Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Martin Lewis wydaje ostrzeżenie, gdy firma energetyczna ogłasza nową umowę poniżej pułapu cenowego

Martin Lewis wydał ostrzeżenie każdemu, kto rozważa zmianę źródła energii w nadziei na obniżenie rachunków. Założyciel Money Saving Expert namawia ludzi do zastanowienia się dwa razy przed podjęciem takiego kroku.

Pojawia się, gdy główny dostawca energii w Wielkiej Brytanii ogłosił swoją pierwszą umowę za mniej niż rządowa gwarancja ceny energii. Ovo oferuje stałą roczną taryfę w wysokości 2275 GBP dla obecnych klientów – poniżej rządowego pułapu 2500 GBP na typowe rachunki za energię.

Ale Lewis ostrzegł: „Ludzie muszą być bardzo ostrożni, aby nie rzucić się na rozwiązanie, ponieważ kosztuje mniej niż to, co płacą teraz”. Nowa umowa została ogłoszona w obliczu spadających hurtowych cen gazu.

Czytaj więcej: „Piękna dusza” uhonorowana w centrum dochodzeniowym w sprawie zabójstw przez zastrzelenie

I są nadzieje, że rachunki za energię również spadną jeszcze w tym roku, co oznacza, że ​​ryczałt, taki jak Ovo, może nie być taką oszczędnością po upływie roku. Lewis dodał w oświadczeniu: „Jeśli korzystasz ze standardowej taryfy, stawki, które płacisz, podlegają ograniczeniom.

„Ten pułap jest obecnie ustalany przez gwarancję ceny energii i pozostanie mniej więcej stabilny do końca czerwca. Po tym czasie, gdy ceny hurtowe – ceny płacone przez firmy energetyczne – spadną, pułap cenowy prawdopodobnie spadnie i na podstawie Obecne prognozy oznaczają, że zaczniesz płacić stawki o 20% niższe niż obecnie”.

Są nadzieje na obniżenie rachunków jeszcze w tym roku(Zdjęcie: Dominik Lipiński/PA Wire)

Oczekuje się, że cena pozostanie blisko tego punktu do końca roku i na początku 2024 r. Hurtowe ceny gazu spadły o około 80% od sierpnia ubiegłego roku, według Resolution Foundation, według Standards of Living . czołg.

READ  Stablecoins: Dlaczego się zawiesiło i co to oznacza dla kryptowalut