Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jesteśmy aktywni!: Smak wolności po Covidzie na imprezie testowej w Liverpoolu | Liverpool

Pierwszy „prawie normalny” koncert od początku istnienia Covid w Liverpool W niedzielę 5000 zagorzałych fanów muzyki gromadzi się w namiocie festiwalowym bez masek i przestrzeni do spotkań towarzyskich.

Wszyscy zgodzili się działać jako testowe świnie dla naukowców, którzy badają bezpieczeństwo masowych nieletnich w ramach rządu Program wyszukiwania wydarzeń. Warunkiem wstępu był negatywny wynik testu Covid, ponieważ bywalcy koncertów musieli w piątek przystąpić do kolejnego testu PCR, „aby festiwale były kontynuowane tego lata”.

Gitarowy zespół Stockport Blossoms przejmował występ w Sefton Park, który wydawał się być cudownym małym festiwalem. Były bary sprzedające drogie kufle Strongbow w papierowych kubkach, ogromne kolejki dla stopniowo brudzącego się Portalusa i faceci tak podekscytowani, że ledwo mogli uwierzyć, że mają szczęście wychodzić z dużymi grupami bez prawa Szóstki.

Blossoms organizuje prezentację ostatniego wydarzenia w rządowym programie badań nad wydarzeniami. Zdjęcie: Paul Ellis / AFP / Getty Images

„Jesteśmy na haju!” Tom Plummer, 19 lat, student chemii, powiedział, że nosił pasujące hawajskie koszule ze swoimi współlokatorami. „Byłbym szczęśliwy, mogąc być obiektem testowym dla Borisa [Johnson] każdego dnia.”

W namiocie na ekranach pojawiły się wiadomości z prośbą o „Bądź miły: jeśli ktoś chce trochę miejsca, daj mu przestrzeń”. Inny powiedział: „Jeśli chcesz, możesz założyć maskę na twarz”.

Prawie nikt tego nie zrobił. Byli tak zajęci czerpaniem radości z nowości, jaką było pokazanie swojego podbródka – lub szminki – w tłumie po raz pierwszy w tym, co wydawało się epoką. Tego wieczoru trzeba było udokumentować wiele przytulania, krzyku i robienia selfie – czy odważysz się to powiedzieć? Historia po pandemii.

Wszyscy byli tak szczęśliwi, że byli poza domem (na zewnątrz!), Że zespoły wsparcia zostały powitane jak gwiazdy. Projekt „One Step To Pants …” Lian Zuzu, piosenkarz i autor tekstów z Liverpoolu Otworzyłem się również, by otrzymać ciepłe brawa. „O mój Boże, spójrz na siebie, będę płakać”.

READ  Keith Richards: Zapalenie stawów zmieniło sposób, w jaki gram na gitarze

To była emocjonująca noc. Zanim Blossoms wyszedł na scenę, hetero chłopcy w kapelusikach całowali się nawzajem, a dziewczyny w bikini kołysały ramionami swoich chłopaków.

Wokalista Tom Ogden obiecał „najlepszą noc, jaką miałem od bardzo, bardzo, bardzo długiego czasu”. Może niski bar, ale to w sam raz: spocony, radosny, hałaśliwy wieczór ściskający nieznajomych wszyscy śpiewają tę samą melodię.

Wielu bywalców koncertów było studentami pierwszego roku uniwersytetów w Liverpoolu, z których większość zakontraktowała COVID na pierwszym tygodniu studiów i poczuła się oszukana w college’u.

„Nigdy nie byłam w żadnym klubie” – powiedziała 19-letnia Jade Webber, która studiuje fizjoterapię. Była bardzo podekscytowana obecnością na przyjęciu i spędziła ostatnie dwa tygodnie, ucząc się wszystkich słów trzech drużyn na rachunku, wykorzystując jak najlepiej to doświadczenie. Oprócz Zuzu and the Blossoms w składzie znalazły się również cztery utwory Wigan Tokarki.

Tim West, lat 19, który studiuje nauki weterynaryjne, powiedział, że blokada była trudna dla młodych ludzi, którzy są co najmniej narażeni na poważną chorobę i którzy stoją za linią szczepionek. „Czy blokada jest warta zabicia zabawy dla wszystkich?” Zapytał.

ona była Pierwszy koncert Blossoms od 15 marca 2020 rokuOsiem dni przed tym, jak Boris Johnson doprowadził Wielką Brytanię do bezprecedensowego w tamtych czasach blokady.

Five Parts myślało, że może być bez pracy przez kilka miesięcy. Ich księgowy pracował nad tym, by spędzić 18 miesięcy na uboczu, zanim musieli podjąć inną pracę, ale po cichu mieli nadzieję, że uda im się przynajmniej dostać się na festiwalową trasę koncertową po ich debiutanckim albumie, Foolish Loving Spaces.

Festiwalowicze nie musieli zakrywać twarzy ani dystansu społecznego.
Festiwalowicze nie musieli zakrywać twarzy ani zachowywać dystansu społecznego. Zdjęcie: Danny Lawson / PA

W końcu minął ponad rok, odkąd ponownie weszli na scenę z powodu tego, co zespół określił jako „wielki zaszczyt”.

READ  Brooklyn Beckham przeżywa napiętą konfrontację, kiedy wdaje się w spór o parkowanie w zachodnim Hollywood

Aby wziąć udział, posiadacze biletów muszą mieć ukończone 18 lat i być zarejestrowani u lekarza ogólnego w Liverpool City Area. Wykonawcy spoza regionu, w tym dziennikarze, musieli w sobotę przeprowadzić testy Covid na platformie Zoom, aby uzyskać akredytację.

Koncert był największym koncertem w Wielkiej Brytanii od pojawienia się wirusa Covid w marcu zeszłego roku i był częścią serii pilotów, w tym Klubowe wieczoryI mecze piłki nożnej i turnieje snookera.

Pod koniec nocy, przed 5000 uśmiechniętych twarzy, Ogden podsumował ten moment. Powiedział: „To był niszczycielski rok, ale był to ogromny promień słońca”.