Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kibice żużla mają nadzieję, że ten sezon nie będzie ostatnim w Western Springs

Sezon 2024 na torze Western Springs Speedway rozpocznie się w sobotę, a kierowcy z całego kraju zgromadzą się w kultowym obiekcie, który może być jego ostatnim rokiem.

Pierwotnie promotorom zaoferowano przedłużenie obecnego kontraktu o rok, aby zrekompensować zakłócenia spowodowane przez Covid. Jednak po zeszłorocznych powodziach w Auckland, które spowodowały rozległe zniszczenia w Western Springs, wydaje się, że nie ma to sensu, pozostawiając sport i jego fanów w stanie niepewności.

W rozmowie ze śniadaniem dziś rano menadżer Western Springs Speedway, John McCallum, powiedział, że organizatorzy wyścigu nie mają pojęcia, dlaczego ich kontrakt nie został jeszcze przedłużony.

„Nigdy nie było jasnego wyjaśnienia, co zajmie jego miejsce w Western Springs ani czy wydarzy się tam coś innego”.

Obiektem zarządza firma Tātaki Auckland Unlimited, która dzierżawi go firmie Speedway.

McCallum powiedział, że negocjacje trwają, a strony działają w dobrej wierze.

„I uważamy, że byliśmy dobrymi najemcami i dobrymi sąsiadami”.

„Nie widzimy powodu do przeprowadzki i jestem optymistą – mniej więcej w zeszłym tygodniu zaobserwowaliśmy pewne pozytywne ruchy, więc zobaczymy jakieś przedłużenie.”

Powiedział, że jego kontrakt wygasa w marcu, a potem nie ma nic konkretnego, ale jest „pewny”, że uda się osiągnąć porozumienie.

Powiedział, że odejście z żużla byłoby ogromnym ciosem dla sceny sportów motorowych w Auckland i całego miasta.

„To część struktury Auckland. Bardzo rzadko można spotkać kogoś z Auckland, kto nie był na autostradzie międzystanowej”.

„To coś, co musi tam być.”

Powiedział, że bez żużla sport w Nowej Zelandii „zmieniłby się radykalnie”.

„To byłoby jak rugby bez Eden Park”.

Prosi mieszkańców Oakland, aby „wyszli i wypełnili stadion”, aby pokazać, że miasto nadal chce, aby stadion był otwarty.

W oświadczeniu dla 1News James Parkinson, menadżer stadionów Tātaki Auckland Unlimited, powiedział, że „prowadzi rozmowy z przedstawicielami żużla na temat planów na przyszły sezon i jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć pozytywny wynik”.

READ  Dlaczego nadszedł czas, aby Springbokowie ponownie przemyśleli rolę Damiena Willemsa

Potwierdził także, że umowa najmu wygasa 31 marca.