Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego Cordia rozpoczęła swój najnowszy projekt rewitalizacji urbanistycznej na dużą skalę, polegający na rewitalizacji terenu dawnej fabryki odzieży Modena w Poznaniu, zgodnie z komunikatem prasowym przesłanym do Budapest Business Journal.
Teren fabryki w Modenie, niezabudowany od ponad dwóch dekad, zostanie przywrócony do piątego najludniejszego miasta w Polsce i jednego z najstarszych polskich miast wraz z neonem z lat 80., zabytkową pompą wodną i drogą z latającymi drzewami ponad 100 lat.Którą Cordia zamierza otworzyć dla wszystkich mieszkańców miasta.
Deweloper chce wprowadzić nową nieruchomość do eklektycznego sąsiedztwa mieszkaniowego poprzez ceglane elewacje, charakterystyczne krzywizny ścian i balkonów oraz eleganckie wnętrza części wspólnych, w tym eleganckie lobby.
Zgodnie z informacją prasową, nowa dzielnica będzie miała więcej terenów zielonych niż kiedykolwiek wcześniej na niezabudowanym terenie, w tym strefę rekreacyjną z ławkami i hamakami oraz zielony wewnętrzny dziedziniec. Dodatkowo deweloper włączył do projektu szereg rozwiązań przyjaznych środowisku, w tym fotowoltaiczne panele słoneczne, zielone dachy, zbiornik retencyjny oraz zautomatyzowany system nawadniania.
„To nasz pierwszy projekt w Poznaniu, więc tym bardziej cieszę się, że osiągnęliśmy to, czego tak wielu z nas nie udało się zrobić: zapewnić, że to zapomniane, ale istotne miejsce tożsamości miasta będzie miało drugie życie. Dla Cordii to to wymarzony projekt, ponieważ nasza grupa ma duże doświadczenie w obszarze odnowy miejskiej.W naszym portfolio znajduje się między innymi wielokrotnie nagradzany projekt Corvin Promenade, który jest największym przykładem kompleksowej regeneracji całego kwartału w Europie Środkowej – mówi Tomasz Łapiński, Head of Residential Development w Polsce w Cordii.
Jednocześnie Cordia rozwija inne projekty w Europie. Firma zapowiedziała na przykład, że wkrótce uruchomi kolejny tego typu projekt w warszawskim Wilanowie.
„Regeneracja wielkoskalowych przestrzeni miejskich i całych dzielnic jest w DNA zarówno Cordia, jak i Future. Bazując na tym doświadczeniu kontynuujemy naszą pracę z bardziej rewitalizującymi pomysłami i razem z Polską mamy takie projekty w przygotowaniu w Na Węgrzech, a także w Wielkiej Brytanii”, mówi Tibor. Fuldi, prezes Cordia International: „Naszym celem jest tworzenie zrównoważonych, przyjaznych do życia, zielonych i inteligentnych przestrzeni z wyjątkowymi usługami”.
Nieruchomość w Modenie powstanie w czterech fazach, z których ostatnia zostanie ukończona do 2028 roku.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
W Polsce odkryto setki artefaktów, w tym hełm celtycki z brązu
Giełdy w Polsce spadają pod koniec sesji; Indeks WIG30 spada o 0,45% Według Investing.com
Ukraiński mistrz boksu Oleksandr Usyk został zwolniony po krótkim zatrzymaniu w Polsce