Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: Australia Zachodnia odnotowuje kolejny przypadek COVID-19 w społeczności

Australia Zachodnia odnotowała nowy społeczny przypadek COVID-19.

Okazało się, że w sobotę wieczorem osoba, która odwiedziła ważne miejsce w Perth, powiązana z mężczyzną z Wiktorii, który uzyskał wynik pozytywny w piątek, zaraziła się wirusem. Znajomy wiktoriańskiego mężczyzny również uzyskał wynik pozytywny w piątek.

„ Osoba, która przeszła test na COVID-19 [on Friday] Ponieważ uczestniczyli w jednym z miejsc odwiedzonych przez potwierdzony wiktoriański przypadek COVID-19 i odpowiedni przypadek lokalny, urzędnicy powiedzieli w sobotę wieczorem.

„Osoba ta ściśle współpracuje teraz z zespołem ds. Śledzenia kontaktów w dziale, aby zidentyfikować miejsca ogólnego narażenia”.

Western Australia Health wymaga teraz od każdego, kto odwiedził daną witrynę, wykonania testu i pozostania w domu do momentu uzyskania negatywnego wyniku.

„Jeśli odwiedziłeś miejsce wymienione jako wymagające 14-dniowej kwarantanny, musisz przystąpić do testu i ukończyć 14 dni pełnej kwarantanny – niezależnie od wyniku” – mówi departament.

„Nawet jeśli nie odwiedziłeś żadnej z witryn, jeśli pojawią się objawy, musisz przejść testy i izolować się, aż uzyskasz negatywny wynik.

„Nie bądź usatysfakcjonowany. Zawsze należy postępować zgodnie z ogólnymi instrukcjami zdrowotnymi”.

Perth i Bell są obecnie objęte trzydniową blokadą w odpowiedzi na dwa przypadki wykryte w piątek.

Wolne od kwarantanny podróże między Nową Zelandią a Australią Zachodnią są obecnie tymczasowo zawieszone.

READ  Boris Johnson pozostaje wyzywający, gdy przeciwnicy mówią mu, że czas na zakończenie premiera Wielkiej Brytanii