Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba przypadków COVID-19 rośnie o jedną trzecią w ciągu zaledwie jednego tygodnia, a codzienna blokada zmniejsza się w całej Wielkiej Brytanii

Liczba przypadków COVID-19 rośnie o jedną trzecią w ciągu zaledwie jednego tygodnia, a codzienna blokada zmniejsza się w całej Wielkiej Brytanii

Ponieważ bary i sklepy zostały ponownie otwarte po miesiącach zamknięcia, Wielka Brytania odnotowała nowy wzrost liczby nowych przypadków Covid, łącznie z 3568 infekcjami.

Anglia potwierdziła również 13 zgonów więcej w Covid, podczas gdy inne kraje w Wielkiej Brytanii nie odnotowały więcej zgonów.

Wzrastać Korona wirus Liczba przypadków to największa liczba dziennych przypadków od pierwszego kwietnia i odnotowano 4479 przypadków, co stanowi wzrost o około jedną trzecią od zeszłego tygodnia.

W poprzedni poniedziałek, 5 kwietnia, było 26 zgonów w Wielkiej Brytanii i 2762 przypadków.

Liczba przypadków Covid spadła ogólnie od czasu, gdy Wielka Brytania weszła w swoją trzecią blokadę na początku stycznia.

Duża liczba osób ustawiła się w kolejce, aby w pełni wykorzystać ulgę w blokadzie

Naukowcy odkryli niedawno, że od lutego do marca nastąpił „znaczący spadek” rozprzestrzeniania się wirusa na południowym wschodzie iw Londynie.

Jednak nadal istnieją „trwałe obszary o wyższym rozpowszechnieniu” wirusa w południowej części Yorkshire oraz części wschodniego regionu Midlands i północnego zachodu.

Podczas gdy 297 z 315 obszarów władz lokalnych w Anglii zgłosiło spadek infekcji tydzień po tygodniu, eksperci obawiają się, że wirus może ponownie pojawić się.

W poniedziałek zniesiono mnóstwo ograniczeń, a kilka firm ponownie otworzyło swoje drzwi, w tym bary, zbędne sklepy detaliczne i siłownie.

Biblioteki, ogrody zoologiczne i salony paznokci dano również zielone światło do ponownego otwarcia, ponieważ dozwolona jest większa interakcja na świeżym powietrzu, podczas gdy kontakty towarzyskie z innymi rodzinami w pomieszczeniach pozostają poważnie ograniczone.

Rząd twierdzi, że kolejna faza planu działania na rzecz wyjścia z blokady nastąpi co najmniej 17 maja.

Większość ograniczeń prawnych dotyczących spotykania się z innymi osobami na świeżym powietrzu mogłaby zostać zniesiona w tym momencie, ale zgromadzenia ponad 30 osób pozostałyby nielegalne.

READ  Ten najlepiej sprzedający się odkurzacz Shark Stick jest najtańszy w roku w Czarny piątek