Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kryzys kosztów utrzymania: 2,3 miliona gospodarstw domowych nie otrzymało podstawowej płatności w styczniu, wynika z danych |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Kryzys kosztów utrzymania: 2,3 miliona gospodarstw domowych nie otrzymało podstawowej płatności w styczniu, wynika z danych | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Około 2,3 miliona gospodarstw domowych nie otrzymało w styczniu podstawowej płatności – wzrost o 400 000 w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale podobny do poprzednich lat.

Główne płatności – które obejmują kredyty hipoteczne, czynsze, pożyczki i karty kredytowe – często osiągają szczyt w styczniu, zgodnie z narzędziem do śledzenia wglądu konsumentów z Whichch.

Comiesięczna ankieta przeprowadzona wśród prawie 2000 osób wykazała, że ​​prawie 59% z nich dokonało co najmniej jednej korekty finansowej, takiej jak sprzedaż przedmiotów, oszczędzanie lub ograniczenie niezbędnych artykułów, aby pokryć swoje wydatki.

Jest to jednak spadek w stosunku do szczytowego poziomu 65% we wrześniu.

O 11 punktów procentowych w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła również liczba gospodarstw domowych, które obniżyły rachunki i wydatki na mieszkanie, lekarstwa i artykuły spożywcze, z 27% do 38%.

Rocío Concha, który? Dyrektor ds. polityki i rzecznictwa powiedział: „Ponieważ 2,3 miliona brytyjskich gospodarstw domowych zalega z płatnościami w styczniu, a osoby o niskich dochodach najbardziej ucierpiały, konsumenci będą potrzebować wsparcia bardziej niż kiedykolwiek w 2023 r.

„Ponieważ kryzys związany z kosztami utrzymania nadal odbija się na finansach gospodarstw domowych, wzywamy firmy z kluczowych sektorów — takich jak dostawcy żywności, energii i usług szerokopasmowych — do zrobienia więcej, aby pomóc klientom uzyskać dobrą ofertę i uniknąć niepotrzebnych lub nieuczciwe koszty i opłaty”.

Większa presja może nadejść w postaci zwiększonych rachunków za wodę, po tym jak Water UK powiedział, że ceny wzrosną w tym roku o 7,5% – podnosząc średni dzienny koszt zużycia wody do 1,23 GBP.

Organ przekonuje jednak, że cena jest nadal realnie tańsza niż dekadę temu.

Wyniki pojawiają się po jednym z największych dni strajku przemysłowego od lat, kiedy nauczyciele, pracownicy NHS, pracownicy kolei i urzędnicy państwowi wyszli z negocjacji płacowych, ponieważ koszty utrzymania nadal rosły.

READ  Czy powinienem wypłacić moją „pechową” 15-letnią obligację premium i kupić nowe?