Kasia Wasick została uhonorowana jako Top 10 Polskich Sportowców podczas ceremonii rozdania nagród Poland Awards

Catarzyna (Cassia) i Asik To sprawiło, że ponownie pojawiła się wśród światowej elity pływaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – jej czwarty.

Ale nie wykazywał oznak spowolnienia. W rzeczywistości jest coraz szybszy i wreszcie zaczyna być rozpoznawany jako jeden z Najlepsi biegacze na świecie.

W tym tygodniu Wasek został uhonorowany podczas ceremonii wręczenia tytułu Polskiego Sportowca Roku jako jeden z 10 najlepszych sportowców w Polsce na rok 2022. Nominowano dwudziestu sześciu sportowców, a podczas ceremonii wręczenia nagród uhonorowano pierwszą dziesiątkę.

Wasik powiedział, że najlepszą częścią hołdu było to, że został wybrany przez fanów. Zajęła ósme miejsce w głosowaniu narodu.

„Chociaż pływanie nie było w Polsce bardzo promowane, to kibice docenili moje osiągnięcia” – powiedziała Kasia Wasek. pływacki świat. „To wiele dla mnie znaczy, wiedząc, że otrzymałem tę nagrodę za to, co zrobiłem w tym roku na basenie i zostało to docenione przez fanów. Daje mi to duży impuls na następny sezon, aby mój kraj był dumny. „

Wasik miała jeden ze swoich najlepszych lat w basenie w 2022 roku.

Zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata FINA na Krótkim Kursie 2022 , kończąc w 23,55 sekundy. Wcześniej w tym roku pojechałem o 23.10 na przystanek Pucharu Świata FINA w Indianapolis

Listopad to szósty najszybszy czas w historii, co pomogło jej zająć pierwszorzędną pozycję w silnym świecie krótkiego kursu.

Na początku roku Kasia Wasick, która trenuje w Las Vegas, startowała w czerwcowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, wygrywając wolną pięćdziesiątkę z czasem 24,17.

Ale jej ukoronowaniem było zdobycie srebrnego medalu na 50 metrów stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata 2022 (długa trasa) w Budapeszcie, stając się pierwszą polską pływaczką, która zdobyła medal na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 24,18.

Daje to parę srebrnych medali mistrzostw świata, tytuł mistrza USA i kilka zwycięstw w Pucharze Świata FINA. Niezły sposób na śledzenie powrotu igrzysk olimpijskich.