Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy jest strajk kolejowy?  Co wiemy o datach wyjazdu z RMT w 2022 r. i o tym, jak wpłynie to na pociągi w Wielkiej Brytanii?

Kiedy jest strajk kolejowy? Co wiemy o datach wyjazdu z RMT w 2022 r. i o tym, jak wpłynie to na pociągi w Wielkiej Brytanii?

kolejarzy Zdecydowaną większością głosów zagłosowali za strajkiem W zaciekłym sporze o miejsca pracy, płace i warunki grozi poważnymi zakłóceniami w sieci w nadchodzących tygodniach.

członkowie Kolej, transport morski i transport Konsorcjum składające się z Network Rail (RMT) i 15 przewoźników kolejowych poparło rozpoczęcie kampanii strajków przemysłowych.

Unia mówi sieć kolejowa Planuje obniżyć co najmniej 2500 prac konserwacyjnych, podczas gdy pracownicy firm kolejowych są narażeni na zamrożenie wynagrodzeń, groźby zatrudnienia i ataki na ich warunki.

Posunięcie to zostało skrytykowane przez rząd i branżę kolejową jako „skrajnie rozczarowujące i przedwczesne”.

Oto, co musisz wiedzieć.

Kiedy jest strajk w pociągu?

liderzy gildii Będzie teraz decydował, kiedy zostaną ogłoszone strajki, co spowoduje zatrzymanie dużej części sieci.

RMT powiedział, że było to największe poparcie dla strajku przemysłowego pracowników kolei od czasu prywatyzacji w latach 90-tych.

Związek będzie teraz domagał się pilnych rozmów z Network Rail i 15 firmami kolejowymi.

Sekretarz generalny RMT Mick Lynch powiedział: „Dzisiejsze przytłaczające poparcie pracowników kolei potwierdza podejście związku i wysyła jasny sygnał, że członkowie chcą odpowiednich podwyżek płac, bezpieczeństwa pracy, a nie obowiązkowych zwolnień.

„NEC spotka się teraz, aby omówić harmonogram strajków od połowy czerwca, ale mamy szczerą nadzieję, że ministrowie zachęcą pracodawców do powrotu do stołu negocjacyjnego i osiągnięcia rozsądnego porozumienia z RMT”.

więcej niż Aktualności

Jak wpłynie to na pociągi w Wielkiej Brytanii

Wyłączenie sygnałów Network Rail będzie miało znaczący wpływ na usługi, ilekroć tak się stanie.

Pociągi mogą kursować tylko przez część dnia, od 7:00 do 19:00 i tylko na liniach głównych.

Usługi można skalować z powrotem do około jednej piątej normalnego harmonogramu w dni powszednie.

Jeśli strajki będą kontynuowane, według źródeł będzie to kosztować przemysł kolejowy około 30 milionów dziennie.

READ  Komentarz Brunela: Nasza gospodarka działa, gdy konsumenci wybierają zwycięzców

Związek twierdzi, że Network Rail planuje zlikwidować co najmniej 2500 prac konserwacyjnych w ramach cięcia wydatków na sieć o wartości 2 miliardów funtów, podczas gdy pracownicy kolei stanęli w obliczu zamrożenia płac pomimo spirali inflacji.

W głosowaniu wzięło udział 71 proc. głosujących, 89 proc. za strajkiem i 11 proc. przeciw.

Łącznie głosowało ponad 40 000 członków RMT, a ci z następujących firm głosowali za strajkiem i strajkiem mniej niż strajk: Network Rail, Chiltern Railways, Cross Country Trains, Greater Anglia, LNER, East Midlands Railway, c2c, Great Western Railway, Northern Trains, Southeast, Southwest Rail, Transpennine Express, Avanti West Coast, West Midlands Trains.

Dodatkowe sprawozdania ze strony Autonomii Palestyńskiej