Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kate Garraway: Mam ogromny dług z tytułu opieki nad mężem

Kate Garraway: Mam ogromny dług z tytułu opieki nad mężem

  • Napisane przez Emmę Saunders
  • Reporter rozrywki

Kate Garraway powiedziała, że ​​koszty opieki nad zmarłym mężem Derekiem Draperem pozostawiły ją z ogromnymi długami.

Przemawiała w swoim najnowszym dokumencie Kate Garraway: Derek's Story. Draper zmarł w styczniu w wieku 56 lat z powodu długotrwałych skutków Covida.

Choć przyznała, że ​​jej praca jako prezenterka GMB jest dobrze opłacana, Garraway stwierdziła, że ​​koszty sponsoringu wynoszące 16 000 funtów miesięcznie przekraczają jej pensję w ITV.

Podczas programu słychać, jak Draper przemawia przed kamerą.

Po raz pierwszy można to usłyszeć w serialu dokumentalnym. „Chcę, żebyście usłyszeli moją historię… chcę, żeby ją usłyszano” – mówi.

Dokument koncentruje się na ostatnim roku jego życia, gdyż Garraway podkreśla problemy w systemie opieki.

Przemawiając przed śmiercią męża, powiedziała: „Opieka nad Derekiem kosztuje więcej niż moja pensja w ITV i to zanim spłacisz kredyt hipoteczny, zanim zapłacisz jakiekolwiek rachunki za gospodarstwo domowe, zanim zapłacisz cokolwiek za dzieci, więc jesteśmy lepiej.” Punkt kryzysowy.

„Jestem zadłużony. Nie mogę zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić swoje długi, ponieważ zarządzam opieką Dereka i nie mogę nawet wykorzystać pieniędzy, które mam, na wsparcie powrotu Dereka do zdrowia, ponieważ to cały czas tylko podstawy. „

Dodała: „Nie będę udawać, że otrzymuję niską pensję. Mam świetną pracę, którą kocham, i dobrze płatną, ale to nie wystarczy”.

Prezenterka dokumentowała wcześniej wpływ opieki męża na dwa inne programy ITV – Finding Derek i Caring For Derek.

W najnowszym programie, nadawanym we wtorek wieczorem w ITV, mówi: „System w kółko nam mówi, że Derek nie jest wystarczająco chory i nie ma wystarczających potrzeb zdrowotnych, aby kwalifikować się do finansowanej opieki.

„Spadek z klifu”

Dodaje: „Trzeba coś z tym zrobić, inaczej cała służba, ludzie w niej pracujący, wszystko zostanie zakłócone. Opieka nad Darkiem i podstawowe potrzeby, które nie obejmują żadnego leczenia, które chętnie pokryję” na dodatek wynosi „prawie 4000 funtów tygodniowo”. Jak mogę to znieść? Jak ktokolwiek może sobie pozwolić na 16 000 funtów miesięcznie? „

„Jesteśmy całkowicie zależni od wyjątkowych opiekunów, ale system, w którym działają, jest niezwykle skomplikowany, niedofinansowany i stara się zaspokoić niemożliwe potrzeby.

„Dlaczego ludzie, którzy zachorują i nie czują się już dobrze w szpitalu, czują się… dlaczego powrót do domu przypomina upadek z urwiska?”

Analiza przeprowadzona przez Alison Holt, redaktorkę społecznościową BBC

Kate Garraway nie jest sama w zmaganiu się z tym, co może przerodzić się w przerażająco wysokie koszty zapewniania opieki tydzień po tygodniu.

W obliczu starzenia się społeczeństwa i większej liczby osób żyjących w złożonych warunkach od dawna obiecywano reformę sposobu finansowania opieki społecznej dla dorosłych. Jednak rządowi rządowi po drugim nie udało się złapać sedna sprawy.

Rodziny, często w czasach kryzysu, stają w obliczu złożonego i nieprzydatnego systemu. Tylko osoby o dużych potrzebach i majątku nieprzekraczającego 23 250 funtów kwalifikują się do opieki finansowanej przez samorząd – próg finansowy nie zmienia się od ponad dziesięciu lat.