Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa jest „zdruzgotana” śmiercią zięcia po walce o zdrowie

Królowa jest „zdruzgotana” śmiercią zięcia po walce o zdrowie

Podobno małżonka królowej, Camilla, była zdruzgotana, gdy dowiedziała się o śmierci swojego szwagra, Simona Elliotta.

Biznesmen Simon Elliott, mąż młodszej siostry Camilli, Annabelle Elliott, zmarł po długiej chorobie.

Źródła zbliżone do rodziny mówią, że pan Elliott był hojnym i szczerym człowiekiem, który kochał swoją rodzinę i był znany ze swojego cichego uroku i bezpośredniej zdolności do budowania przyjaźni i łatwego nawiązywania kontaktów z ludźmi.

Bliski przyjaciel powiedział: „Ostatnie kilka miesięcy było więcej niż odważne, jego rodzina i przyjaciele stracili człowieka, którego drugie imię brzmiało Lojalność. Był ostoją zdrowego rozsądku i mądrości i to jest takie smutne, że odszedł tak wcześnie. ”

Księżna Kornwalii rozmawia ze swoją siostrą Annabelle Elliott

(archiwum PA)

W tej chwili nie jest jasne, czy Camilla przerwie swoje zaręczyny po stracie, ale oczekuje się, że jeszcze w tym miesiącu odwiedzi Francję i Niemcy z Charlesem na jego pierwszą wizytę państwową jako monarchy.

Elliot, który miał powiązania biznesowe na Bliskim Wschodzie, poślubił Annabelle w 1972 roku, zaledwie rok przed Queen Consort. Jego zmarły ojciec, Sir William, był szefem lotnictwa RAF.

Elliottowie mieli tak bliskie relacje z Camillą, że uczestniczyli nawet w jej i Charlesie w miesiącu miodowym w Birkhall w Szkocji, gdzie personel nakrył weselny stolik nocny dla czterech zamiast dwóch.

Annabelle i Simon, którzy są małżeństwem od ponad 50 lat, mieszkają w wiejskim domu w wiosce Stourbain w Dorset, gdzie Charles i Camilla spotykali się w weekendy.

Sir Elliot był również bardzo blisko związany ze swoim szwagrem, królem Karolem, który towarzyszył mu na wielu placówkach dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie, kiedy był jeszcze księciem Walii. Był także przyjacielem zamordowanego libańskiego premiera Rafika Haririego i uważa się, że zorganizował spotkanie między nim a ówczesnym emirem w Highgrove.

READ  Czterowyrazowa wiadomość od prezenterki BBC Strictly Come Dancing Ellie Leitch do rzekomego chłopaka Vito Coppoli

Mówiono, że król Karol i Camilla są bardzo bliską parą

(James Glossop / The Times)

Król od dawna docenia pomoc i pocieszenie, jakie otrzymał od Annabelle i Simona, a także ich lojalność wobec niego.

Jednym z trzech synów Elliotta jest były przewodniczący Partii Konserwatywnej i przedsiębiorca Ben Elliott, który był współprzewodniczącym partii od lipca 2019 r. Do swojej rezygnacji we wrześniu. Był legendarnym organizatorem galowych zbiórek pieniędzy, zbierając darowizny w wysokości ponad 37 milionów funtów.