Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

JULIAN SANDS: Aktor powiedział w niedawnym wywiadzie, że góry są „najbardziej niepokojące”.

JULIAN SANDS: Aktor powiedział w niedawnym wywiadzie, że góry są „najbardziej niepokojące”.

  • Napisane przez Iana Youngsa
  • Reporterka zajmująca się rozrywką i sztuką

podpis pod zdjęciem,

Sand pojawił się w filmach takich jak Pokój z widokiem , Czarnoksiężnik , Arachnofobia i Nagi lunch

Aktor Julian Sands, który zmarł w kalifornijskim paśmie górskim, powiedział w swoim ostatnim wywiadzie w Wielkiej Brytanii, że wielu przyjaciół zrezygnowało z alpinizmu, częściowo dlatego, że stało się to zbyt niebezpieczne.

Ciało brytyjskiego gwiazdora znaleziono w zeszłym tygodniu, sześć miesięcy po jego zaginięciu.

W rozmowie z Radio Times pod koniec zeszłego roku powiedział: „Przyjaciele, z którymi się wspinałem, przestali chodzić w góry”.

Powiedział, że to „częściowo dlatego, że wraz ze zmianą klimatu odkryli, że ściany skalne stały się znacznie bardziej niestabilne”.

„Częściowo to kwestia wieku” – powiedział także magazynowi.

Ci przyjaciele nie chcieli już poświęcać się wspinaczce, powiedział Sands, który miał wtedy 64 lata.

„Jeśli tak naprawdę nie masz chęci, skupienia, aby wspinać się po trasie, jeśli nie jesteś w pełni zaangażowany, staje się to bardziej niebezpieczne i jest to o wiele bardziej zmniejszające się doświadczenie” – powiedział.

„Znalezienie ludzi, którzy mogliby cieszyć się towarzystwem w tak stresujących i intymnych okolicznościach, nie jest łatwe”.

Sands, rozsławiony przez film Pokój z widokiem z 1985 roku, zniknął podczas samotnej wycieczki na Mount Baldy w górach San Gabriel, niedaleko Los Angeles, 13 stycznia.

Wysiłki poszukiwawcze były utrudnione przez warunki zimowe, a 24 czerwca wędrowcy znaleźli ludzkie szczątki. Później zostają zidentyfikowani jako należący do Sands.

Rozmawiał z Radio Times, aby promować The Willows , dramat radiowy BBC, który był emitowany w Boże Narodzenie.

Powiedział, że zna niebezpieczeństwa związane z przebywaniem w górach i jest świadomy tego, że często przebywał w miejscach, w których ludzie stracili życie w przeszłości.