Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Malmö będzie gospodarzem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w maju 2024 roku

Malmö będzie gospodarzem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w maju 2024 roku

Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 odbędzie się w Malmö Arena w sobotę 11 maja, a półfinały odbędą się we wtorek 7 i czwartek 9 maja.

  • TERMINY: Wielki Finał w sobotę 11 maja z meczami półfinałowymi we wtorek 7 i czwartek 9 maja
  • Malmö zostało wybrane jako miasto-gospodarz po raz trzeci, po 1992 i 2013 roku
  • Po raz pierwszy miasto nie było gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji w 5 kolejnych konkursach
  • Bilety zostaną ogłoszone we właściwym czasie

Szwedzki nadawca SVT wraz z Europejską Unią Nadawców (EBU) zorganizują zawody dzięki historycznemu zwycięstwu Lorraine w Liverpoolu w 2023 roku.

Malmö zostało wybrane po solidnej procedurze przetargowej miasta, w ramach której zbadano istniejące obiekty; możliwość przyjęcia tysięcy delegacji przyjezdnych, personelu, kibiców i dziennikarzy; infrastruktura; I inne kryteria.

Martin Osterdahl, dyrektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji, z zadowoleniem przyjął wiadomość:

„EBU jest zachwycona, że ​​Malmö zostało wybrane na gospodarza Konkursu Piosenki Eurowizji 2024. Malmö zajmuje szczególne miejsce w historii konkursu, będąc z powodzeniem gospodarzem konkursu najpierw w 1992 r., a następnie w 2013 r. – po niedawnym zwycięstwie Lorraine.

Cieszymy się, że wracamy do tego tętniącego życiem i tętniącego życiem miasta, które udowodniło, że ma doskonałe miejsca i infrastrukturę do zorganizowania największego na świecie wydarzenia muzycznego na żywo.

Zaangażowanie Malmö w różnorodność, integrację i innowacje doskonale współgra z duchem rywalizacji. Co więcej, jego niewielkie rozmiary i dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna sprawiają, że wszyscy uczestnicy zawodów, w tym delegacje, media i kibice, będą mogli z łatwością poruszać się po mieście.

Jego zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ekologiczne inicjatywy jest również doskonale zgodne z naszymi własnymi wartościami, co czyni go idealnym miastem-gospodarzem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Koncert w Malmö pokazał wielką pasję do Konkursu Piosenki Eurowizji i mam pełne zaufanie do ich zdolności do stworzenia niezapomnianego wrażenia, które zgromadzi fanów, artystów i widzów z całego świata. We współpracy z Host Broadcaster SVT stworzymy niezwykłe święto muzyki, jedności i różnorodności, które zachwyci świat w maju przyszłego roku”.

Ebba Adielsson, producent wykonawczy SVT, dodał:

„Kiedy w końcu mieliśmy wszystkie opcje, dokonaliśmy kompleksowej oceny, aby przyjrzeć się wszystkim czynnikom związanym z organizacją tego ogromnego wydarzenia. Ostatecznie wybrano Malmö, ponieważ spełniało wszystkie kryteria, oferuje lokalizację ze świetnymi obiektami i jest miastem gdzie wszyscy uczestnicy Konkursu Piosenki Eurowizji mogą się łatwo poruszać. Malmö jest mocno zaangażowane w zapewnienie odwiedzającym i mieszkańcom miasta możliwości wzięcia udziału w uroczystościach”.

To już trzeci raz, kiedy Malmö jest gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji po edycjach z 1992 i 2013 roku i po raz pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji nie odwiedził stolicy w 5 kolejnych konkursach.

READ  Sztuka polska stawia wyzwanie „zniesieniu kultury”, ale niektórzy widzą rasizm | Rozrywka AB

Sama Szwecja będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji po raz siódmy w 2024 roku, wcześniej organizując konkurs w Sztokholmie w 1975, 2000 i 2016 roku, w Göteborgu w 1985 roku i te konkursy w Malmö.

„Jesteśmy dumni i szczęśliwi mogąc ponownie gościć Konkurs Piosenki Eurowizji w Malmö” – powiedziała Katrin Stejernfeldt-Jameh, przewodnicząca miejskiej rady wykonawczej.

„Malmö zaoferuje te same niesamowite wrażenia, co w 2013 r. – ale z nowymi doświadczeniami w 2024 r. Mamy nowoczesną, zrównoważoną infrastrukturę oraz wolę i możliwości zorganizowania festiwalu odpowiedniego dla wszystkich grup wiekowych”.

Posłuchaj wszystkich 37 piosenek z Konkursu Piosenki Eurowizji za pośrednictwem swoich ulubionych usługi nadawczeI obejrzyj oficjalne teledyski na naszym kanale YouTube:

Nie zapomnij zarejestrować się do oficjalnego Konkursu Piosenki Eurowizji wiadomościZapisz się do Oficjalny podcastI poszliśmy za nim youtubeI InstagramI TIK TokI Świergot I Facebook – Bawić się tym, co nowe.