Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekarze mówią w tym sezonie „Zaszczep się na grypę”

Niektórzy lekarze uważają, że ograniczenia związane z COVID-19, które trzymały wiele osób w domu w ciągu ostatnich dwóch lat, zmniejszyły liczbę przypadków grypy.

Jednak wiele krajów zniosło ograniczenia epidemiologiczne. Teraz nadchodzi zimna pogoda w północnej części świata, a lekarze uważają, że nadchodząca zima może przynieść ciężki sezon grypowy.

Grypa, skrót od grypy, powoduje miliony infekcji w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Raporty Liczba ta wynosiła od 9 milionów do 40 milionów w zależności od ostatnich lat.

Lekarze w Stanach Zjednoczonych spodziewają się przekazać około 180 milionów przypadków grypy strzały W tym roku. Proszą osoby starsze lub osoby powyżej 65. roku życia o specjalną, silniejszą szczepionkę przeciw grypie, jeśli jest dostępna w ich miejscu zamieszkania.

W Stanach Zjednoczonych szczepionki przeciw grypie są zalecane dla osób w wieku sześciu miesięcy.

Richard Webby jest lekarzem zajmującym się grypą w Szpitalu Dziecięcym St. Jude w Memphis w stanie Tennessee. Powiedział, że seniorzy powinni zamówić odpowiedni rodzaj zastrzyku dla swojej grupy wiekowej. Powiedział, że trzy typy dostępne w tym roku najlepiej sprawdzają się w przypadku osób starszych.

Zdjęcie pliku przedstawiające szczepionkę przeciw grypie w 2020 roku. Eksperci przewidują, że tej zimy w Stanach Zjednoczonych będzie zły sezon grypowy. (Zdjęcie: Associated Press/ Damien Devarganis)

Młodsi też mają opcje. Istnieją wersje szczepionki przeciw grypie, które działają na ludzi Alergia Na jajkach, a kto nie lubi zastrzyków.

Nadchodzi silny sezon grypowy!

Innym ekspertem od grypy jest dr Andrew Pekos z Johns Hopkins w Baltimore w stanie Maryland. Powiedział, że Australia miała ostatnio najgorszy sezon grypowy od pięciu lat. Bekoch powiedział, że to, co dzieje się na półkuli południowej, może pomóc przewidzieć, co stanie się na półkuli północnej.

Powiedział, że ciężka grypa jest niebezpieczna dla małych dzieci, które wcześniej nie miały wirusa.

Jason Newland jest pediatrą, który pracuje nad chorobami zakaźnymi na Washington University w St. Louis w stanie Missouri. Powiedział, że lekarze już leczą dzieci z powodu infekcji, takich jak grypa, które wpływają na płuca. Powiedział: „…zobaczymy prawdziwy sezon grypowy, jaki widzieliśmy przed pandemią”.

Lekarze stwierdzili, że jednym z powodów wzrostu infekcji jest to, że większość ludzi nie nosi już okładek na twarz. Zrobili to podczas większej części pandemii COVID-19.

Centra Kontroli i Prewencji Chorób powiedziały, że ludzie powinni otrzymać szczepionkę przeciw grypie do końca października. Ale agencja powiedziała, że ​​strzał był nadal skuteczny jeszcze w tym roku.

Wytwarzanie istniejących szczepionek trwa dłużej, ponieważ naukowcy muszą wyhodować wirusa, który zostanie użyty w szczepionce w laboratorium. Czasami wersja grypy się zmieni lub zmieni. Oznacza to, że szczepionka stała się mniej skuteczna.

przyszłe szczepionki

Firmy, które wyprodukowały szczepionki przeciw COVID-19, pracują teraz nad szczepionkami przeciw grypie. To sprawia, że ​​obserwatorzy medyczni mają nadzieję, że lekarze będą w stanie z roku na rok łatwiej powstrzymać grypę.

Technologia szczepionek mRNA, stosowana przez firmy Pfizer-BioNTech i Moderna, jest obecnie testowana pod kątem wykrywania grypy. Jeśli testy zakończą się powodzeniem, naukowcy są przekonani, że szczepionki mRNA będą w stanie szybko się zmienić, jeśli zmieni się wirus grypy.

Jestem Dan Friedel.

Dan Friedel zaadaptował tę historię do VOA Learning English na podstawie raportu z The Associated Press.

________________________________________________________________________________

Słowa w tej historii

strzał -n. Wstrzyknięcie leku lub szczepionki do organizmu za pomocą igły

Alergia -hałas. Związane ze stanem spowodowanym silną reakcją na niektóre substancje, w tym obrzękiem lub problemami z oddychaniem

________________________________________________________________________________

Chcemy usłyszeć od Ciebie. Myślisz, że w tym roku dostaniesz szczepionki przeciw grypie?

Mamy nowy system zawieszenia. Oto jak to działa:

  1. Wpisz swój komentarz w polu.
  2. Pod ramką możesz zobaczyć cztery zdjęcia kont w mediach społecznościowych. Są przeznaczone dla Disqus, Facebooka, Twittera i Google.
  3. Kliknij na jedno zdjęcie, a pojawi się okienko. Wprowadź dane logowania do swojego konta w mediach społecznościowych. Możesz też utworzyć taki w systemie Disqus. To niebieskie kółko z literą „D”. Jest wolne.

Za każdym razem, gdy wracasz, aby skomentować stronę do nauki języka angielskiego, możesz użyć swojego konta i zobaczyć swoje komentarze i odpowiedzi. Nasza polityka dotycząca opinii to tutaj.

READ  Modele benchmarkingowe dla przenoszenia SARS-CoV-2 przez aerozole i kropelki