Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Blokada Perth – Zawieszenie podróży między Nową Zelandią a Australią Zachodnią;  Lot New Zealand Airlines został odwołany

Koronawirus, Covid 19: Blokada Perth – Zawieszenie podróży między Nową Zelandią a Australią Zachodnią; Lot New Zealand Airlines został odwołany

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan nałożył na Perth i sąsiedni region Bell zamknięcie na trzy dni po dwóch pozytywnych przypadkach w społeczności. Video / Sky News Australia

Najnowszy COVID
* 24-godzinny bieg przez rów po 14 miesiącach
* Derek Ching: Jak rząd otworzył bańkę transseksualną bez zwiększania ryzyka
* „Gdzie do diabła jesteś?”: Zdjęcia pokazują kiwi ignorujące Australię
* Paszporty szczepień: pytania, na które nadal nie ma odpowiedzi
* Stałym mieszkańcom Nowej Zelandii z czterech krajów dotkniętych COVID-19 zakazano bezpośredniego przyjazdu do Aotearoa

Sześciodniowa bańka transtasmana przeżyła pierwszy poważny upadek.

Minister Covid-19, Chris Hipkins, wstrzymał wczoraj wieczorem podróż między Nową Zelandią a Australią Zachodnią po tym, jak Perth i okolice zostały zamknięte na trzy dni.

Zamknięcie Perth i Peel District nastąpiło po tym, jak władze odkryły, że dwie osoby z Covid-19 przebywały w społeczności przez pięć dni i było wiele interesujących miejsc, w tym basen, restauracje, krótkoterminowe zakwaterowanie i lot Qantas . Do Melbourne.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan powiedział, że sytuacja jest „wyłaniająca się i niebezpieczna”, ogłaszając blokadę, która rozpoczęła się o północy (4 nad ranem czasu nowozelandzkiego).

Hepkins powiedział, że jak określono w protokołach bańki transtasmańskiej, podróże między Nową Zelandią a Australią Zachodnią zostały „wstrzymane” w oczekiwaniu na dalsze rady ze strony rządu stanowego.

„Urzędnicy ds. Zdrowia w Nowej Zelandii są w kontakcie ze swoimi australijskimi odpowiednikami i kończą ocenę ryzyka”.

Słuchaj na żywo NEWSTALK ZB

Powiedział, że wszyscy pasażerowie poprzedniego lotu z Perth do Melbourne przewożący pasażera, który później uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, zostali wytropieni i nikt nie podróżował tym lotem do Nowej Zelandii.

Air New Zealand potwierdziło wczoraj wieczorem, że lot NZ176, który miał dziś przylecieć do Auckland z Perth o 5:50, został odwołany.

Rzeczniczka powiedziała, że ​​klienci mogą zmienić ich rezerwację, przelać na kredyt lub otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli kupili bilet zwrotny.

„Nie ma usług Air New Zealand do iz Perth [today]. Oczekujemy, że będziemy w stanie wyjaśnić wpływ [tomorrow’s] Usługa zwrotu [this] popołudnie.”

Ostatnim lotem z Nowej Zelandii do Perth przed zamknięciem był NZ175, który wylądował wczoraj po południu.

Hepkins powiedział, że każdy obywatel Kiwi powinien postępować zgodnie z radą władz Australii Zachodniej.

Sytuacja w Australii Zachodniej była przykładem takiego scenariusza, jaki zaplanowały oba kraje.

Więcej informacji zostanie udostępnionych dzisiaj.

READ  Coronavirus Covid 19: Michael Baker mówi, że przypadki Omicron w Auckland mogły osiągnąć szczyt

Od północy ostatniej nocy (czasu australijskiego) do północy w poniedziałek 26 kwietnia osoby w Perth i Bell nie będą mogły wyjechać, chyba że otrzymają zwolnienie.

– Będą cztery powody, dla których warto opuścić dom – powiedział McGowan.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan przemawia do mediów podczas konferencji prasowej.  Zdjęcia / Getty Images
Premier Australii Zachodniej Mark McGowan przemawia do mediów podczas konferencji prasowej. Zdjęcia / Getty Images

Są to: praca, ponieważ nie mogą pracować z domu lub zdalnie; zakupy artykułów pierwszej potrzeby, takich jak artykuły spożywcze, lekarstwa i podstawowe artykuły; potrzeby medyczne lub zdrowotne, w tym życzliwość i opieka nad osobami wrażliwymi; oraz ćwiczenia z maksymalnie czterema osobami, ograniczone do jednej godziny dziennie. ”

Nagłe wyłączenie przychodzi po piętach wybuchu systemu kwarantanny dla hoteli w Perth. Wiktoriański mężczyzna uzyskał wynik pozytywny wczoraj w Melbourne po zakończeniu 14-dniowej kwarantanny w hotelu w Waszyngtonie.

McGowan ujawnił na początku wczorajszej nadzwyczajnej konferencji prasowej, że mężczyzna mógł być zaraźliwy przez pięć dni w społeczności Perth.

Kobieta w ciąży i jej 4-letnia córka również uzyskały wynik pozytywny po pobycie w Australii Zachodniej. Zarazili się wirusem od zarażonej pary, która wróciła z Indii i zatrzymała się w pokoju naprzeciwko nich.

Przemawiając przed aktualizacją Hipkinsa, ekspert ds. Chorób zakaźnych, dr Siouxsie Wiles, powiedział, że głównym pytaniem jest, czy doszło do transmisji w społeczności na dużą skalę.

Jeśli transmisja nie wystąpi lub będzie powszechna, Nowa Zelandia będzie miała „skrajnego pecha”, jeśli wśród osób przekraczających rzekę Tasman będzie przebywać zarażona osoba, zanim podróż zostanie zawieszona.

Ale jeśli Nowa Zelandia jest ostrożna, możemy poprosić osoby z Perth o odizolowanie się lub poprosić ich o przejście na izolację zarządzaną – ale powinno to być oddzielone od tej stosowanej przez ekspatów z krajów o większym ryzyku.

Rzecznik firmy Hepkins powiedział, że przeprowadzana obecnie ocena ryzyka określi, czego ludzie przybywający z Australii Zachodniej będą potrzebować, jeśli „przystanek” podróży zostanie zniesiony po trzydniowym zamknięciu.

Wells powiedział, że sytuacja w Perth była przypomnieniem dla Kiwi, aby nie tracili czujności – używaj znacznika Covid, zakładaj maski w razie potrzeby i zostań w domu, gdy jesteś chory.

„Obowiązki spadają na nas wszystkich”.

System sygnalizacji świetlnej

W czwartek około 14 500 podróżnych przybyło z Australii od początku bańki, podał rząd w swojej aktualizacji Covid-19 w piątek.

Bańka Transstasmana została zaprojektowana, aby umożliwić Kiwi i Australijczykom podróżowanie bez kwarantanny między dwoma krajami.

Ale wyjątkiem może być sytuacja, w której wybuch epidemii wystąpił w Australii podczas Twojej wizyty. Po powrocie do Nowej Zelandii może być wtedy konieczne udanie się do zarządzanego zakładu izolacyjnego.

READ  Huragan Ian łapie ludzi, a burza przedziera się przez ruiny szpitala

Rząd wprowadził system zielonych, pomarańczowych i czerwonych świateł drogowych, aby poradzić sobie z wybuchem Covid-19 w Australii.

Powinieneś móc kontynuować podróż bez kwarantanny, jeśli zdarzy się przypadek Covid, ponieważ władze uważają, że istnieje niskie ryzyko dalszego przeniesienia, na przykład jeśli jest to pracownik przygraniczny, który uzyska wynik pozytywny.

Ale jeśli wystąpi przypadek wirusa Covid z nieznanego źródła i stan australijski zostanie na krótko zablokowany, loty do Nowej Zelandii mogą zostać tymczasowo zawieszone na maksymalnie 72 godziny.

Wiele przypadków z nieznanego źródła może spowodować zawieszenie lotów do Nowej Zelandii na dłuższy okres.

Jeśli zawieszenie lotów utknęło Ci w martwym punkcie, będziesz sam, ponieważ rząd nie planuje zapewnić żadnych mieszkań.

Oznacza to, że powinieneś zaplanować dodatkowe fundusze i opcje awaryjne.

Powinieneś być również przygotowany na wypadek, gdybyś musiał pozostać w zarządzanym ośrodku izolacyjnym, jeśli wracasz z australijskiego stanu, który został zamknięty.

Mężczyzna został ranny w społeczności przez pięć dni

Premier McGowan ujawnił na początku piątkowej nadzwyczajnej konferencji prasowej, że mężczyzna z Melbourne, który od tego czasu uzyskał pozytywny wynik testu, może być zaraźliwy przez pięć dni w społeczności Perth.

Premier powiedział, że mężczyzna po pięćdziesiątce przybył do Perth 3 kwietnia lotem SQ223 z Szanghaju.

Jego pokój w hotelu Mercure przypominał inne sprawy zarejestrowane w hotelu – para z Indii i rodzina z Wielkiej Brytanii.

W 12. dniu kwarantanny w hotelu zwrócił negatywny wynik testu, po czym opuścił kwarantannę 17 kwietnia.

Po wyjściu z kwarantanny 17 kwietnia przebywał z przyjaciółką i jej dwójką dzieci w ich domu na Kardynii i udał się do malezyjskiej restauracji. Ten przyjaciel miał dziś po południu pozytywny wynik na Covid-19.

18 kwietnia mężczyzna odwiedził basen na południowych przedmieściach. Wypij kawę w Leeming, kolację w Northbridge, a następnie zatrzymaj się w St Catherine College (który oferuje krótki pobyt) na Uniwersytecie Australii Zachodniej (UWA).

19 kwietnia odwiedził lekarza tradycyjnej medycyny chińskiej, udał się do Northbridge i spędził kolejną noc w Saint Catherine.

20 kwietnia ponownie odwiedza Kings Park i Northbridge.

21 kwietnia zjadł śniadanie w Saint Catherine i jego przyjaciel zabrał go na lotnisko. Weź lot QF778 z Perth do Melbourne o godzinie 13:15.

Usługi Anzac Day w Perth zostały odwołane

McGowan ogłosił również, że usługi Anzac Day przez Perth i Bell zostały odwołane.

READ  Siostra przywódcy Korei Północnej obiecuje drugą próbę wystrzelenia satelity szpiegowskiego

„Zachęcam wszystkich do ponownego wzięcia udziału w tym roku w Dawn Passage Service i zrobię to ponownie” – powiedział McGowan.

Komisarz policji Chris Dawson określił ten weekend jako „cenny weekend Dnia Anzac”.

„Być może najważniejszy dzień pamięci jest dla tych, którzy spadli z dołów, a wszyscy Australijczycy i Nowozelandczycy wiedzą, jakie to wyjątkowe” – powiedział.

Około 100 zaplanowanych wydarzeń zostało odwołanych.

Gdy tylko w piątek wyemitowano wiadomość o alarmowej aktualizacji, supermarkety w Perth zostały zalane spanikowanymi kupującymi.

Nasze hotele nie są budowane specjalnie

McGowan powiedział w piątkowym oświadczeniu, że australijskie hotele nie zostały zbudowane w celu przetrzymywania powracających podróżnych, którzy mogli być zarażeni Covid-19.

„Nasze hotele nie są budowane w tym celu, ale jest to jedyne rozwiązanie, jakie mamy w tej chwili, jeśli mamy przyjąć powracających Australijczyków” – powiedział.

„Wszyscy wiemy, że Australijczycy chcą wracać do domu… ​​jeśli Australia Zachodnia ma w tym uczestniczyć, istnieje niebezpieczeństwo”.

Na razie premier Scott Morrison został poproszony o zmniejszenie o połowę liczby Australijczyków powracających do Waszyngtonu, „abyśmy mogli zmniejszyć ryzyko dla naszego stanu przez nasz system hotelowy w świetle tego, co się wydarzyło”.

McGowan powiedział, że pomimo szeregu zmian wprowadzonych przez WA w hotelowym systemie kwarantanny, Covid-19 jest „przebiegły”.

Eskalacja liczby powracających rannych

W ciągu ostatnich 24 godzin w kilku stanach i terytoriach Australii odnotowano gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19 wśród osób powracających z zagranicy.

Nowa Południowa Walia i Terytorium Północne odnotowały największy wzrost liczby przypadków kwarantanny w hotelach, z 18 i 13 infekcjami zarejestrowanymi w ciągu nocy.

Australia Południowa odnotowała dziewięć nowych przypadków poddanych kwarantannie hotelowej.

Ogółem odnotowano w piątek 46 przypadków Covid-19 od zagranicznych podróżników w całej Australii.

Władze NT Health potwierdziły, że wszystkie nowe przypadki zostały wykryte u podróżnych powracających z Indii, co wzbudza dalsze obawy o to, w jaki sposób narastająca epidemia w tym kraju wpływa na Australię.

Dzieje się tak po tym, jak Morrison ogłosił, że międzynarodowe przyloty z Indii zostaną zmniejszone o jedną trzecią, ponieważ kraj zajmuje się eskalacją epidemii Covid-19.

Każdy, kto podróżuje do Australii z Indii, będzie musiał przejść test na obecność Covid-19 przed wejściem na pokład samolotu.

Sytuację wirusów w Indiach porównuje się do „tsunami”. Kraj odnotował 312 731 nowych infekcji w ciągu zaledwie 24 godzin w czwartek.

– z news.com.au