Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Andrzej, książę Yorku w „rozpaczy”, że król Karol nie podzielił się spadkiem w wysokości 650 milionów funtów

Według doniesień książę Andrzej jest „zrozpaczony”, że monarcha nie podzielił spadku po matce.

Król Karol był jedynym beneficjentem majątku królowej o wartości 650 milionów funtów, zgodnie z umową z 1993 roku, co oznacza, że ​​nie jest należny podatek spadkowy.

Rodzeństwo króla, 72-letnia księżniczka Anna i 59-letni książę Edward, a także 63-letni książę Andrzej, nie odziedziczyli niczego po królowej i podobno podzielają z tego powodu „pewną niechęć”.

Książę Andrzej, książę Yorku, uczestniczy we mszy bożonarodzeniowej w kościele św. Marii Magdaleny 25 grudnia 2022 r.

(Getty Images)

Jednak jako członkowie rodziny królewskiej zarówno księżniczka Anna, jak i książę Edward otrzymują pomoc z Suwerennego Grantu na pokrycie kosztów, w przeciwieństwie do księcia Andrzeja, który polega na hojności swojego brata.

Powiedz znajomemu o księciu Yorku poczta w niedzielę: „Co on miał zrobić? Przydać się starszemu bratu, żeby miał dach nad głową? To katastrofa.”

Źródło z Pałacu Buckingham powiedziało, że fortuna królowej przechodziła bezpośrednio „z króla na króla”, ponieważ był to najbardziej „oszczędny podatkowo” sposób jej przekazania, a królowa „wspierała swoje dzieci przez całe życie i już je uwzględniła ”.

Dzieje się tak po tym, jak doniesiono, że do księcia Andrew zwrócili się dwaj amerykańscy nadawcy z ofertami wzięcia udziału w nowym wywiadzie w Wielkiej Brytanii.

Według nowego raportu, zhańbiony książę Yorku rozważa „powiedzenie swojej stronie” w nadziei na szansę na odkupienie, ponad trzy lata po tym, jak jego wywiad z Emily Maitlis na temat jego związku z skazanym pedofilem Jeffreyem Epsteinem wyemitowany na antenie BBC. Wieczór informacyjny.

Książę został również oskarżony o napaść seksualną na Virginię Jeffrey, jedną z ofiar Epsteina, kiedy była nieletnia w Stanach Zjednoczonych. Konsekwentnie i stanowczo zaprzeczał tym oskarżeniom.

Andrew został pozbawiony tytułów wojskowych i kazano mu ustąpić z publicznego urzędu królewskiego w zeszłym roku, po zapłaceniu Geoffreyowi wielomilionowej ugody, aby zapobiec skierowaniu sprawy do sądu.

Wcześniej w tym miesiącu poinformowano, że Andrew „opierał się” propozycji króla Karola, aby przenieść się z 30-pokojowej Royal Lodge do Frogmore Cottage, gdzie przebywali książę i księżna Sussex.

Andrew mieszka w posiadłości w Windsor Park ze swoją byłą żoną Sarah Ferguson od 2004 roku.

Pałac Buckingham odmówił komentarza.

READ  Charles i Camilla gośćmi na Platynowej Imprezie Jubileuszowej East Enders | Nieruchomość