Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

M25 ZAMKNIĘTA – NA ŻYWO: Kierowcy zostali ostrzeżeni o opóźnieniach i 30-kilometrowych objazdach w związku z zamknięciem autostrady przez cały weekend

M25 ZAMKNIĘTA – NA ŻYWO: Kierowcy zostali ostrzeżeni o opóźnieniach i 30-kilometrowych objazdach w związku z zamknięciem autostrady przez cały weekend

Nagranie z zamkniętego drona M25 pokazuje robotników wyburzających most

Kierowców ostrzeżono, aby unikali dużych opóźnień i nie podróżowali, chyba że jest to konieczne, ponieważ części autostrady M25 są zamknięte przez cały weekend.

Autostrada – najbardziej ruchliwa w Wielkiej Brytanii – będzie zamknięta w obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami 9 i 10 w Surrey od 21:00 w piątek do 6:00 w poniedziałek na czas montażu betonowych podkładów pod nowy most.

Jonathan Wade, starszy dyrektor National Highways Project, poprosił kierowców, aby zostawili dodatkowy czas, korzystali z oficjalnych tras objazdowych i „podróżowali tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne”.

Objazdowe trasy poprowadzą samochody na 30-kilometrowej podróży drogami A, prowadzącymi z Surrey do londyńskiej dzielnicy Ollies, chociaż firma National Highways zapewniła kierowców, że „nie zostaną podjęte żadne działania egzekwujące prawo”.

Zamknięcie nastąpi kilka tygodni po pierwszym w historii planowanym dziennym zamknięciu autostrady w weekend 15 marca, kiedy to utworzyły się dwumilowe kolejki.

Wielu kierowców posłuchało rad, aby w marcu omijać ten obszar, co oznaczało unikanie długich korków, ale Wade ostrzegł, że to zamknięcie – dwie mile dłuższe od poprzedniego – „nie będzie powtórzeniem poprzedniego”.

1715360438

Oficjalne trasy transferów w najbliższy weekend

Skręć zgodnie z ruchem wskazówek zegara dla wszystkich pojazdów z wyjątkiem pojazdów o dużej wysokości:

 • Zjedź z M25 na skrzyżowaniu 8, A217 (Reigate)
 • Jedź autostradą A217 London, Sutton, (A240) Kingston
 • Po 3 1/2 mili skręć w lewo na A240 Epsom, Kingston
 • Po przejechaniu 3 mil na rondzie Esso skręć w prawo na A24 (A240) Kingston
 • Jedź dalej przez 3 mile i na skrzyżowaniu Tolworth skręć w lewo na A3 Portsmouth, Guildford
 • Jedź dalej 15,5 mili do M25 i ponownie wjedź na autostradę na skrzyżowaniu 10

Skręt w lewo dla wszystkich pojazdów z wyjątkiem pojazdów o dużej wysokości:

 • Zjedź z M25 na skrzyżowaniu 10 i dołącz do A3 w kierunku Londynu
 • Po przejechaniu 15,5 mili na skrzyżowaniu Tolworth zjedź z A3, skręcając w prawo na A240 Epsom, Reigate.
 • Jedź dalej przez 3 mile do ronda Esso i skręć w lewo w A240 Reigate
 • Jedź dalej przez 3 mile, a następnie skręć w prawo w A217 Reigate, M25
 • Po 3,5 mili skręć w lewo, aby ponownie dołączyć do M25 na skrzyżowaniu 8.

Atena Stawrou10 maja 2024 o godzinie 18:00

1715356800

Czy droga będzie ponownie zamknięta?

W ten weekend po raz drugi w historii doszło do dziennego zamknięcia odcinka autostrady M25, a kierowcom zalecono unikanie podróżowania, chyba że jest to konieczne.

Nie będzie to jednak ostatni raz, kiedy autostrada będzie zamknięta.

W tym roku w okresie od lipca do grudnia będą obowiązywać trzy kolejne weekendowe zamknięcia. Kierowcy prawdopodobnie otrzymają ostrzeżenie przez kilka tygodni.

Atena Stawrou10 maja 2024 o godzinie 17:00

1715353238

Czy będą miejsca szczególnie zatłoczone?

Lejek będzie przebiegał w pobliżu Chessington World of Adventures, w którym w najbliższy weekend będzie bardzo tłoczno. RHS Garden Wisley, w pobliżu skrzyżowania nr 10, jest otwarty jak zwykle.

Ruch na pozostałej części autostrady M25 będzie prawdopodobnie bardziej gęsty; Na przykład kierowcy z Birmingham lub Oksfordu jadący autostradą M40 do Londynu mogą zdecydować się na podróż do Gatwick północnym i wschodnim odcinkiem autostrady M25, zwiększając pokonany dystans o około 160 km.

Autostrada będzie zamknięta w obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami 9 i 10 w Surrey od 21:00 w piątek do 6:00 w poniedziałek (Steve Parsons/PA) (Archiwum Autonomii Palestyńskiej)

Atena Stawrou10 maja 2024 o godzinie 16:00

1715349686

Dlaczego następuje zamknięcie?

National Highways twierdzi, że konieczne jest „zainstalowanie wiaduktu i wiaduktu” w ramach wartego 317 milionów funtów projektu mającego na celu ulepszenie skrzyżowania nr 10, które obsługuje 300 000 kierowców dziennie.

„Nasze ulepszenia zmniejszą zatory, zapewnią płynniejszy ruch i zapewnią bezpieczniejsze podróże tysiącom osób każdego dnia” – twierdzi National Highways Corporation.

Organizacja obiecuje:

 • Większy rotor z dodatkowymi gąsienicami w celu zwiększenia wydajności.
 • Swobodny przepływ płynie w lewo we wszystkich czterech rogach skrzyżowania.
 • Nowe i bezpieczniejsze drogi dla rowerzystów, pieszych i jeźdźców konnych.
 • Poprawa lokalnego środowiska i dzikiej przyrody.

Szymona Caldera10 maja 2024 o godzinie 15:01

1715346038

Pełny raport: Dlaczego w ten weekend autostrada M25 jest ponownie zamknięta i jak duży jest ruch?

„Jedź tylko, jeśli to konieczne”: taki komunikat płynie z autostrad krajowych przed zamknięciem autostrady M25 w drugi weekend.

Dotkną one podróżnych przybywających na lotniska Heathrow i Gatwick, a także wielu kierowców udających się na przeprawy przez kanał La Manche w hrabstwie Kent.

Oto kluczowe pytania – na które odpowiada Simon Calder:

Atena Stawrou10 maja 2024 o godzinie 14:00

1715342403

READ  Największy producent na Morzu Północnym po nieoczekiwanych podatkach przeszedł od miliardowego zysku do straty

Jak podróżować pomiędzy lotniskami Heathrow i Gatwick?

Ten odcinek autostrady M25 stanowi część głównej trasy łączącej dwa najbardziej ruchliwe lotniska w Wielkiej Brytanii. Pomiędzy Heathrow i Gatwick kursują zazwyczaj częste autobusy.

Łatwym środkiem transportu publicznego jest przejazd linią Elizabeth z lotniska Heathrow do Farringdon w centrum Londynu, które ma bezpośrednie połączenie z pociągami Thameslink do Gatwick. Podróż trwa około 90 minut.

National Express będzie obsługiwał autobusy między obydwoma lotniskami, a także dłuższe połączenia z lotniska Gatwick do innych części Wielkiej Brytanii korzystających z autostrady M25.

Ed Rickard, dyrektor sieci National Express, powiedział: „Nasze specjalistyczne zespoły zaplanowały objazdy naszych linii autobusowych, aby zapewnić wszystkim naszym klientom możliwość dotarcia do celu tak bezpiecznie i szybko, jak to możliwe, podczas całkowitego zamknięcia autostrady M25 między skrzyżowaniami 9 i 9. .” 10.

„Poprzednie zamknięcie autostrady M25 w marcu było bezprecedensowe, niespotykane od lat 80. XX wieku, jednak dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało nam się utrzymać płynność naszej sieci autobusowej, a klienci doświadczali minimalnych zakłóceń w podróżach”.

Przewoźnik twierdzi, że osoby, które mają zarezerwowany bilet i chcą przełożyć podróż, mogą to zrobić bezpłatnie.

Szymona Caldera10 maja 2024 o godzinie 13:00

1715339316

Co się stało ostatnim razem?

Simon Calder, korespondent podróżniczy The Independent, doniósł z miejsca poprzedniej blokady w marcu:

Spędziłem kilka godzin na moście, gdzie A245 przecina tymczasowo nieczynną M25. Najbardziej zauważalną oznaką tego, że nie wszystko jest normalne: częste przejeżdżanie ciężarówek w Europie Wschodniej, których kierowcy rzekomo nie byli świadomi zakłóceń, dopóki nie dotarli do końcowego punktu i nie zostali skierowani z autostrady.

Jednak przejeżdżająca mniej więcej co minutę z Bałkanów ciężarówka nie stanowi inwazji na skalę Wojny Światów, nawet jeśli jest wspierana przez ogromną liczbę autokarów National Express.

Pomimo obaw wielu mieszkańców, zagrożenie utrudnieniami w ruchu nie ziściło się.

W sobotnie popołudnie lokalny detektyw Jackie M. stwierdził: „Wygląda na to, że ludzie posłuchali ostrzeżeń na trasie Byfleet do Painshill ze względu na sygnalizację świetlną na Seven Hills Road.

Miłym zaskoczeniem był brak stagnacji. Drugim jest obecność widzów. Na moście dołączył do mnie nieprzerwany strumień mieszkańców, którzy chcieli „zrobić kilka zdjęć i podziwiać cud pustej M25” – jak mówi Simone Vassallo, która mieszka w tej okolicy od 35 lat.

Atena Stawrou10 maja 2024 o 12:08

1715336020

Jaka jest oficjalna rada?

„Kierowcy powinni rozważyć zmianę trasy, harmonogramu podróży lub skorzystanie z innych form transportu” – mówi National Highways.

Podczas pierwszego weekendowego zamknięcia autostrady M25 w marcu zakłócenia były minimalne. Przed wydarzeniem Jonathan Wade, dyrektor National Highways odpowiedzialny za projekt, powiedział The Independent, że doradził lokalnym mieszkańcom, aby „udekorowali łazienkę”.

Istnieją obawy, że po tym, jak ostatnim razem nie było większych korków, kierowcy mogą popaść w samozadowolenie i zakładać, że drogi w okolicy będą przejezdne.

National Highways Now mówi: „Jesteśmy wdzięczni wszystkim kierowcom, którzy ostatnim razem uniknęli blokady i zakończyli podróż w inny sposób. Zachęcamy, abyście zrobili to samo jeszcze raz”.

„W czasie zamknięcia należy przejeżdżać przez ten obszar tylko wtedy, gdy podróż jest konieczna, ponieważ spodziewamy się, że w tym czasie będą duże opóźnienia”.

Szymona Caldera10 maja 2024 o 11:13

1715332575

Jak M25 stała się atrakcją turystyczną

Nasz korespondent podróżniczy Szymona Caldera Raporty:

„Na stacji Byfleet wyszliśmy spomiędzy sosen i w porannym słońcu zastaliśmy ciszę i spokój”.

Przypomniałem sobie to zdanie – Herberta George’a Wellsa Wojna światów – Na stacji West Byfleet w Surrey, kiedy w sobotę wysiadałem z pierwszego porannego pociągu z Londynu.

W tym zielonym zakątku rodzimych prowincji wszystko było „ciszą i spokojem w porannym słońcu” – dopóki nie nadjechała pierwsza bułgarska ciężarówka z grzmotem.

Ciężarówka została skierowana z zaplanowanej trasy ze względu na bezprecedensowe zamknięcie odcinka autostrady orbitalnej M25 wokół Londynu.

Autostrada A245 między Byfleet i West Byfleet stała się częścią trasy objazdowej – jak odkryłem, tymczasową atrakcją turystyczną:

Atena Stawrou10 maja 2024 o 10:16

1715332532

Fakty o M25

M25 zwykle przewozi od 4000 do 6000 pojazdów w każdym kierunku co godzinę od 10:00 do 21:00 w weekendy między skrzyżowaniami 9 i 11.

Oto kilka innych faktów na temat autostrady okrążającej stolicę:

 • W latach 80. M25 kosztowała prawie 1 miliard funtów
 • Do budowy zużyto dwa miliony ton betonu.
 • Początkowo został zaprojektowany do przewozu do 100 000 pojazdów dziennie, ale obecnie obsługuje prawie dwukrotnie więcej.
 • Budowa trwała w latach 1975–1986, a premier Margaret Thatcher otworzyła ostatni odcinek

Atena Stawrou10 maja 2024 o godzinie 10:15