Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została ewakuowana z powodu awarii nowego rosyjskiego laboratorium naukowego | wiadomości ze świata

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wycofała się ze swojej pozycji po awarii rosyjskiego laboratorium naukowego.

NASA powiedziała, że ​​nowo przybyłe laboratorium przypadkowo wystrzeliło swoje pchnięcia, powodując, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna straciła kontrolę nad kierunkiem na 47 minut.

Rosyjscy kosmonauci sprawdzali, czy nie ma przecieków między 22-tonowym laboratorium – zwanym Nauka – a modułem serwisowym, gdy naziemne czujniki robotyczne wykryły problem.

Połączenie między stacją a kontrolerami naziemnymi również zostało dwukrotnie przerwane na kilka minut.

Załoga „nigdy i nie była w żadnym niebezpieczeństwie”, powiedziała NASA, dodając, że zespoły naziemne odzyskały kontrolę i „ruch stacji kosmicznej jest stabilny”.

W szczytowym momencie wypadku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wychylała się z osi z prędkością około pół stopnia na sekundę, powiedział Joel Montalbano, kierownik programu stacji kosmicznej NASA.

Dodał, że załoga „nie wyczuła żadnego ruchu”.

Rosyjscy urzędnicy kosmiczni również nie byli zaniepokojeni, jak napisał na Twitterze Dmitrij Rogozin, szef Roscosmosu: „Na ISS wszystko jest w porządku. Załoga odpoczywa i to też radzę zrobić”.

Nie jest jeszcze jasne, co spowodowało awarię silnika Nauka.

13-metrowe laboratorium zostało wystrzelone z Kazachstanu w zeszłym tygodniu, a dotarcie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zajmuje osiem dni, gdzie zapewni więcej miejsca na eksperymenty naukowe.

Jego uruchomienie zaplanowano na 2007 rok, ale zostało opóźnione z powodu kilku problemów technicznych, w tym zanieczyszczenia układu paliwowego w 2013 roku.

Będziesz teraz potrzebować różnych manewrów, w tym do 11 spacerów kosmicznych, zanim będą gotowe do użycia.

Wypadek skłonił NASA do odroczenia lotu testowego 3 sierpnia samolotu Boeing z Florydy.

Boeing miał podjąć drugą próbę dotarcia do 250-milowej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po tym, jak problemy z oprogramowaniem zrujnowały pierwszy test.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest obecnie obsługiwana przez astronautów NASA Mark Vande He, Shane Kimbrough i Megan MacArthur. Oleg Nowicki i Piotr Dobrow z rosyjskiego Roskosmosu; Astronauta Japońskiej Agencji Kosmicznej Akihiko Hoshied i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Thomas Bisquet.

READ  Trzecia fala Covid może trwać do jesieni ze 100 000 przypadków dziennie