Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft anuluje przeglądarkę Internet Explorer, ponieważ stara się przyspieszyć wojnę z przeglądarkami

Microsoft Corp wycofa w przyszłym roku wszechobecną przeglądarkę Internet Explorer, przygotowując się do walki z liderem rynku Chrome z jego bardziej elastyczną przeglądarką Edge.

obrazek: 123rf

Internet Explorer został uruchomiony w 1995 roku i stał się dominującą przeglądarką przez ponad dekadę, ponieważ został zintegrowany z systemem operacyjnym Microsoft Windows, który preinstalował miliardy komputerów.

Jednak przeglądarka zaczęła przegrywać z Google Chrome pod koniec 2000 roku i stała się przedmiotem niezliczonych memów ze względu na jej powolność w porównaniu z konkurentami.

Aby lepiej konkurować, Microsoft uruchomił przeglądarkę Edge w 2015 roku, która działa na tej samej technologii co przeglądarka Google.

Według danych firmy Statcounter, od kwietnia Chrome ma 65% udziału w globalnym rynku przeglądarek, a za nią jest Apple Safari z 18% udziałem.

Microsoft Edge posiada 3 procent akcji, podczas gdy Internet Explorer ma niewielki udział w rynku, na którym kiedyś dominował.

Producent oprogramowania dla Windows powiedział w środę, że przyszłość Internet Explorera na Windows 10 to szybszy i bezpieczniejszy Microsoft Edge.

„Aplikacja komputerowa Internet Explorer 11 zostanie wycofana i nie będzie już wspierana 15 czerwca 2022 r. Dla niektórych wersji systemu Windows 10” – podała firma w poście na blogu.

Przeglądarka była w centrum pozwu antymonopolowego przeciwko firmie Microsoft od ponad dwóch dekad, a amerykański sędzia orzekł, że gigant oprogramowania złamał prawo po połączeniu Internet Explorera i Windows.

Najpoważniejsze naruszenia prawa zostały potwierdzone w postępowaniu odwoławczym, ale firma nadal kompilowała swój system operacyjny i przeglądarkę.

Reuters

READ  Samsung Tab S8 może być wyposażony w ogromny ekran i gigantyczną baterię