Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Harry w mundurze na czuwaniu

Książę Sussex będzie nosić mundur wojskowy, czuwając przed trumną swojej babci, królowej Elżbiety II, wraz ze swoimi kuzynami.

Książę otrzyma specjalne upoważnienie do noszenia munduru po Księciu Yorku powiedziano, że może zrobić to samo Jako „ostatni znak szacunku” dla najbardziej osobistego gestu.

Król, księżniczka królewska, książę Andrzej i hrabia Wessex będą czuwać w piątek o 19.30, stojąc w ciszy ze wszystkich czterech stron katafalk w Westminster Hall.

Ośmioro wnucząt zmarłej królowej – książę Sussex, książę Walii, Peter Phillips, Zara Tindall, księżniczki Beatrice i Eugenie, lady Louise Windsor i James, wicehrabia Severn – podobno w sobotni wieczór będą stanowić straż honorową.

Zapanował zdrowy rozsądek

Punktem zwrotnym w decyzji, aby Harry, jako niepracujący monarcha, mógł nosić mundur wojskowy na tę okazję, nastąpił po interwencji pałacowych urzędników w jego imieniu.

Cytowano królewskie źródło mówiące: „Panował zdrowy rozsądek.

„To była ironiczna sytuacja, biorąc pod uwagę, że książę Sussex służył swojemu krajowi i jest bardzo szanowanym członkiem sił zbrojnych. Wszystko, co zrobił z weteranami.

„Ważne jest, aby wszystkie wnuki królowej czuły się mile widziane i wygodne, gdy wspólnie opłakują swoją ukochaną babcię”.

Królewskie źródło potwierdziło, że decyzja została podjęta bez ingerencji księcia, który był gotowy nosić to, co planowała jego babcia.

Na początku tego tygodnia ogłoszono, że książę, który… Służył 10 lat w wojsku Po dwóch podróżach po Afganistanie nie będzie miał prawa nosić munduru przy wszystkich uroczystych okazjach w okresie żałoby.

Jego rzecznik powiedział, że „będzie nosił garnitur na każdą okazję ku czci swojej babci” i podkreślił, że dziesięć lat służby wojskowej „nie zależy od munduru, który nosi”.

Na państwowym pogrzebie w poniedziałek książęta Sussex i York będą ubrani w żakiety.

W tym tygodniu brutalnie podkreślono ich status niepracujących członków rodziny królewskiej, ponieważ zostali wykluczeni z królewskiego salutu podczas Parada z Pałacu Buckingham Pałac Westminsterski. Nosili garnitury, inni byli w pełnych mundurach wojskowych.

READ  Wordle 408 Aug 1 Wskazówki: Zmagasz się dzisiaj z Wordle? Trzy poradniki, które pomogą znaleźć odpowiedź | Gry | zabawa