Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kamiński mówi, że Polska będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie C na mundialu

Kamiński mówi, że Polska będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie C na mundialu

Polski skrzydłowy Jakub Kamiński powiedział, że Polska powinna rywalizować z Meksykiem o drugie miejsce w grupie C na Mistrzostwach Świata, ponieważ Argentyna jest faworytem do wygrania grupy.

20-latek powiedział ESPN, że widzi w Argentynie silnych kandydatów do wygrania turnieju, ale był przekonany, że bardziej konserwatywny styl gry Polaków doprowadzi ich do fazy pucharowej.

„Argentyna jest faworytem w grupie C” – powiedział Kamiński – „Myślę, że możemy walczyć z Meksykiem o drugie miejsce”.

– Naszą siłą jest bycie zespołem, który się broni i mamy inny mecz niż Argentyna czy Meksyk. Mają inny rodzaj piłki nożnej, bardziej ofensywny futbol.

Kamiński, który gra w Bundeslidze z Wolfsburgiem, zadebiutował w reprezentacji we wrześniu ubiegłego roku, aw czerwcu strzelił swojego pierwszego gola dla Polski przeciwko Walii w Lidze Narodów.

Ostatni raz doszli do fazy pucharowej na Mistrzostwach Świata w 1986 roku, a Kamiński powiedział, że forma napastnika Barcelony, Roberta Lewandowskiego, byłaby kluczowa, gdyby zostali wyeliminowani z grupy w Katarze.

– Mówimy o innym poziomie futbolu – powiedział Kamiński. „Pragnienie goli, które on ma (Lewandowski) jest niewiarygodne. Jest naszym kapitanem i mam nadzieję, że będzie w dobrej formie podczas mundialu.

„On jest bardzo ważny. Ma prawdopodobnie 34 lata, ale to jego ostatnia szansa na pokazanie swoich umiejętności w reprezentacji narodowej.

„Musimy pokazać naszą jakość w Pucharze Świata. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby awansować”.

Polska zmierzy się z Meksykiem w meczu otwarcia Grupy C na Mistrzostwach Świata 22 listopada, a 26 listopada zmierzy się z Arabią Saudyjską i Argentyną 30.

READ  Kryzys energetyczny stawia Polskę w trudnej sytuacji przejścia na wycofywanie paliw kopalnych - EURACTIV.pl