Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SKC otwiera grunt pod największą w Europie fabrykę folii miedzianej w Polsce

Prezes SKC Park Won-chul przemawia na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki folii miedzianej w Parku Przemysłowym E-Mobility w Stalowej Woli 7 lipca (czasu lokalnego).



SKC poinformowało 10 lipca, że ​​SK Nexilis, spółka zależna należąca w całości do spółki, zorganizowała w dniu 7 lipca (czasu lokalnego) uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę folii miedzianej w Parku Przemysłowym E-Mobility w Stalowej Woli.

SK Nexilis zainwestuje łącznie 900 miliardów wonów, aby ukończyć zakład o rocznej zdolności produkcyjnej 50 000 ton do pierwszej połowy 2024 roku. Zakład przewyższy inne zakłady produkujące folię miedzianą pod względem zdolności produkcyjnych. SK Nexilis planuje rozpocząć masową produkcję w drugiej połowie 2024 roku po uruchomieniu próbnym i weryfikacji przez klientów korporacyjnych.

W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego udział wzięli wybitni przedstawiciele polskiego rządu, w tym wicepremier Jacek Sassen, ambasador Korei Lim Hoon, prezes SKC Park Won-chul oraz prezes SK Nexilis Lee Jae-hong.

„Mam nadzieję, że ten projekt stworzy nowe miejsca pracy i przyspieszy rozwój Polski” – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda w przekazie wideo.

SK Nexilis planuje zwiększyć swoją roczną zdolność produkcyjną do 250 000 ton do 2024 roku poprzez utworzenie baz produkcyjnych w Korei, Malezji, Europie i Ameryce Północnej. W lipcu zeszłego roku rozpoczęła pracę w fabryce o pojemności 50 000 ton w Kota Kinabalu w Malezji. Fabryka jest obecnie w budowie, a jej uruchomienie ma nastąpić w 2023 roku.

Szybki rozwój rynku folii miedzianych napędza konkurencję między firmami. W szczególności czołowe koreańskie konglomeraty przyspieszyły wyścig o przejęcie Iljin Materials, drugiego co do wielkości koreańskiego producenta folii miedzianych.

Lotte Chemical niedawno uczestniczyła we wstępnej ofercie nabycia Iljin Materials. Ponieważ firma ogłosiła, że ​​do 2030 r. zainwestuje cztery biliony wonów w działalność związaną z materiałami do akumulatorów, przejęcie Iljin Materials może stworzyć synergię z istniejącym działem materiałowym Lotte Chemical, twierdzą analitycy.

READ  Wojna między Rosją a Ukrainą: Polska wzywa Unię Europejską do przedłużenia embarga zbożowego na Ukrainę, aby zapobiec nadmiarowi żywności i chronić rolników

Znawcy branży nie wykluczają, że LG Chem włączy się w poszukiwania materiałów Iljin. Wiadomo również, że POSCO kiedyś rozważało zakup materiałów Iljin. Firma Solus Advanced Materials, zajmująca dziewiąte miejsce pod względem udziału w światowym rynku, rozpocznie w lipcu budowę swojego zakładu w Kanadzie i powiększy istniejące zakłady produkcyjne na Węgrzech.