Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft udoskonala swoją aplikację Xbox dla laptopów z systemem Windows

Microsoft udoskonala swoją aplikację Xbox dla laptopów z systemem Windows

Firma Microsoft rozpoczęła testowanie nowych aktualizacji swojej aplikacji Xbox w systemie Windows 11, które poprawiają wygodę korzystania z urządzeń mobilnych i małych ekranów. W Aplikacja testowa Xboxa Wydany na początku tego tygodnia Microsoft wprowadził nowy tryb kompaktowy, który znacznie zmniejsza pasek boczny po lewej stronie.

Według Microsoftu tryb kompaktowy ma na celu poprawę „doświadczenia na urządzeniach mobilnych i małych ekranach” – i działa także na ekranie o dowolnym rozmiarze. To stosunkowo niewielka zmiana w interfejsie użytkownika, ale bardzo mile widziana na urządzeniach takich jak ROG Ally, w których masz tylko 7-calowy ekran. Windows 11 jest bardzo wymagający na ROG Ally, a ulepszenia aplikacji Xbox stanowią zachęcający pierwszy krok w kierunku czegoś, co, mamy nadzieję, będzie pewnego rodzaju trybem przenośnym dla systemu Windows.

ROG Ally firmy Asus pojawia się teraz jako przenośna subskrypcja Xbox dla PC Game Pass. Nawet szef Xbox, Phil Spencer, jest fanem ROG Ally i nazywa ten komputer przenośny swoim „Xboxem w podróży”. W wywiadzie z Eurogamer Wcześniej w tym roku. Jednak Microsoft wciąż może wiele zrobić, aby poprawić to doświadczenie. „Koncentrujemy się na tym, aby Xbox i GP były jak najlepsze na urządzeniach takich jak Ally… Więcej do zrobienia” Spencer przyznał W lipcowym tweecie.

Mamy nadzieję, że ulepszenia aplikacji Xbox, choć w tej chwili niewielkie, będą pierwszym krokiem w kierunku większych ulepszeń dla urządzeń mobilnych z systemem Windows. Microsoft zasugerował także, że na początku tego roku udostępni graczom Windows funkcje takie jak Szybkie wznawianie, a także zobowiązał się do współpracy z wydawcami nad „Klasa doświadczenia” Aby wznowić grę na różnych urządzeniach.

READ  Pokemon i Mini Cooper ogłaszają nowy samochód elektryczny inspirowany Pikachu