Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeremy Suchan będzie reprezentował Polskę tego lata w FIBA ​​​​OQT Championship

Jeremy Suchan będzie reprezentował Polskę tego lata w FIBA ​​​​OQT Championship

Przez zespół Eurohoops / [email protected]

W oficjalnym komunikacie prasowym na stronie internetowej Polskiego Związku Koszykówki ogłoszono, że 20-letni obrońca San Antonio Spurs Jeremy Sochan w pełni zgodził się dołączyć do kadry narodowej na nadchodzący Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich FIBA ​​​​2024 w lecie tego roku.

Menedżer polskiej reprezentacji Łukasz Koszarek i skaut Denver Nuggets Rafał Juć udali się do San Antonio i Golden State, aby porozmawiać z Jeremym Sochanem i Brandinem Podzemskim, którzy również wykazali zainteresowanie reprezentowaniem Polski.

Dodał: „Chociaż nie ogłoszono jeszcze ostatecznego komunikatu, ponieważ nie nadszedł jeszcze czas, wierzymy, że jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia porozumienia”. [Sochan] Chce grać w reprezentacji Polski i bardzo chce walczyć o igrzyska. Jednak nie wszystko zależy od niego i ma nasze pełne zrozumienie.”– skomentował Łukasz Koszarek.

Jeśli chodzi o Podziemskiego, sprawa nie jest taka prosta. „Jeśli chodzi o Brandina, sprawa jest oczywiście bardziej skomplikowana. Jeremy jest Polakiem i faktycznie zadebiutował, natomiast w przypadku Brandina mówimy oczywiście o procesie naturalizacji. Jego rodzina pochodzi z Poznania, a dziadek jest Polakiem, co znacznie ułatwia dopełnienie formalności.on dodał.

Po zwycięstwie u siebie w zeszłorocznym turnieju przedolimpijskim w Gliwicach podopieczni Igora Milicicia znaleźli wymarzony bilet na kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Aby to osiągnąć, będą musieli najpierw pokonać Finlandię i Bahamy, a następnie dwa mecze między Hiszpanią i Angoli. Oraz Liban w Walencji od 2 do 7 lipca.

Kiedy nie grał jeszcze w Baylor Bears, a potem w San Antonio Spurs, Jeremy Sochan grał w reprezentacji Polski w eliminacjach FIBA ​​​​EuroBasket 2022 przeciwko Rumunii, gdzie zapewnił 18 punktów w wygranym 88-81 meczu. W tym czasie przebywał w Niemczech z Akademią Orange.

W sezonie zasadniczym NBA 2023–2024 20-letni talent notował dla drużyny San Antonio Spurs średnio 11,7 punktu, 6,2 zbiórki i 3,4 asysty na mecz. Zamiast tego Brandin Podzemski w swoim pierwszym sezonie w Golden State Warriors notował średnio 9,7 punktu, 5,8 zbiórek i 4,0 asyst.