Korea Południowa zamknęła Polskę po drugim z rzędu zwycięstwie w hokeju kobiet |  Partnerzy |  Białoruś Wiadomości |  wiadomości białoruskie |  Białoruś dzisiaj |  Nowości na Białorusi |  Nowości z Mińska

Korea Południowa zamknęła Polskę po drugim z rzędu zwycięstwie w hokeju kobiet | Partnerzy | Białoruś Wiadomości | wiadomości białoruskie | Białoruś dzisiaj | Nowości na Białorusi | Nowości z Mińska

SEOUL, 19 kwietnia (Belta – Yonhap News). – Korea Południowa pokonała Polskę 4:0 i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Kobiet III ligi hokeja na własnym lodzie i jest o krok bliżej awansu na kolejny poziom w międzynarodowym hokeju.

Napastnicy Kim Hee-won i Choi Ji-yeon zanotowali po jednym golu i asyście w imponującym zwycięstwie Korei Południowej w Mistrzostwach Świata Kobiet IIHF, Grupa B, na lodowisku Suwon w Suwon, około 35 kilometrów na południe. powódź.

To trzeci najwyższy poziom w Mistrzostwach Świata Kobiet IIHF, po Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Świata Dywizji I, Grupa A.

Południowokoreański bramkarz Huh Eun-bi, który zablokował 39 strzałów w wygranym 2:1 meczu z Włochami w poniedziałkowy wieczór, obronił 35 bramek. Korea Południowa zabiła siedem drobnych kar.

W tym tygodniu w Suwon działają jeszcze cztery kraje: Wielka Brytania, Kazachstan, Polska i Słowenia.

Zwycięzca tego sześcionarodowego turnieju, po rozegraniu ćwierćfinału, awansuje do przyszłorocznego turnieju grupy A Division One. Korea Południowa nie wyszła poza pierwszą dywizję, grupę B.

Z pięcioma punktami OT i wygraną w regulaminowym czasie Korea Południowa prowadzi teraz w turnieju sześciu krajów.

W drugim meczu z rzędu Korea Południowa strzeliła pierwszego gola. Gdy Korea Południowa grała o przewagę o 16:25, obrońca Park Chae-lin wykonał podstępny strzał, przebijając się przez ruch uliczny. Napastnik Park Jong-Ah osłaniał bramkarza Martinę Sass, przejeżdżając przez górną część zagięcia w chwili, gdy krążek wpadał do siatki.

Kim Hee-won, bohater dogrywki w poniedziałkowej wygranej, strzelił drugiego gola Korei Południowej na 9:43 w drugiej tercji. Kopnięcie Sass zablokowało strzał Choi Ji-yeon z dołka, ale odbicie trafiło prosto do nieoznaczonej Kim, która strzeliła decydującego gola, zdobywając drugiego gola w ciągu tylu dni.

Korea Południowa otworzyła prowadzenie 3:0, kiedy Kim Choi zaserwował po szybkim uderzeniu z prawego koła wznowień o 13:07.

READ  Eskalacja napięć geopolitycznych po uderzeniu rakiety w Polskę

Następnie kapitan Han Soo-jin wyciągnął mecz poza zasięg Polski, zdobywając gola w pośpiechu 3 na 1, aby objąć prowadzenie 4: 0 w niecałe trzy minuty do ostatniej klatki.

Wcześniej we wtorek Włochy pokonały Wielką Brytanię 2:0, a Słowenia pokonała Kazachstan 2:1.

Następnie Korea Południowa zmierzy się ze Słowenią o 19:15 w czwartek, Wielką Brytanią o 15:45 w sobotę i Kazachstanem o 15:45 w niedzielę.