskim rynku bitcoinów” i „100% wzrost bitcoinów rok do roku”.

„To tragedia dla chińskich górników [and] To geopolityczny błąd Chin, ale przypuszczam, że mogą popełnić bilion dolarów błędu. “

Cena bitcoina została uderzona w ostatnich tygodniach przez ostatnie ataki na bitcoin i kryptowaluty w Chinach, które Wraz z obawami Elona Muska dotyczącymi zużycia energii przez BitcoinZlikwidował ponad 1 bilion dolarów ze wspólnego rynku kryptowalut.

Do niedawna uważano, że Chiny przyczyniły się do ponad 50% zdolności wydobycia bitcoinów, jednak w zeszłym miesiącu władze tego kraju zaczęły nakazywać wydobycie bitcoinów i kryptowalut, aby zakończyć działalność. Według wspieranej przez państwo gazety The Global Times, 90% kopalni bitcoinów w chińskiej prowincji Syczuan zostało zamkniętych w zeszły weekend, co spowodowało gwałtowny spadek ceny bitcoina.

„To krótkoterminowa uciążliwość i dyslokacja dla bitcoina, widać zmienność handlu” – powiedział Saylor. „Wielu Chińczyków musiało sprzedać bitcoiny w ramach przymusowej likwidacji i w określonym czasie, ponieważ musieli wydostać się z kraju, a wszystkie ich pożyczki zostały wycofane – więc była to ogromna szansa dla zachodnich inwestorów”.

Stany Zjednoczone stały się jednym z głównych miejsc docelowych dla górników bitcoin uciekających z Chin. W zeszłym tygodniu burmistrz Miami Francis Suarez powiedział, że pracuje nad obniżeniem kosztów energii elektrycznej, aby zachęcić górników bitcoinów do przeniesienia się na Florydę.

„To ogromna gratka dla północnoamerykańskich górników bitcoin, których koszty są podobne i przez jakiś czas będą generować 50% lub 75% więcej zwrotów, ponieważ biznes w Chinach jest wyłączony z Internetu” – powiedział Saylor.

W poniedziałek Microstrategy ujawniło, że obecnie posiada ponad 100 000 bitcoinów po dokonaniu kolejnego zakupu bitcoinów, tym razem wydając niecałe 500 milionów dolarów na około 13 000 monet — chociaż Saylor powiedział, że jest gotów zapłacić więcej.

„Firmy takie jak mój kupiły bitcoiny w przedziale 30 000 USD i zapłacilibyśmy dwa lub trzy razy, gdyby nie masowy exodus z Chin, więc skorzystaliśmy z tego”.

Kodeks– Codziennie pomagamy Ci zrozumieć świat Bitcoina i kryptowalut

Więcej od ForbesaPrzewidywanie cen kryptowalut: Czy Ethereum ma zamiar „przerzucić” Bitcoina?

Pomimo zawirowań cenowych bitcoinów w ostatnich tygodniach, Saylor jest optymistyczny w kwestii perspektyw bitcoina – „Wybór Bidena na prezydenta był dobry dla bitcoina, a Gary Gensler przejął stanowisko prezydenta”. [Securities and Exchange Commission] To było dobre dla bitcoina” — i oczekuje się, że długo oczekiwany Bitcoin ETF zostanie ostatecznie zatwierdzony.

Saylor powiedział, odnosząc się do kilku banków z Wall Street, które niedawno wprowadziły produkty związane z bitcoinami i Rozreklamowany debiut Bitcoina i giełdy kryptograficznej Coinbase na Nasdaq w San Francisco– który jest najwyższym rajdem bitcoinów na początku 2021 roku.

Podczas gdy cena akcji Microstrategy spadła w ostatnich miesiącach, Saylor mówi, że wolałby „wygrać coś innego niż siedzieć po 60 dolarów za akcję bez nadziei”.

Akcje Microstrategy wzrosły od czasu, gdy po raz pierwszy ogłosiła, że ​​kupiła bitcoin w sierpniu zeszłego roku, a jej akcje wzrosły o prawie 400%. Jego zapasy osiągnęły najwyższy poziom w lutym, ale od tego czasu zmniejszyły się o połowę.

„Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość i przyjrzeć się długoterminowemu trendowi technologicznemu” – powiedział Saylor. “Jeśli wierzysz [big tech]Kolejną logiczną rzeczą, która ma być fizyczna, jest posiadanie 5 miliardów telefonów komórkowych”.

READ  Prawie 11 milionów dodatkowych gospodarstw domowych w 2020 roku i rekordowy rok sprzedaży dla Albertsonów