Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Justin Theroux obiecuje, że rola „Wybrzeża Moskitów” będzie interesująca

Kiedy ogłoszono, że Justin Theroux wystąpi w telewizyjnym remake’u powieści Paula Therouxa „The Mosquito Coast”, stało się jasne, jak projekt nabierał kształtu. Biorąc pod uwagę doświadczenie gwiazdy „The Leftovers” jako scenarzysty i producenta, musiał być główną postacią pracującą nad remakiem książki swojego wuja, prawda? Nie. Okazuje się, że Theroux zaangażował się w staroświecki sposób. Słyszał klasyczną branżową reklamę Neala Crossa, twórcy programu BBC „Luther”.

„To było bardzo organiczne. To nie był wielki plan” – zauważa Theroux. „Powiedziałbym, że byłem sprytny i osiągnąłem to, ale tak nie było”.

Powieść Paula Theroux została wydana po raz pierwszy w 1981 roku i skupiała się na Alim Foxie, wynalazcy, który zdecydował się przenieść swoją rodzinę na wybrzeże Hondurasu, aby chronić ją przed rosnącą kulturą konsumpcyjną w Stanach Zjednoczonych. Zainspirował film z 1986 roku, w którym wystąpili Harrison Ford, Helen Mirren i River Phoenix, ale nowa seria Apple TV + to inna bestia.

Przez większość pierwszego sezonu Allie (Theroux) i jego rodzina uciekają przed rządem Stanów Zjednoczonych, ścigając się z Stockton przez kalifornijską pustynię do Mexico City i dalej. Nie jest jasne, czy działania Allie są oburzające, czy honorowe, ale pod wieloma względami współczesny serial jest nowym wyobrażeniem powieści, pozostając wiernym jej obiektywnym korzeniom. Oczywiście Theroux chciał uzyskać zgodę swojego wuja, który był już zaangażowany w projekt.

„To była jedna z tych sytuacji, w których udało mi się w pewnym sensie zapewnić sobie tę rolę, a następnie zadzwonić do niego i sprawdzić, czy się temu sprzeciwia” – mówi Theroux. „On, podobnie jak wielu członków rodziny, jest dla mnie wielkim zwolennikiem i był szczęśliwy, że tak się stanie. A zatem w pewnym sensie był to po prostu szczęśliwy wypadek”.

READ  Zdjęcie Gabrielli Demetriades z synem to wszystko

Odkąd „The Leftovers” zakończyło się cztery lata temu, Theroux poświęcił wiele czasu na ekranie wyłącznie „Maniakowi” w reżyserii Carrie Joji Fukunagi. Przyznaje, że obawia się, że postać, z którą się trzyma na dłuższą metę, może okazać się „nieciekawa lub na pamięć”.

„Postacie mogą mieć zły nawyk wpadania we wzorce w przedstawieniach” – mówi Theroux. „Więc naprawdę musiałem spojrzeć Neilowi ​​w oczy i zmusić go, żeby obiecał mi, że nie zostanie w ten sposób. Przekonał mnie o tym. Więc byłam szczęśliwa, że ​​mogłam być tego częścią”.

Theroux przypisuje Kroosowi zachowanie pierwotnej wizji swojego wuja Allie w sposób, który uczyni go jeszcze ważniejszym w 2021 roku. Wszechobecny świat internetu i telefonów komórkowych sprawia, że ​​jego ideały wydają się stare i jednocześnie zaawansowane. To mentalność, która coraz bardziej frustruje jego żonę Margot (Melissa George) i ich dwóch chłopców Dinę (Logan Polsch) i Charliego (Gabriel Bateman) w miarę zbliżania się sezonu.

„Chodzi mi o to, że nie jest daleko od Jacka Kerouaca, Jacka London, Hemingwaya czy innych sfrustrowanych Amerykanów” – mówi Theroux. Nie widzę tego nawet w politycznym spektrum. Myślę, że myśleliśmy o nim jako o archetypie, w przeciwieństwie do człowieka osadzonego w epoce lub pokoleniu. Po prostu postrzegam go jako człowieka, który w wyniku swojego IQ może formułować opinie, których nie może pogodzić z otaczającym go światem. I myślę, że przynajmniej dla mnie jest to fajna zabawa ”.

Wielu widzów może się zastanawiać, dlaczego jego dzieci pozostają lojalne wobec ojca, ponieważ pogarszają się warunki rodzinne. Pod koniec pierwszego sezonu Lisy musiały nie tylko unikać agentów specjalnych rządu USA, ale także zabójcy-eksperta wynajętego przez wściekłego meksykańskiego gangstera. To tylko wskazuje na ryzyko, na jakie napotykają podczas siedmioodcinkowej serii.

READ  Platynowy Jubileusz Królowej: Jak zdobyć bilety na koncert Pałacu Buckingham | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

„Myślę, że wyjątkową cechą rodziny Fox jest to, że jest to swego rodzaju zamknięty obieg” – mówi Theroux. „Nie spotykają się ze sposobem, w jaki normalne dzieci wchodzą w interakcje. Uczą się w domu, co jest powszechne, ponieważ Allie jest w stanie zindoktrynować je swoim systemem przekonań, który ma wiele opinii i opinii. Jest to więc interesująca rodzina, ponieważ jest sobą -wystarczające w jeden sposób, a przynajmniej … Z perspektywy dzieci są niewolnikami tłumu ”.

Chociaż działania Allie, które zmusiły jego rodzinę do względnego ukrycia się, nie zostały ujawnione, Theroux, który ma całkiem niezłe wyobrażenie o tym, dokąd pójdzie sezon drugi, obiecuje, że to nie MacGuffin rozczaruje fanów. Jednak uwielbia Allie jako postać polaryzującą dla wielu widzów. To jest rodzaj iskry, która sprawia, że ​​chce zaangażować się w projekt tej rangi.

Tak jak zrobiłem z Damonem Lindelofem i [now] Z Neilem Kroosem, uściskiem dłoni i obietnicą, że te historie będą zabawne i że postać będzie ewoluować, ruszyć naprzód lub pozostać interesująca ”- mówi Theroux.„ Ponieważ dla mnie to tylko moja idea piekła zagrać postać stojącą w bezruchu i zazwyczaj szukam też postaci złożonej lub kogoś o skomplikowanym życiu wewnętrznym. To dlatego złoczyńcy są zwykle bardziej zabawni, ponieważ mają o wiele bardziej psychologiczne wydarzenia niż bohaterowie. Więc zazwyczaj szukam 10% złoczyńcy, 90% bohatera lub czegoś w tym rodzaju ”.