Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: paszporty szczepionek raczej nie będą obowiązkowe w Nowej Zelandii – ekspert prawny

To byłoby niesprawiedliwe wobec małych firm, powiedziała Marisa Bedois, dyrektor generalna Restaurant Association.

„Niektóre z głównych obaw firm w tej dyskusji dotyczyły tego, że będą musiały w tym celu zarządzać procesem” – powiedział Beddos.

„Myślę, że poproszenie właściciela małej lub średniej firmy lub innej firmy w tej sprawie to dużo, aby potencjalnie monitorować tego rodzaju system”.

Bidwis powiedział, że poparcie dla obowiązkowych certyfikatów szczepień dotyczących dostępu do restauracji osłabło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Przed obecnym zamknięciem Oakland około 70 procent ankietowanych restauracji stwierdziło, że szeroko popiera system paszportów szczepionkowych, ale ostatnio spadło to do 50 procent.

„Wielu było dość niechętnych do wykonania takich rzeczy, chyba że zostali przydzieleni, no wiesz, chyba że byli do tego zobowiązani.

„Jednak niektórzy wskoczyli na pokład i widzieliśmy, że są właściciele firm, którzy to wspierają i jest to coś, co niektórzy szukają obecnie sposobów, które mogą wdrożyć w swoim biznesie”.

Wymuszanie używania paszportów szczepień w warunkach domowych wydaje się mało prawdopodobne, powiedział Sheridan Cook, partner w firmie prawniczej Bodley Findlay w Auckland.

Można to zrobić, powiedział, ale wielkim pytaniem z prawnego punktu widzenia jest ryzyko, jakie stwarzają sponsorzy.

„Nowozelandzka Karta Praw nie ma możliwości unieważnienia innych przepisów” – powiedział Cook.

„Rząd powinien działać zgodnie z Kartą Praw, kiedy stanowi prawo do takich rzeczy. Ale nie można jej użyć do obalenia jej, ponieważ w Stanach Zjednoczonych Konstytucja Stanów Zjednoczonych może zostać wykorzystana do obalenia ustawodawstwa”.

„Może nadal istnieją wyzwania ze strony ludzi na mocy ustawy o Karcie Praw, ale z drugiej strony, to wraca dobrze, czy jest to uzasadnione ograniczenie swobody przemieszczania się ludzi?”