Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kobieta z Nowej Zelandii umiera po otrzymaniu szczepionki Pfizer

Kobieta z Nowej Zelandii umiera po otrzymaniu szczepionki Pfizer

powiązane tematy

Prawa autorskie do zdjęć Getty Images Tytuł Zdjęcia Zapalenie serca jest „niezwykle rzadkim” skutkiem ubocznym szczepionek Covid wyprodukowanych przez Pfizer i Moderna

Nowa Zelandia zgłosiła, co uważa za pierwszą śmierć związaną ze szczepionką Pfizer Covid-19.

Niezależny panel monitorujący bezpieczeństwo szczepionki stwierdził, że śmierć kobiety była „najprawdopodobniej” spowodowana zapaleniem mięśnia sercowego lub zapaleniem mięśnia sercowego, rzadkim efektem ubocznym szczepionki.

Zauważyła również, że istnieją inne problemy medyczne, które mogą „wpłynąć na wynik po szczepieniu”.

Oficjalna przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona.

Jednak niezależna Rada Monitorowania Bezpieczeństwa Szczepionek Covid-19 stwierdziła, że ​​zapalenie mięśnia sercowego było „prawdopodobnie spowodowane szczepieniem”.

„To pierwszy przypadek w Nowej Zelandii, w którym śmierć w dniach po szczepieniu została powiązana ze szczepionką Pfizer COVID-19. Chociaż Centrum Nadzoru nad Reakcjami Niepożądanymi otrzymało inne doniesienia o zgonach u osoby, która została niedawno zaszczepiona, żadne przypadki nie są uważane za związane ze szczepieniem.”

Śmierć kobiety jest przedmiotem dalszego śledztwa, a lekarz medycyny sądowej ma orzekać w sprawie. Urzędnicy nie ujawnili żadnych innych szczegółów, w tym wieku kobiety.

Według europejskich organów regulacyjnych zapalenie mięśnia sercowego jest „bardzo rzadkim” skutkiem ubocznym szczepionek Covid produkowanych przez firmy Pfizer i Moderna.

  • Zapalenie serca jest związane z ranami kłutymi Pfizera i Moderne

Europejska Agencja Leków stwierdziła, że ​​działania niepożądane występowały częściej u młodszych mężczyzn.

Podkreśliła jednak, że korzyści płynące ze szczepionek nadal znacznie przewyższają ryzyko, ponieważ pomagają zapobiegać ciężkiej chorobie na Covid-19.

Urzędnicy Nowej Zelandii powiedzieli w poniedziałek, że „pozostają pewni” jego użycia w Nowej Zelandii.

Według Johns Hopkins University w kraju do tej pory odnotowano 3465 przypadków COVID-19 i 26 zgonów.

Chociaż początkowo była chwalona za radzenie sobie z wirusem, Nowa Zelandia od tego czasu doświadczyła powolnego rozprzestrzeniania się szczepionek, które w ostatnich dniach przyspieszyły.

READ  Co musisz wiedzieć - Forbes Zdrowie

Podano ponad trzy miliony dawek szczepionki, a około 23% populacji zostało w pełni zaszczepionych.

Niedawny wzrost liczby przypadków Covid, przypisywany wariantowi delta, spowodował zablokowanie dużej części kraju. Obecnie w kraju liczącym około 5 milionów ludzi jest ponad 560 przypadków.

Ograniczenia mają zostać złagodzone we wtorek, z wyjątkiem Auckland, największego miasta w kraju.