Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jon Stewart upiera się: „Nie sądzę, żeby JK Rowling była antysemitką” po komentarzach Harry’ego Pottera | Ents & Arts News

Były gospodarz amerykańskiego talk show, Jon Stewart, powiedział, że komentarze, które zrobił na temat filmu Harry Potter i kamień filozoficzny, miały być „letnie” i nie oskarżał pisarza J.K. Rowling o antysemityzm.

Komik powiedział, że serwisy informacyjne „zgromadziły ten absurdalny nonsens poza kontekstem” i że nie chciał, aby seria była cenzurowana „w jakikolwiek sposób”.

Pojawia się po tym, jak w jego podcaście The Problem with Jon Stewart pojawił się klip, na którym Stewart omawia sceny z filmu, które rozgrywają się w magicznym banku Gringotta, prowadzonym przez orków.

obrazek:
JK na światowej premierze Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald w Paryżu w listopadzie 2018. Fot: AP

Stewart porównał w nim karykatury z literatury antysemickiej i „ludzi, którzy prowadzą bank”.

Przemawiając w filmie zamieszczonym na Twitterze, powiedział: „Żadna rozsądna osoba nie mogłaby tego obejrzeć i nie postrzegać tego jako beznamiętnej rozmowy między kolegami i przyjaciółmi.

Śmiejemy się i dobrze się bawimy Harry Potter I moje doświadczenie pierwszego widzenia w teatrze jako Żyda i tego, jak niektóre metafory są tak osadzone w społeczeństwie, że są zasadniczo niewidoczne nawet w świadomym procesie, takim jak tworzenie filmów.

„Dziś rano się budzę, na Twitterze zyskuje popularność, a oto nagłówek…” oskarża Jon Stewart J.K. Rowling antysemityzm.”

Dodał: „Więc pozwól, że powiem to bardzo wyraźnie i tak wyraźnie, jak to możliwe.

„Witam, nazywam się Jon Stewart. Nie sądzę, żeby J.K. Rowling była antysemitką.

„Nie sądzę, żeby filmy o Harrym Potterze były antysemickie.

„Naprawdę lubię filmy o Harrym Potterze, może za bardzo jak na faceta w moim wieku.

„Nie mogę tego wystarczająco podkreślić – nie oskarżam JK Rowling o antysemitkę. Nie potrzebuje odpowiedzi na żadne z nich”.

„Nie chcę, żeby filmy o Harrym Potterze były w jakikolwiek sposób cenzurowane. To była rozmowa bez przekonania”.

(LR) Rupert Grint, Emma Watson i Daniel Radcliffe.  Zdjęcie: PA Photo / Warner Media, LLC
obrazek:
(LR) Rupert Grint, Emma Watson i Daniel Radcliffe. Zdjęcie: PA Photo / Warner Media, LLC

Przedstawiciele Rowling powiedzieli, że autor nie będzie komentował komentarzy Stewarta.

READ  Książę Harry „wysadził” balkon Buckingham z wywiadem

W jej znanych na całym świecie książkach gobliny, które prowadzą Bank Gringotta, są przedstawiane jako złośliwe i drobne stworzenia, które są strażnikami złota.

Oskarżenia, że ​​liczby są antysemickie, trwały przez kilka lat.

Od czasu premiery filmów stała się postacią kontrowersyjną ze względu na jej komentarze na temat tożsamości płciowej i spotkała się z krytyką wielu, w tym gwiazd franczyzy Emmy Watson i Danielle Radcliffe.